Porównaj moc (449 KM vs 130 KM), bagażnik i cenę (197 600 zł vs 174 100 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – BYD Atto 3 czy DS Automobiles DS 4.
Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.
Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.
DS Automobiles DS 4 jest lekko tańszy – jego cena zaczyna się od 174 100 zł , podczas gdy BYD Atto 3 kosztuje 197 600 zł . Różnica wynosi około 23 502 zł.
Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.
Pod względem mocy silnika BYD Atto 3 ma wyraźnie bardziej więcej mocy – 449 KM zamiast 130 KM. To różnica około 319 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h BYD Atto 3 jest zdecydowanie szybszy – 3,9 s wobec 10,9 s. Różnica wynosi około 7 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: BYD Atto 3 ciągnie istotnie mocniej – 560 Nm wobec 300 Nm. Różnica to około 260 Nm.
Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.
Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.
BYD Atto 3 jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
BYD Atto 3 to elektryczny crossover, który wyróżnia się odważnym wzornictwem i przestronnym, przemyślanym wnętrzem — dużo praktyki, mało gadżeciarstwa. Jeździ gładko, oferuje porządny pakiet wyposażenia i rozsądne koszty eksploatacji, więc jeśli chcesz zmienić auto na prąd bez bólu, warto umówić się na jazdę próbną.
szczegółyDS 4 to francuski kompakt o wyrafinowanej sylwetce i wnętrzu, które bardziej przypomina mały salon niż typowy samochód miejskiego segmentu — z odrobiną francuskiego szyku i dbałością o detale. Jeśli chcesz coś, co wyróżni się na drodze i zaoferuje przyjemność z jazdy bez kompromisów stylowych, DS 4 zasługuje na miejsce na twojej krótkiej liście wyborów.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
197 600 - 224 000 zł
|
Cena
174 100 - 213 700 zł
|
|
Zużycie L/100km
-
|
Zużycie L/100km
5,2 L/100km
|
|
Zużycie kWh/100km
-
|
Zużycie kWh/100km
-
|
|
Zasięg elektryczny
470 - 510 km
|
Zasięg elektryczny
-
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
0 g/km
|
CO2
137 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
53 L
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
SUV
|
Typ nadwozia
Hatchback
|
|
Miejsca siedzące
5
|
Miejsca siedzące
5
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
5
|
|
Masa własna
-
|
Masa własna
1 558 kg
|
|
Pojemność bagażnika
-
|
Pojemność bagażnika
430 L
|
|
Długość
-
|
Długość
4 400 mm
|
|
Szerokość
1 875 mm
|
Szerokość
1 830 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
1 470 mm
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
1 240 L
|
|
Ładowność
-
|
Ładowność
442 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Elektryczny
|
Typ silnika
Diesel
|
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
|
Moc KM
313 - 449 KM
|
Moc KM
130 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,9 - 5,5 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
10,9 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
203 km/h
|
|
Moment obrotowy
380 - 560 Nm
|
Moment obrotowy
300 Nm
|
|
Liczba cylindrów
-
|
Liczba cylindrów
4
|
|
Moc kW
230 - 330 kW
|
Moc kW
96 kW
|
|
Pojemność silnika
-
|
Pojemność silnika
1 499 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2026
|
Rok modelowy
2 024 - 2 025
|
|
Klasa efektywności CO2
A
|
Klasa efektywności CO2
E
|
|
Marka
BYD
|
Marka
DS Automobiles
|