VS

Honda e:Ny1 vs Toyota C-HR+ porównanie

Porównaj moc (204 KM vs 343 KM), bagażnik i cenę (171 300 zł vs 184 500 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Honda e:Ny1 czy Toyota C-HR+.

Honda e:Ny1 vs Toyota C-HR+: najważniejsze różnice

Honda e:Ny1

4,4 (1 Opinie)
oceń
  • minimalnie tańszy
  • ledwo lżejszy
szczegóły

Toyota C-HR+

  • znacznie większa moc
  • wyraźnie bardziej oszczędny
  • wyraźnie większy zasięg elektryczny
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • lekko większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

e:Ny1

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Honda e:Ny1 jest minimalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 171 300 zł , podczas gdy Toyota C-HR+ kosztuje 184 500 zł . Różnica wynosi około 13 179 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Toyota C-HR+: z wynikiem 13,4 kWh/100km jest wyraźnie bardziej wydajny niż Honda e:Ny1, który zużywa 18,2 kWh/100km. Różnica to około 4,8 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Toyota C-HR+ wypada wyraźnie lepiej: osiąga do 607 km, czyli około 195 km więcej niż Honda e:Ny1.

C-HR+

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Toyota C-HR+ ma znacznie więcej mocy343 KM zamiast 204 KM. To różnica około 139 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Toyota C-HR+ jest istotnie szybszy – 5,2 s wobec 7,6 s. Różnica wynosi około 2,4 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Toyota C-HR+ ciągnie niewiele mocniej – 338 Nm wobec 310 Nm. Różnica to około 28 Nm.

e:Ny1

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Honda e:Ny1 jest ledwo lżejszy – 1 730 kg wobec 1 810 kg. Różnica to około 80 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Toyota C-HR+ oferuje lekko więcej miejsca – 416 L wobec 361 L. To różnica około 55 L litrów.

Pod względem ładowności Toyota C-HR+ wypada znacznie lepiej – 655 kg wobec 350 kg. Różnica to około 305 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Toyota C-HR+ przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 184 500 zł
C-HR+

Toyota C-HR+

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 167 - 343 KM
  • Zużycie kWh/100km : 13,4 - 15,5 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 458 - 607 km
Honda e:Ny1
Toyota C-HR+

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Honda e:Ny1

Honda e:Ny1 to elektryczny maluch o designerskim temperamencie — zgrabny w miejskim gąszczu, a jednocześnie z wnętrzem, które wygląda jakby przyszło z przyszłości i chciało zostać na dłużej. Dla kupujących szukających komfortu, prostoty obsługi i przyjaznej codziennej eksploatacji to samochód, który niekrzykliwie potrafi uprzyjemnić każdy dojazd.

szczegóły

Toyota C-HR+

Toyota C‑HR+ to samochód, który przyciąga spojrzenia odważną, kanciastą sylwetką i miejskim charakterem — idealny dla kierowców, którzy lubią wyróżniać się na ulicy. W codziennej jeździe C‑HR+ stawia na komfort i łatwość obsługi, oferując przy tym oszczędne i przyjemne prowadzenie, które uprzyjemnia każdą trasę.

szczegóły
Honda e:Ny1
Toyota C-HR+

Koszty i Zużycie

Cena
171 300 - 184 500 zł
Cena
184 500 - 237 200 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
18,2 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
13,4 - 15,5 kWh/100km
Zasięg elektryczny
412 km
Zasięg elektryczny
458 - 607 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
5
Drzwi
-
Masa własna
1 730 kg
Masa własna
1 810 - 2 010 kg
Pojemność bagażnika
344 - 361 L
Pojemność bagażnika
416 L
Długość
4 387 mm
Długość
-
Szerokość
1 790 mm
Szerokość
1 870 mm
Wysokość
1 584 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 136 - 1 176 L
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
350 kg
Ładowność
550 - 655 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
204 KM
Moc KM
167 - 343 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,6 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,2 - 8,4 s
Maksymalna prędkość
160 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
310 Nm
Moment obrotowy
268 - 338 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
150 kW
Moc kW
123 - 252 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2023
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Honda
Marka
Toyota
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.