VS

CUPRA Tavascan vs Alpine A390 porównanie

Porównaj moc (340 KM vs 470 KM), bagażnik i cenę (234 300 zł vs 296 500 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – CUPRA Tavascan czy Alpine A390.

CUPRA Tavascan vs Alpine A390: najważniejsze różnice

CUPRA Tavascan

4,4 (2 Opinie)
oceń
  • zauważalnie tańszy
  • nieco bardziej oszczędny
  • ledwo większy zasięg elektryczny
  • niewiele większy bagażnik
szczegóły

Alpine A390

  • zauważalnie większa moc
  • znacznie szybszy od 0 do 100 km/h
  • niewiele lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Tavascan

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

CUPRA Tavascan jest zauważalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 234 300 zł , podczas gdy Alpine A390 kosztuje 296 500 zł . Różnica wynosi około 62 202 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma CUPRA Tavascan: z wynikiem 15,9 kWh/100km jest nieco bardziej wydajny niż Alpine A390, który zużywa 18,7 kWh/100km. Różnica to około 2,8 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego CUPRA Tavascan wypada ledwo lepiej: osiąga do 553 km, czyli około 2 km więcej niż Alpine A390.

A390

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Alpine A390 ma zauważalnie więcej mocy470 KM zamiast 340 KM. To różnica około 130 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Alpine A390 jest znacznie szybszy – 3,9 s wobec 5,5 s. Różnica wynosi około 1,6 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Alpine A390 ciągnie w niewielkim stopniu mocniej – 824 Nm wobec 679 Nm. Różnica to około 145 Nm.

Tavascan

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Alpine A390 jest niewiele lżejszy – 2 121 kg wobec 2 178 kg. Różnica to około 57 kg.

Pod względem pojemności bagażnika CUPRA Tavascan oferuje niewiele więcej miejsca – 540 L wobec 532 L. To różnica około 8 L litrów.

Pod względem ładowności CUPRA Tavascan wypada ledwo lepiej – 522 kg wobec 484 kg. Różnica to około 38 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Alpine A390 przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 296 500 zł
A390

Alpine A390

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 400 - 470 KM
  • Zużycie kWh/100km : 18,7 - 20,4 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 497 - 551 km
CUPRA Tavascan
Alpine A390

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

CUPRA Tavascan

CUPRA Tavascan to elektryczny crossover o drapieżnym charakterze i odważnym designie, który nie pozwala przejść obok obojętnie. Łączy sportowy temperament z codzienną praktycznością, więc jeśli chcesz auta z pazurem, ale bez rezygnacji z komfortu i przestrzeni, warto mu się przyjrzeć.

szczegóły

Alpine A390

Alpine A390 to zapowiadany elektryczny crossover coupé, który chce przenieść sportowe DNA marki do rodzinnego formatu — ostre linie, niska pozycja za kierownicą i obietnica zwinności mają skusić tych, którym zwykłe SUV-y wydają się zbyt grzeczne. W codzienności ma być wygodny i praktyczny, a gdy droga się wije, A390 potrafi wspinać się po serpentynach jak kozica, zostawiając kierowcy szeroki uśmiech i dreszczyk typowy dla Alpine.

szczegóły
CUPRA Tavascan
Alpine A390

Koszty i Zużycie

Cena
234 300 - 254 400 zł
Cena
296 500 - 342 600 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
15,9 - 17,1 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
18,7 - 20,4 kWh/100km
Zasięg elektryczny
513 - 553 km
Zasięg elektryczny
497 - 551 km
Pojemność baterii
77 kWh
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
5
Drzwi
-
Masa własna
2 178 - 2 273 kg
Masa własna
2 121 - 2 124 kg
Pojemność bagażnika
540 L
Pojemność bagażnika
532 L
Długość
4 644 mm
Długość
-
Szerokość
1 861 mm
Szerokość
1 885 mm
Wysokość
1 597 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
507 - 522 kg
Ładowność
481 - 484 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
286 - 340 KM
Moc KM
400 - 470 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,5 - 6,8 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,9 - 4,8 s
Maksymalna prędkość
180 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
545 - 679 Nm
Moment obrotowy
661 - 824 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
210 - 250 kW
Moc kW
295 - 345 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2024
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
CUPRA
Marka
Alpine
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.