VS

Hyundai i20 vs Toyota RAV4 porównanie

Porównaj moc (90 KM vs 309 KM), bagażnik i cenę (95 300 zł vs 193 200 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Hyundai i20 czy Toyota RAV4.

Hyundai i20 vs Toyota RAV4: najważniejsze różnice

Hyundai i20

4 (1 Opinie)
oceń
  • istotnie tańszy
  • znacznie lżejszy
szczegóły

Toyota RAV4

4,8 (8 Opinie)
oceń
  • znacznie większa moc
  • znacznie bardziej oszczędny
  • zdecydowanie szybszy od 0 do 100 km/h
  • wyraźnie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

i20

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Hyundai i20 jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 95 300 zł , podczas gdy Toyota RAV4 kosztuje 193 200 zł . Różnica wynosi około 97 916 zł.

W spalaniu również widać różnice: Toyota RAV4 zużywa 1,3 L/100km i jest tym samym znacznie oszczędniejszy niż Hyundai i20, który spala 5,7 L/100km. To około 4,4 L/100km różnicy.

RAV4

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Toyota RAV4 ma znacznie więcej mocy309 KM zamiast 90 KM. To różnica około 219 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Toyota RAV4 jest zdecydowanie szybszy – 5,8 s wobec 11,5 s. Różnica wynosi około 5,7 s sekundy.

i20

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Hyundai i20 jest znacznie lżejszy – 1 145 kg wobec 1 655 kg. Różnica to około 510 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Toyota RAV4 oferuje wyraźnie więcej miejsca – 514 L wobec 352 L. To różnica około 162 L litrów.

Pod względem ładowności Toyota RAV4 wypada zauważalnie lepiej – 610 kg wobec 465 kg. Różnica to około 145 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Toyota RAV4 jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 193 200 zł
RAV4

Toyota RAV4

  • Typ silnika : Hybryda pełna, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 185 - 309 KM
  • Zużycie L/100km : 1,3 - 5,3 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 133 - 137 km
Hyundai i20
Toyota RAV4

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Hyundai i20

Hyundai i20 to sprytny, zgrabny hatchback, który łączy miejską praktyczność z odrobiną stylu i europejskim sznytem — prowadzi się pewnie i nie udaje samochodu, którym nie jest. Jeśli szukasz rozsądnego, wygodnego auta na co dzień, które nie zrujnuje portfela i chętnie pokaże, że codzienna jazda może być przyjemna, i20 jest mocnym kandydatem.

szczegóły

Toyota RAV4

RAV4 to wszechstronny SUV, który łączy komfort codziennej jazdy z poczuciem bezpieczeństwa i przestronnością wnętrza. Sprawdza się dobrze zarówno w miejskich warunkach, jak i na dłuższych trasach, oferując niezawodność i praktyczne rozwiązania dla rodziny.

szczegóły
Hyundai i20
Toyota RAV4

Koszty i Zużycie

Cena
95 300 - 123 000 zł
Cena
193 200 - 277 600 zł
Zużycie L/100km
5,7 L/100km
Zużycie L/100km
1,3 - 5,3 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
133 - 137 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
128 - 129 g/km
CO2
30 - 121 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 145 - 1 170 kg
Masa własna
1 655 - 1 960 kg
Pojemność bagażnika
352 L
Pojemność bagażnika
446 - 514 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 775 mm
Szerokość
1 880 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
455 - 465 kg
Ładowność
515 - 610 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna
Typ silnika
Hybryda pełna, Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Skrzynia CVT
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
90 KM
Moc KM
185 - 309 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
11,5 - 12,8 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,8 - 8 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
172 Nm
Moment obrotowy
-
Liczba cylindrów
3
Liczba cylindrów
4
Moc kW
66 kW
Moc kW
136 - 227 kW
Pojemność silnika
998 cm3
Pojemność silnika
2 487 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
D
Klasa efektywności CO2
C, D, B
Marka
Hyundai
Marka
Toyota
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.