VS

Hyundai Kona vs XPeng G9 porównanie

Porównaj moc (204 KM vs 575 KM), bagażnik i cenę (118 200 zł vs 261 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Hyundai Kona czy XPeng G9.

Hyundai Kona vs XPeng G9: najważniejsze różnice

Hyundai Kona

4,3 (4 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie tańszy
  • odczuwalnie bardziej oszczędny
  • istotnie lżejszy
szczegóły

XPeng G9

4,8 (5 Opinie)
oceń
  • istotnie większa moc
  • lekko większy zasięg elektryczny
  • wyraźnie bardziej szybszy od 0 do 100 km/h
  • zauważalnie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Kona

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Hyundai Kona jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 118 200 zł , podczas gdy XPeng G9 kosztuje 261 800 zł . Różnica wynosi około 143 647 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Hyundai Kona: z wynikiem 14,6 kWh/100km jest odczuwalnie bardziej wydajny niż XPeng G9, który zużywa 18,4 kWh/100km. Różnica to około 3,8 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego XPeng G9 wypada lekko lepiej: osiąga do 585 km, czyli około 75 km więcej niż Hyundai Kona.

G9

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika XPeng G9 ma istotnie więcej mocy575 KM zamiast 204 KM. To różnica około 371 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h XPeng G9 jest wyraźnie bardziej szybszy – 4,2 s wobec 8,1 s. Różnica wynosi około 3,9 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: XPeng G9 ciągnie znacznie mocniej – 695 Nm wobec 265 Nm. Różnica to około 430 Nm.

Kona

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Hyundai Kona jest istotnie lżejszy – 1 370 kg wobec 2 210 kg. Różnica to około 840 kg.

Pod względem pojemności bagażnika XPeng G9 oferuje zauważalnie więcej miejsca – 660 L wobec 466 L. To różnica około 194 L litrów.

Pod względem ładowności XPeng G9 wypada niewiele lepiej – 520 kg wobec 490 kg. Różnica to około 30 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

XPeng G9 przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 261 800 zł
G9

XPeng G9

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 351 - 575 KM
  • Zużycie kWh/100km : 18,4 - 20,1 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 502 - 585 km
Hyundai Kona
XPeng G9

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Hyundai Kona

Hyundai Kona to zadziorny crossover, który przyciąga spojrzenia odważnym designem i zwinnością idealną do miejskiej dżungli. Wnętrze łączy praktyczność z nowoczesnymi rozwiązaniami, a prowadzenie ma charakter — nie nudny, ale wygodny, dla kogoś szukającego funkcjonalnego auta z odrobiną temperamentu.

szczegóły

XPeng G9

XPeng G9 to elektryczny SUV, który łączy odważną stylistykę z dopracowanym, luksusowym wnętrzem pełnym najnowszych rozwiązań. Dla świadomego kupującego to propozycja łącząca komfort długich podróży i efektowną prezencję — innymi słowy, smartfon na kołach, który lubi być zauważony.

szczegóły
Hyundai Kona
XPeng G9

Koszty i Zużycie

Cena
118 200 - 215 000 zł
Cena
261 800 - 318 900 zł
Zużycie L/100km
4,6 - 7 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
14,6 - 16,1 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
18,4 - 20,1 kWh/100km
Zasięg elektryczny
380 - 510 km
Zasięg elektryczny
502 - 585 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 163 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 370 - 1 773 kg
Masa własna
2 210 - 2 395 kg
Pojemność bagażnika
466 L
Pojemność bagażnika
660 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 825 mm
Szerokość
1 937 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
420 - 490 kg
Ładowność
515 - 520 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Hybryda pełna, Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
115 - 204 KM
Moc KM
351 - 575 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,1 - 11,9 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,2 - 6,6 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
200 - 265 Nm
Moment obrotowy
465 - 695 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
-
Moc kW
85 - 150 kW
Moc kW
258 - 423 kW
Pojemność silnika
998 - 1 598 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
D, C, E, F, A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Hyundai
Marka
XPeng
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.