VS

Ford Tourneo Connect vs Hyundai Kona porównanie

Porównaj moc (150 KM vs 204 KM), bagażnik i cenę (140 100 zł vs 118 200 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Ford Tourneo Connect czy Hyundai Kona.

Ford Tourneo Connect vs Hyundai Kona: najważniejsze różnice

Ford Tourneo Connect

4,9 (1 Opinie)
oceń
  • istotnie bardziej oszczędny
  • istotnie większy bagażnik
szczegóły

Hyundai Kona

4,5 (3 Opinie)
oceń
  • trochę tańszy
  • zauważalnie większa moc
  • istotnie większy zasięg elektryczny
  • odczuwalnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • nieco lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Tourneo Connect

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Hyundai Kona jest trochę tańszy – jego cena zaczyna się od 118 200 zł , podczas gdy Ford Tourneo Connect kosztuje 140 100 zł . Różnica wynosi około 21 965 zł.

W spalaniu również widać różnice: Ford Tourneo Connect zużywa 0,5 L/100km i jest tym samym istotnie oszczędniejszy niż Hyundai Kona, który spala 4,6 L/100km. To około 4,1 L/100km różnicy.

Pod względem zasięgu elektrycznego Hyundai Kona wypada istotnie lepiej: osiąga do 510 km, czyli około 391 km więcej niż Ford Tourneo Connect.

Kona

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Hyundai Kona ma zauważalnie więcej mocy204 KM zamiast 150 KM. To różnica około 54 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Hyundai Kona jest odczuwalnie szybszy – 8,1 s wobec 10,1 s. Różnica wynosi około 2 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Ford Tourneo Connect ciągnie odczuwalnie mocniej – 350 Nm wobec 265 Nm. Różnica to około 85 Nm.

Tourneo Connect

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Hyundai Kona jest nieco lżejszy – 1 370 kg wobec 1 542 kg. Różnica to około 172 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Ford Tourneo Connect oferuje istotnie więcej miejsca – 1 720 L wobec 466 L. To różnica około 1 254 L litrów.

Pod względem ładowności Ford Tourneo Connect wypada zdecydowanie lepiej – 818 kg wobec 490 kg. Różnica to około 328 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Ford Tourneo Connect jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 140 100 zł
Tourneo Connect

Ford Tourneo Connect

  • Typ silnika : Hybryda plug-in, Benzyna, Diesel
  • Skrzynia biegów : Automatyczna, Manuel
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 102 - 150 KM
  • Zużycie L/100km : 0,5 - 6,9 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 116 - 119 km
Ford Tourneo Connect
Hyundai Kona

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Ford Tourneo Connect

Ford Tourneo Connect to praktyczny i rodzinny van, który łączy wygodę użytkowania z przemyślaną funkcjonalnością i na co dzień czuje się równie dobrze w mieście, co na wyjazdach. Jeśli szukasz auta, które nie udaje sportowca, a za to robi wszystko, czego od niego wymagasz — bez zbędnego bicia piany — to Tourneo Connect zasługuje na poważne spojrzenie.

szczegóły

Hyundai Kona

Hyundai Kona to zadziorny crossover, który przyciąga spojrzenia odważnym designem i zwinnością idealną do miejskiej dżungli. Wnętrze łączy praktyczność z nowoczesnymi rozwiązaniami, a prowadzenie ma charakter — nie nudny, ale wygodny, dla kogoś szukającego funkcjonalnego auta z odrobiną temperamentu.

szczegóły
Ford Tourneo Connect
Hyundai Kona

Koszty i Zużycie

Cena
140 100 - 214 800 zł
Cena
118 200 - 215 000 zł
Zużycie L/100km
0,5 - 6,9 L/100km
Zużycie L/100km
4,6 - 7 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
14,6 - 16,1 kWh/100km
Zasięg elektryczny
116 - 119 km
Zasięg elektryczny
380 - 510 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
11 - 164 g/km
CO2
0 - 163 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Kombi z wysokim dachem
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 542 - 1 781 kg
Masa własna
1 370 - 1 773 kg
Pojemność bagażnika
1 213 - 1 720 L
Pojemność bagażnika
466 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 855 mm
Szerokość
1 825 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
563 - 818 kg
Ładowność
420 - 490 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Hybryda plug-in, Benzyna, Diesel
Typ silnika
Benzyna, Hybryda pełna, Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa, Manualna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
102 - 150 KM
Moc KM
115 - 204 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
10,1 - 13,5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,1 - 11,9 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
220 - 350 Nm
Moment obrotowy
200 - 265 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
3 - 4
Moc kW
75 - 110 kW
Moc kW
85 - 150 kW
Pojemność silnika
1 498 - 1 968 cm3
Pojemność silnika
998 - 1 598 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 025
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
B, E, F
Klasa efektywności CO2
D, C, E, F, A
Marka
Ford
Marka
Hyundai
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.