VS

CUPRA Ateca vs Skoda Kamiq porównanie

Porównaj moc (300 KM vs 150 KM), bagażnik i cenę (191 000 zł vs 114 100 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – CUPRA Ateca czy Skoda Kamiq.

CUPRA Ateca vs Skoda Kamiq: najważniejsze różnice

CUPRA Ateca

4,1 (2 Opinie)
oceń
  • istotnie większa moc
  • zdecydowanie szybszy od 0 do 100 km/h
  • w niewielkim stopniu większy bagażnik
szczegóły

Skoda Kamiq

5 (5 Opinie)
oceń
  • istotnie tańszy
  • wyraźnie bardziej oszczędny
  • nieco lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Ateca

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Skoda Kamiq jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 114 100 zł , podczas gdy CUPRA Ateca kosztuje 191 000 zł . Różnica wynosi około 76 875 zł.

W spalaniu również widać różnice: Skoda Kamiq zużywa 5,3 L/100km i jest tym samym wyraźnie oszczędniejszy niż CUPRA Ateca, który spala 6,7 L/100km. To około 1,4 L/100km różnicy.

Kamiq

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika CUPRA Ateca ma istotnie więcej mocy300 KM zamiast 150 KM. To różnica około 150 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h CUPRA Ateca jest zdecydowanie szybszy – 4,9 s wobec 8,1 s. Różnica wynosi około 3,2 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: CUPRA Ateca ciągnie odczuwalnie mocniej – 400 Nm wobec 250 Nm. Różnica to około 150 Nm.

Ateca

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Skoda Kamiq jest nieco lżejszy – 1 231 kg wobec 1 418 kg. Różnica to około 187 kg.

Pod względem pojemności bagażnika CUPRA Ateca oferuje w niewielkim stopniu więcej miejsca – 485 L wobec 400 L. To różnica około 85 L litrów.

Pod względem ładowności Skoda Kamiq wypada niewiele lepiej – 539 kg wobec 522 kg. Różnica to około 17 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

CUPRA Ateca wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 191 000 zł
Ateca

CUPRA Ateca

  • Typ silnika : Benzyna
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła, Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 150 - 300 KM
  • Zużycie L/100km : 6,7 - 9,1 L/100km
CUPRA Ateca
Skoda Kamiq

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

CUPRA Ateca

Cupra Ateca to zadziorny kompaktowy SUV, który udowadnia, że sportowe zapędy mogą iść w parze z codzienną użytecznością — prowadzi się zwinnie i daje sporo frajdy za kierownicą, nie tracąc przy tym na praktyczności. Wyrafinowany styl, charakterystyczne detale i hołd dla dynamiki sprawiają, że to świetny wybór dla kierowców, którzy chcą auta z pazurem, ale nie chcą rezygnować z komfortu.

szczegóły

Skoda Kamiq

Skoda Kamiq to praktyczny, miejski crossover, który łączy zwrotność z przestronnością wnętrza i sprytnymi rozwiązaniami na co dzień. Doskonały wybór dla osób, które chcą wygodnego auta na codzienne dojazdy i weekendowe wypady — nie krzyczy stylem, ale robi swoje solidnie i bez awantury.

szczegóły
CUPRA Ateca
Skoda Kamiq

Koszty i Zużycie

Cena
191 000 - 262 600 zł
Cena
114 100 - 167 500 zł
Zużycie L/100km
6,7 - 9,1 L/100km
Zużycie L/100km
5,3 - 5,7 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
153 - 207 g/km
CO2
121 - 128 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 418 - 1 628 kg
Masa własna
1 231 - 1 340 kg
Pojemność bagażnika
485 L
Pojemność bagażnika
400 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 841 mm
Szerokość
1 793 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
502 - 522 kg
Ładowność
439 - 539 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła, Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
150 - 300 KM
Moc KM
95 - 150 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,9 - 9,3 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,1 - 11 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
250 - 400 Nm
Moment obrotowy
175 - 250 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
3 - 4
Moc kW
110 - 221 kW
Moc kW
70 - 110 kW
Pojemność silnika
1 498 - 1 984 cm3
Pojemność silnika
999 - 1 498 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 025
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
G, E
Klasa efektywności CO2
D
Marka
CUPRA
Marka
Skoda
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.