VS

BMW iX vs Renault Scénic porównanie

Porównaj moc (659 KM vs 218 KM), bagażnik i cenę (366 800 zł vs 177 500 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – BMW iX czy Renault Scénic.

BMW iX vs Renault Scénic: najważniejsze różnice

BMW iX

4,2 (3 Opinie)
oceń
  • znacznie większa moc
  • w niewielkim stopniu większy zasięg elektryczny
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Renault Scénic

4,6 (3 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej tańszy
  • niewiele bardziej oszczędny
  • wyraźnie lżejszy
  • niewiele większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

iX

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

Renault Scénic jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 177 500 zł , podczas gdy BMW iX kosztuje 366 800 zł . Różnica wynosi około 189 332 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Renault Scénic: z wynikiem 16,6 kWh/100km jest niewiele bardziej wydajny niż BMW iX, który zużywa 17,8 kWh/100km. Różnica to około 1,2 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego BMW iX wypada w niewielkim stopniu lepiej: osiąga do 701 km, czyli około 103 km więcej niż Renault Scénic.

Scénic

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika BMW iX ma znacznie więcej mocy659 KM zamiast 218 KM. To różnica około 441 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h BMW iX jest istotnie szybszy – 3,8 s wobec 7,9 s. Różnica wynosi około 4,1 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: BMW iX ciągnie wyraźnie bardziej mocniej – 1 015 Nm wobec 300 Nm. Różnica to około 715 Nm.

iX

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Renault Scénic jest wyraźnie lżejszy – 1 822 kg wobec 2 525 kg. Różnica to około 703 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Renault Scénic oferuje niewiele więcej miejsca – 545 L wobec 500 L. To różnica około 45 L litrów.

Pod względem ładowności BMW iX wypada prawie niezauważalnie lepiej – 575 kg wobec 518 kg. Różnica to około 57 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

BMW iX nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 366 800 zł
iX

BMW iX

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 408 - 659 KM
  • Zużycie kWh/100km : 17,8 - 20,6 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 600 - 701 km
BMW iX
Renault Scénic

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

BMW iX

BMW iX to elektryczny krążownik premium, który łączy odważną, futurystyczną sylwetkę z wygodą i ciszą kabiny — wsiadając do środka ma się wrażenie, że prowadzi się salon na kółkach. To auto dla tych, którzy chcą efektu „wow” na podjeździe i komfortu na długich trasach, choć trzeba się liczyć z ceną odpowiadającą temu poziomowi prestiżu.

szczegóły

Renault Scénic

Renault Scénic to praktyczny i wygodny rodzinny van, który zaskakuje przestronnością i łatwością codziennego użytkowania. Jeśli chcesz auta na rodzinne obowiązki, które nie sprawia wrażenia wielkiego pożeracza miejskich miejsc parkingowych, Scénic to rozsądny i sympatyczny kompan.

szczegóły
BMW iX
Renault Scénic

Koszty i Zużycie

Cena
366 800 - 555 700 zł
Cena
177 500 - 225 400 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
17,8 - 20,6 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
16,6 - 17,5 kWh/100km
Zasięg elektryczny
600 - 701 km
Zasięg elektryczny
420 - 598 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
5
Masa własna
2 525 - 2 655 kg
Masa własna
1 822 - 1 927 kg
Pojemność bagażnika
500 L
Pojemność bagażnika
545 L
Długość
-
Długość
4 470 mm
Szerokość
1 970 mm
Szerokość
1 864 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 571 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 670 L
Ładowność
505 - 575 kg
Ładowność
514 - 518 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
408 - 659 KM
Moc KM
170 - 218 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,8 - 5,1 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,9 - 8,6 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
150 - 170 km/h
Moment obrotowy
700 - 1 015 Nm
Moment obrotowy
280 - 300 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
300 - 485 kW
Moc kW
125 - 160 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
BMW
Marka
Renault
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.