Porównaj moc (180 KM vs 170 KM), bagażnik i cenę (220 900 zł vs 184 300 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Citroen Holidays czy Nissan Interstar.
Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.
Nissan Interstar jest w niewielkim stopniu tańszy – jego cena zaczyna się od 184 300 zł , podczas gdy Citroen Holidays kosztuje 220 900 zł . Różnica wynosi około 36 645 zł.
W spalaniu również widać różnice: Citroen Holidays zużywa 7 L/100km i jest tym samym niewiele oszczędniejszy niż Nissan Interstar, który spala 7,5 L/100km. To około 0,5 L/100km różnicy.
Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.
Pod względem mocy silnika Citroen Holidays ma ledwo więcej mocy – 180 KM zamiast 170 KM. To różnica około 10 KM.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Citroen Holidays ciągnie ledwo mocniej – 400 Nm wobec 380 Nm. Różnica to około 20 Nm.
Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.
Miejsca siedzące: Nissan Interstar oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 4.
Pod względem masy własnej Nissan Interstar jest w niewielkim stopniu lżejszy – 2 053 kg wobec 2 338 kg. Różnica to około 285 kg.
Pod względem ładowności Nissan Interstar wypada wyraźnie bardziej lepiej – 1 447 kg wobec 762 kg. Różnica to około 685 kg.
Nissan Interstar jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Citroen Holidays to auto, które nie musi się kreować na gwiazdę — po prostu zabiera rodzinę i bagaże tam, gdzie chcesz, bez marudzenia i nadmiaru komplikacji. Przyjazne wnętrze i lekko wakacyjny charakter sprawiają, że każda trasa zaczyna smakować jak mini wypoczynek.
szczegółyNissan Interstar to dostawczy zawodnik, który łączy praktyczność i wytrzymałość — idealny dla tych, którzy potrzebują przestrzeni i niezawodności w pracy. W kabinie zaskakuje przejrzystość obsługi i komfort, a prowadzenie robi dzień z ładunkiem o wiele mniej bolesnym, więc jeśli szukasz solidnego partnera do biznesu, warto mu się przyjrzeć.
szczegóły
Koszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
220 900 - 234 100 zł
|
Cena
184 300 - 279 700 zł
|
|
Zużycie L/100km
7 - 7,3 L/100km
|
Zużycie L/100km
7,5 L/100km
|
|
Zużycie kWh/100km
-
|
Zużycie kWh/100km
-
|
|
Zasięg elektryczny
-
|
Zasięg elektryczny
410 km
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
185 - 192 g/km
|
CO2
0 - 195 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
Bus
|
Typ nadwozia
Van
|
|
Miejsca siedzące
4
|
Miejsca siedzące
3 - 7
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
2 338 - 2 368 kg
|
Masa własna
2 053 - 2 455 kg
|
|
Pojemność bagażnika
-
|
Pojemność bagażnika
-
|
|
Długość
-
|
Długość
-
|
|
Szerokość
2 010 mm
|
Szerokość
2 080 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
732 - 762 kg
|
Ładowność
1 045 - 1 447 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Diesel
|
Typ silnika
Diesel, Elektryczny
|
|
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
|
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów, Reduktor
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
|
Moc KM
150 - 180 KM
|
Moc KM
130 - 170 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
370 - 400 Nm
|
Moment obrotowy
300 - 380 Nm
|
|
Liczba cylindrów
4
|
Liczba cylindrów
4
|
|
Moc kW
110 - 132 kW
|
Moc kW
96 - 125 kW
|
|
Pojemność silnika
2 184 cm3
|
Pojemność silnika
1 997 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2025
|
Rok modelowy
2024
|
|
Klasa efektywności CO2
G
|
Klasa efektywności CO2
G, A
|
|
Marka
Citroen
|
Marka
Nissan
|