VS

Ford Tourneo Courier vs Toyota Yaris Cross porównanie

Porównaj moc (136 KM vs 130 KM), bagażnik i cenę (111 800 zł vs 121 400 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Ford Tourneo Courier czy Toyota Yaris Cross.

Ford Tourneo Courier vs Toyota Yaris Cross: najważniejsze różnice

Ford Tourneo Courier

  • ledwo tańszy
  • niewiele większa moc
  • wyraźnie większy bagażnik
szczegóły

Toyota Yaris Cross

4,3 (14 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej bardziej oszczędny
  • widocznie lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Tourneo Courier

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Ford Tourneo Courier jest ledwo tańszy – jego cena zaczyna się od 111 800 zł , podczas gdy Toyota Yaris Cross kosztuje 121 400 zł . Różnica wynosi około 9 620 zł.

W spalaniu również widać różnice: Toyota Yaris Cross zużywa 4,5 L/100km i jest tym samym wyraźnie bardziej oszczędniejszy niż Ford Tourneo Courier, który spala 6,6 L/100km. To około 2,1 L/100km różnicy.

Yaris Cross

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Ford Tourneo Courier ma niewiele więcej mocy136 KM zamiast 130 KM. To różnica około 6 KM.

Tourneo Courier

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Toyota Yaris Cross jest widocznie lżejszy – 1 180 kg wobec 1 517 kg. Różnica to około 337 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Ford Tourneo Courier oferuje wyraźnie więcej miejsca – 570 L wobec 397 L. To różnica około 173 L litrów.

Pod względem ładowności Toyota Yaris Cross wypada prawie niezauważalnie lepiej – 510 kg wobec 483 kg. Różnica to około 27 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Ford Tourneo Courier jest nieco z przodu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 111 800 zł
Tourneo Courier

Ford Tourneo Courier

  • Typ silnika : Benzyna, Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Manuel, Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 125 - 136 KM
  • Zużycie L/100km : 6,6 - 6,7 L/100km
  • Zużycie kWh/100km : 17,9 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 320 km
Ford Tourneo Courier
Toyota Yaris Cross

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Ford Tourneo Courier

Ford Tourneo Courier to poręczny i praktyczny minivan miejskiego życia — zaskakuje przestrzenią wnętrza i sprytnymi schowkami, które upraszczają codzienne obowiązki. Nie zawojuje torów, ale świetnie sprawdza się w roli rodzinnego i roboczego towarzysza: oszczędny, wygodny i nastawiony na funkcjonalność, kiedy liczy się rozsądek.

szczegóły

Toyota Yaris Cross

Toyota Yaris Cross to zwrotny, kompaktowy crossover, który łączy miejską zwinność Yarisa z praktycznością i wyższą pozycją za kierownicą charakterystyczną dla SUV‑ów. W praktyce sprawdza się jako uniwersalne auto do codziennego użytkowania, oferując oszczędną eksploatację i wygodne, dobrze zaprojektowane wnętrze.

szczegóły
Ford Tourneo Courier
Toyota Yaris Cross

Koszty i Zużycie

Cena
111 800 - 179 500 zł
Cena
121 400 - 175 700 zł
Zużycie L/100km
6,6 - 6,7 L/100km
Zużycie L/100km
4,5 - 4,8 L/100km
Zużycie kWh/100km
17,9 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
320 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 151 g/km
CO2
101 - 108 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Kombi z wysokim dachem
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 517 - 1 545 kg
Masa własna
1 180 - 1 290 kg
Pojemność bagażnika
570 L
Pojemność bagażnika
320 - 397 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 800 - 1 813 mm
Szerokość
1 765 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
480 - 483 kg
Ładowność
485 - 510 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Elektryczny
Typ silnika
Hybryda pełna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Skrzynia CVT
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
125 - 136 KM
Moc KM
116 - 130 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
Przyspieszenie 0-100 km/h
10,7 - 11,3 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
170 - 290 Nm
Moment obrotowy
-
Liczba cylindrów
3
Liczba cylindrów
3
Moc kW
92 - 100 kW
Moc kW
85 - 96 kW
Pojemność silnika
998 cm3
Pojemność silnika
1 490 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 026
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
E, A
Klasa efektywności CO2
C
Marka
Ford
Marka
Toyota
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.