VS

Citroen C3 Aircross vs DS Automobiles DS 7 porównanie

Porównaj moc (145 KM vs 130 KM), bagażnik i cenę (83 000 zł vs 214 900 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Citroen C3 Aircross czy DS Automobiles DS 7.

Citroen C3 Aircross vs DS Automobiles DS 7: najważniejsze różnice

Citroen C3 Aircross

4,4 (1 Opinie)
oceń
  • istotnie tańszy
  • trochę większa moc
  • ledwo bardziej oszczędny
  • wyraźnie lżejszy
szczegóły

DS Automobiles DS 7

5 (1 Opinie)
oceń
  • niewiele szybszy od 0 do 100 km/h
  • nieco większy bagażnik
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

C3 Aircross

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Citroen C3 Aircross jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 83 000 zł , podczas gdy DS Automobiles DS 7 kosztuje 214 900 zł . Różnica wynosi około 131 873 zł.

W spalaniu również widać różnice: Citroen C3 Aircross zużywa 5,3 L/100km i jest tym samym ledwo oszczędniejszy niż DS Automobiles DS 7, który spala 5,5 L/100km. To około 0,2 L/100km różnicy.

DS 7

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Citroen C3 Aircross ma trochę więcej mocy145 KM zamiast 130 KM. To różnica około 15 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h DS Automobiles DS 7 jest niewiele szybszy – 11,9 s wobec 12,3 s. Różnica wynosi około 0,4 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: DS Automobiles DS 7 ciągnie odczuwalnie mocniej – 300 Nm wobec 230 Nm. Różnica to około 70 Nm.

C3 Aircross

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Citroen C3 Aircross jest wyraźnie lżejszy – 1 312 kg wobec 1 651 kg. Różnica to około 339 kg.

Pod względem pojemności bagażnika DS Automobiles DS 7 oferuje nieco więcej miejsca – 555 L wobec 460 L. To różnica około 95 L litrów.

Pod względem ładowności Citroen C3 Aircross wypada nieco lepiej – 462 kg wobec 399 kg. Różnica to około 63 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Citroen C3 Aircross wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 83 000 zł
C3 Aircross

Citroen C3 Aircross

  • Typ silnika : Elektryczny, Benzyna, Mild Hybrid Benzyna
  • Skrzynia biegów : Automatyczna, Manuel
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 101 - 145 KM
  • Zużycie L/100km : 5,3 - 5,9 L/100km
  • Zużycie kWh/100km : 16,1 - 18,1 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 307 - 400 km
Citroen C3 Aircross
DS Automobiles DS 7

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Citroen C3 Aircross

Citroën C3 Aircross to miejski crossover, który kusi przestronnością i wygodą oraz typowym dla Francuzów kapryśnym, lecz urokliwym stylem. Jeśli szukasz auta do codziennego życia — z elastycznym wnętrzem, łatwym traktowaniem i charakterem, który poprawia humor — ten model warto wziąć pod uwagę.

szczegóły

DS Automobiles DS 7

DS 7 Crossback to elegancki, nieco ekscentryczny crossover, który stawia na francuski szyk z pazurem — wysmakowane detale i komfort są tu ważniejsze niż krzykliwe popisy. Dla kupujących ceniących dobre materiały, indywidualny styl i komfortową podróż, DS 7 Crossback jest wart uwagi — nie każdemu przypasuje, ale potrafi zrobić wrażenie.

szczegóły
Citroen C3 Aircross
DS Automobiles DS 7

Koszty i Zużycie

Cena
83 000 - 148 000 zł
Cena
214 900 - 236 400 zł
Zużycie L/100km
5,3 - 5,9 L/100km
Zużycie L/100km
5,5 L/100km
Zużycie kWh/100km
16,1 - 18,1 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
307 - 400 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 134 g/km
CO2
145 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 312 - 1 608 kg
Masa własna
1 651 kg
Pojemność bagażnika
460 L
Pojemność bagażnika
555 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 795 mm
Szerokość
1 891 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
407 - 462 kg
Ładowność
399 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny, Benzyna, Mild Hybrid Benzyna
Typ silnika
Diesel
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor, Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
101 - 145 KM
Moc KM
130 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
12,3 - 13 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
11,9 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
125 - 230 Nm
Moment obrotowy
300 Nm
Liczba cylindrów
3
Liczba cylindrów
4
Moc kW
74 - 107 kW
Moc kW
96 kW
Pojemność silnika
1 199 cm3
Pojemność silnika
1 499 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 026
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
A, D
Klasa efektywności CO2
E
Marka
Citroen
Marka
DS Automobiles
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.