VS

GWM ORA 03 vs Renault R5 porównanie

Porównaj moc (171 KM vs 150 KM), bagażnik i cenę (171 300 zł vs 123 000 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – GWM ORA 03 czy Renault R5.

GWM ORA 03 vs Renault R5: najważniejsze różnice

GWM ORA 03

4,6 (2 Opinie)
oceń
  • lekko większa moc
  • niewiele większy zasięg elektryczny
szczegóły

Renault R5

5 (1 Opinie)
oceń
  • odczuwalnie tańszy
  • lekko bardziej oszczędny
  • minimalnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • trochę lżejszy
  • zauważalnie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

ORA 03

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Renault R5 jest odczuwalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 123 000 zł , podczas gdy GWM ORA 03 kosztuje 171 300 zł . Różnica wynosi około 48 277 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Renault R5: z wynikiem 14,8 kWh/100km jest lekko bardziej wydajny niż GWM ORA 03, który zużywa 16,5 kWh/100km. Różnica to około 1,7 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego GWM ORA 03 wypada niewiele lepiej: osiąga do 420 km, czyli około 15 km więcej niż Renault R5.

R5

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika GWM ORA 03 ma lekko więcej mocy171 KM zamiast 150 KM. To różnica około 21 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Renault R5 jest minimalnie szybszy – 8 s wobec 8,2 s. Różnica wynosi około 0,2 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: GWM ORA 03 ciągnie niewiele mocniej – 250 Nm wobec 245 Nm. Różnica to około 5 Nm.

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Renault R5 jest trochę lżejszy – 1 447 kg wobec 1 615 kg. Różnica to około 168 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Renault R5 oferuje zauważalnie więcej miejsca – 326 L wobec 228 L. To różnica około 98 L litrów.

Pod względem ładowności Renault R5 wypada trochę lepiej – 418 kg wobec 355 kg. Różnica to około 63 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Renault R5 wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 123 000 zł
R5

Renault R5

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 122 - 150 KM
  • Zużycie kWh/100km : 14,8 - 15,2 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 307 - 405 km
GWM ORA 03
Renault R5

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

GWM ORA 03

GWM ORA 03 to miejski elektryk, który przyciąga spojrzenia odważnym designem łączącym retro akcenty z nowoczesnością. W praktyce oferuje zwinne prowadzenie, przemyślane wnętrze i sensowny zestaw wyposażenia, więc to ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą oszczędzać bez rezygnacji z komfortu — i trochę frajdy za kierownicą.

szczegóły

Renault R5

R5 to samochód z charakterem — majaczy nutą retro, ale nie boi się nowoczesnych rozwiązań, więc pasuje zarówno fanom stylu, jak i osobom szukającym praktycznego auta do miasta. Za kierownicą szybko poczujesz, że to auto nie bierze wszystkiego na poważnie: parkowanie staje się zabawą, a codzienne dojazdy nabierają lekkości.

szczegóły
GWM ORA 03
Renault R5

Koszty i Zużycie

Cena
171 300 - 217 400 zł
Cena
123 000 - 137 900 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
16,5 - 16,8 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
14,8 - 15,2 kWh/100km
Zasięg elektryczny
310 - 420 km
Zasięg elektryczny
307 - 405 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
Hatchback
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 615 - 1 655 kg
Masa własna
1 447 - 1 524 kg
Pojemność bagażnika
228 L
Pojemność bagażnika
326 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 825 - 1 848 mm
Szerokość
1 744 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
315 - 355 kg
Ładowność
396 - 418 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
171 KM
Moc KM
122 - 150 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,2 - 8,3 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
8 - 9 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
250 Nm
Moment obrotowy
225 - 245 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
126 kW
Moc kW
90 - 110 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2024
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
GWM
Marka
Renault
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.