VS

BMW X5 vs NIO EL8 porównanie

Porównaj moc (625 KM vs 653 KM), bagażnik i cenę (397 600 zł vs 364 200 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – BMW X5 czy NIO EL8.

BMW X5 vs NIO EL8: najważniejsze różnice

BMW X5

3,9 (2 Opinie)
oceń
  • ledwo szybszy od 0 do 100 km/h
  • lekko lżejszy
  • istotnie większy bagażnik
szczegóły

NIO EL8

  • prawie niezauważalnie tańszy
  • ledwo większa moc
  • istotnie większy zasięg elektryczny
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

X5

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

NIO EL8 jest prawie niezauważalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 364 200 zł , podczas gdy BMW X5 kosztuje 397 600 zł . Różnica wynosi około 33 386 zł.

Pod względem zasięgu elektrycznego NIO EL8 wypada istotnie lepiej: osiąga do 510 km, czyli około 405 km więcej niż BMW X5.

EL8

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika NIO EL8 ma ledwo więcej mocy653 KM zamiast 625 KM. To różnica około 28 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h BMW X5 jest ledwo szybszy – 3,9 s wobec 4,1 s. Różnica wynosi około 0,2 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: NIO EL8 ciągnie w niewielkim stopniu mocniej – 850 Nm wobec 750 Nm. Różnica to około 100 Nm.

X5

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: NIO EL8 oferuje więcej miejsc siedzących – 6 wobec 5.

Pod względem masy własnej BMW X5 jest lekko lżejszy – 2 240 kg wobec 2 613 kg. Różnica to około 373 kg.

Pod względem pojemności bagażnika BMW X5 oferuje istotnie więcej miejsca – 650 L wobec 265 L. To różnica około 385 L litrów.

Pod względem ładowności BMW X5 wypada trochę lepiej – 705 kg wobec 577 kg. Różnica to około 128 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

NIO EL8 jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 364 200 zł
EL8

NIO EL8

  • Typ silnika Elektryczny
  • Skrzynia biegów Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na cztery koła
  • Moc KM 653 KM
  • Zużycie kWh/100km 21,2 - 22 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny 390 - 510 km
BMW X5
NIO EL8

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

BMW X5

BMW X5 to SUV z wyraźnym charakterem — elegancja limuzyny spleciona z gorącą krwią sportowego auta, dla kierowców którzy chcą komfortu i radości z jazdy. Wnętrze kusi luksusem i praktycznymi rozwiązaniami, pełne nowoczesnych bajerów; jeśli chcesz zaimponować sąsiadom i nie rezygnować z rodzinnej użyteczności, X5 będzie mocnym wyborem.

szczegóły

NIO EL8

NIO EL8 to elektryczny SUV z ambicjami luksusowego towarzysza podróży, który kusi przestronnym, nowoczesnym wnętrzem i bogatym pakietem cyfrowych rozwiązań. Jazda nim daje poczucie gładkiej pewności na drodze, a drobne technologiczne sztuczki sprawiają, że codzienne dojazdy przestają być nudne.

szczegóły
BMW X5
NIO EL8

Koszty i Zużycie

Cena
397 600 - 740 200 zł
Cena
364 200 - 465 200 zł
Zużycie L/100km
3 - 12,8 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
21,2 - 22 kWh/100km
Zasięg elektryczny
105 km
Zasięg elektryczny
390 - 510 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
73,5 - 90 kWh
CO2
68 - 289 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
6
Drzwi
-
Drzwi
5
Masa własna
2 240 - 2 495 kg
Masa własna
2 613 - 2 633 kg
Pojemność bagażnika
500 - 650 L
Pojemność bagażnika
265 L
Długość
-
Długość
5 099 mm
Szerokość
2 004 - 2 015 mm
Szerokość
1 989 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 750 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
810 L
Ładowność
565 - 705 kg
Ładowność
557 - 577 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna MHEV, Diesel MHEV, Hybryda plug-in
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
298 - 625 KM
Moc KM
653 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,9 - 6,1 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,1 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
200 km/h
Moment obrotowy
540 - 750 Nm
Moment obrotowy
850 Nm
Liczba cylindrów
6 - 8
Liczba cylindrów
-
Moc kW
219 - 460 kW
Moc kW
480 kW
Pojemność silnika
2 993 - 4 395 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
G, B
Klasa efektywności CO2
A
Marka
BMW
Marka
NIO
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.