VS

BMW X2 vs Lynk & Co 01 porównanie

Porównaj moc (300 KM vs 280 KM), bagażnik i cenę (213 500 zł vs 188 900 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – BMW X2 czy Lynk & Co 01.

BMW X2 vs Lynk & Co 01: najważniejsze różnice

BMW X2

4,6 (1 Opinie)
oceń
  • prawie niezauważalnie większa moc
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • trochę lżejszy
  • trochę większy bagażnik
szczegóły

Lynk & Co 01

4,8 (4 Opinie)
oceń
  • lekko tańszy
  • zdecydowanie bardziej oszczędny
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

X2

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

Lynk & Co 01 jest lekko tańszy – jego cena zaczyna się od 188 900 zł , podczas gdy BMW X2 kosztuje 213 500 zł . Różnica wynosi około 24 622 zł.

W spalaniu również widać różnice: Lynk & Co 01 zużywa 0,9 L/100km i jest tym samym zdecydowanie oszczędniejszy niż BMW X2, który spala 4,5 L/100km. To około 3,6 L/100km różnicy.

01

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika BMW X2 ma prawie niezauważalnie więcej mocy300 KM zamiast 280 KM. To różnica około 20 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h BMW X2 jest istotnie szybszy – 5,4 s wobec 7,7 s. Różnica wynosi około 2,3 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Lynk & Co 01 ciągnie odczuwalnie mocniej – 535 Nm wobec 400 Nm. Różnica to około 135 Nm.

X2

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej BMW X2 jest trochę lżejszy – 1 645 kg wobec 1 935 kg. Różnica to około 290 kg.

Pod względem pojemności bagażnika BMW X2 oferuje trochę więcej miejsca – 560 L wobec 466 L. To różnica około 94 L litrów.

Pod względem ładowności BMW X2 wypada w niewielkim stopniu lepiej – 510 kg wobec 415 kg. Różnica to około 95 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Lynk & Co 01 przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 188 900 zł
01

Lynk & Co 01

  • Typ silnika : Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 280 KM
  • Zużycie L/100km : 0,9 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 75 km
BMW X2
Lynk & Co 01

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

BMW X2

BMW X2 to zadziorny crossover, który łączy sportową sylwetkę z wyrafinowanym wnętrzem — design robi wrażenie i sprawia, że nawet stanie w korku nie wydaje się nudne. Za kierownicą jest żwawy i pewny siebie, świetny do miejskich manewrów i weekendowych wypadów, choć jeśli priorytetem jest maksymalna praktyczność lub niskie koszty, warto rozważyć alternatywy.

szczegóły

Lynk & Co 01

Lynk & Co 01 to SUV, który od pierwszego spojrzenia kusi miejską nonszalancją i wnętrzem zaprojektowanym pod wygodę oraz bezproblemową łączność ze smartfonem. Jazda nim jest przyjemna i bezpretensjonalna — idealna dla tych, którzy wolą auto z charakterem i skandynawsko‑chińskim luzem zamiast kolejnego „wszyscy tacy sami”.

szczegóły
BMW X2
Lynk & Co 01

Koszty i Zużycie

Cena
213 500 - 305 600 zł
Cena
188 900 - 206 400 zł
Zużycie L/100km
4,5 - 7,7 L/100km
Zużycie L/100km
0,9 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
75 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
118 - 174 g/km
CO2
20 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 645 - 1 780 kg
Masa własna
1 935 kg
Pojemność bagażnika
515 - 560 L
Pojemność bagażnika
466 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 845 mm
Szerokość
1 860 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
495 - 510 kg
Ładowność
415 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Diesel, Mild Hybrid Benzyna, Diesel, Benzyna
Typ silnika
Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
150 - 300 KM
Moc KM
280 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,4 - 8,9 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,7 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
280 - 400 Nm
Moment obrotowy
535 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
4
Moc kW
110 - 221 kW
Moc kW
206 kW
Pojemność silnika
1 499 - 1 998 cm3
Pojemność silnika
1 499 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2024
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
D, F
Klasa efektywności CO2
B
Marka
BMW
Marka
Lynk & Co
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.