VS

Ferrari 296 Roadster vs Maserati MCPURA Roadster porównanie

Porównaj moc (880 KM vs 630 KM), bagażnik i cenę (2 029 500 zł vs 1 208 000 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Ferrari 296 Roadster czy Maserati MCPURA Roadster.

Ferrari 296 Roadster vs Maserati MCPURA Roadster: najważniejsze różnice

Ferrari 296 Roadster

  • wyraźnie większa moc
  • wyraźnie bardziej oszczędny
  • minimalnie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Maserati MCPURA Roadster

  • istotnie tańszy
  • trochę lżejszy
szczegóły

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

296 Roadster

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Maserati MCPURA Roadster jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 1 208 000 zł , podczas gdy Ferrari 296 Roadster kosztuje 2 029 500 zł . Różnica wynosi około 821 465 zł.

W spalaniu również widać różnice: Ferrari 296 Roadster zużywa 8,9 L/100km i jest tym samym wyraźnie oszczędniejszy niż Maserati MCPURA Roadster, który spala 11,7 L/100km. To około 2,8 L/100km różnicy.

MCPURA Roadster

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Ferrari 296 Roadster ma wyraźnie więcej mocy880 KM zamiast 630 KM. To różnica około 250 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Ferrari 296 Roadster jest minimalnie szybszy – 2,8 s wobec 2,9 s. Różnica wynosi około 0,1 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Ferrari 296 Roadster ciągnie prawie niezauważalnie mocniej – 755 Nm wobec 730 Nm. Różnica to około 25 Nm.

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 2 osób.

Pod względem masy własnej Maserati MCPURA Roadster jest trochę lżejszy – 1 534 kg wobec 1 760 kg. Różnica to około 226 kg.

Pod względem ładowności Maserati MCPURA Roadster wypada lekko lepiej – 256 kg wobec 220 kg. Różnica to około 36 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Ferrari 296 Roadster wygrywa minimalnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

2 029 500 zł
296 Roadster

Ferrari 296 Roadster

  • Typ silnika Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na tylne koła
  • Moc KM 880 KM
  • Zużycie L/100km 8,9 L/100km
  • Zasięg elektryczny 15 km
Ferrari 296 Roadster
Maserati MCPURA Roadster

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Ferrari 296 Roadster

Ferrari 296 Roadster to rasowy kabriolet, który łączy w sobie egzotyczne brzmienie i precyzję prowadzenia typową dla włoskiej manufaktury — otwierasz dach i nagle każdy podjazd staje się sceną, na której chcesz pokazać się światu. Dla kupującego, który szuka codziennej dawki adrenaliny bez rezygnacji z komfortu i stylu, to propozycja niemal idealna, choć portfel przypomni, że luksus ma swoje priorytety.

szczegóły

Maserati MCPURA Roadster

Maserati MCPURA Roadster przyciąga wzrok jak włoskie dzieło sztuki na kołach, łącząc drapieżną sylwetkę z rasowym dźwiękiem, który obiecuje emocje za każdym ruchem kierownicy. To samochód dla tych, którzy chcą poczuć wolność kabrioletu i status bez kompromisów — jeśli cenisz styl, charakter i rzadkość, MCPURA Roadster potrafi wywołać uśmiech i sprawić, że codzienny dojazd stanie się małym świętem.

szczegóły
Ferrari 296 Roadster
Maserati MCPURA Roadster

Koszty i Zużycie

Cena
2 029 500 zł
Cena
1 208 000 zł
Zużycie L/100km
8,9 L/100km
Zużycie L/100km
11,7 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
15 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
218 g/km
CO2
265 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Roadster
Typ nadwozia
Roadster
Miejsca siedzące
2
Miejsca siedzące
2
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 760 kg
Masa własna
1 534 kg
Pojemność bagażnika
-
Pojemność bagażnika
100 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 958 mm
Szerokość
1 965 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
220 kg
Ładowność
256 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Hybryda plug-in
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Moc KM
880 KM
Moc KM
630 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,8 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,9 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
755 Nm
Moment obrotowy
730 Nm
Liczba cylindrów
6
Liczba cylindrów
6
Moc kW
648 kW
Moc kW
463 kW
Pojemność silnika
2 992 cm3
Pojemność silnika
3 000 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2026
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
G
Klasa efektywności CO2
G
Marka
Ferrari
Marka
Maserati
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.