Porównaj moc (288 KM vs 224 KM), bagażnik i cenę (265 100 zł vs 172 300 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Hyundai Santa Fe czy DS Automobiles N°4.
Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.
Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.
DS Automobiles N°4 jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 172 300 zł , podczas gdy Hyundai Santa Fe kosztuje 265 100 zł . Różnica wynosi około 92 777 zł.
W spalaniu również widać różnice: DS Automobiles N°4 zużywa 3 L/100km i jest tym samym widocznie oszczędniejszy niż Hyundai Santa Fe, który spala 3,8 L/100km. To około 0,8 L/100km różnicy.
Pod względem zasięgu elektrycznego DS Automobiles N°4 wypada wyraźnie bardziej lepiej: osiąga do 449 km, czyli około 395 km więcej niż Hyundai Santa Fe.
Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.
Pod względem mocy silnika Hyundai Santa Fe ma widocznie więcej mocy – 288 KM zamiast 224 KM. To różnica około 64 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h DS Automobiles N°4 jest nieco szybszy – 7,1 s wobec 8 s. Różnica wynosi około 0,9 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Hyundai Santa Fe ciągnie ledwo mocniej – 380 Nm wobec 360 Nm. Różnica to około 20 Nm.
Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.
Miejsca siedzące: Hyundai Santa Fe oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 5.
Pod względem masy własnej DS Automobiles N°4 jest odczuwalnie lżejszy – 1 436 kg wobec 1 920 kg. Różnica to około 484 kg.
Pod względem pojemności bagażnika Hyundai Santa Fe oferuje wyraźnie więcej miejsca – 704 L wobec 430 L. To różnica około 274 L litrów.
Pod względem ładowności Hyundai Santa Fe wypada nieco lepiej – 665 kg wobec 542 kg. Różnica to około 123 kg.
DS Automobiles N°4 wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Santa Fe to rodzinny SUV, który łączy przestronność i wygodę z dopracowanym wyglądem — świetny wybór, gdy priorytetem jest komfort na dłuższych trasach i bezstresowe pakowanie całego dobytku. W środku zaskakuje solidnym wykończeniem i praktycznymi detalami, a prowadzenie daje poczucie pewności; to samochód dla rozsądnych kierowców, którzy wolą klasę zamiast krzykliwych popisów.
szczegółyDS 4 to francuski kompakt premium, który przyciąga spojrzenia odważnym wzornictwem i starannie wykończonym wnętrzem, pełnym nietuzinkowych detali. Jeździ się nim przyjemnie i bezpretensjonalnie, więc jeśli chcesz luksusu, który nie krzyczy o swoim statusie, to solidna propozycja — trochę elegancji na co dzień.
szczegóły
Koszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
265 100 - 302 900 zł
|
Cena
172 300 - 243 800 zł
|
|
Zużycie L/100km
3,8 - 7,2 L/100km
|
Zużycie L/100km
3 - 5,2 L/100km
|
|
Zużycie kWh/100km
-
|
Zużycie kWh/100km
15 kWh/100km
|
|
Zasięg elektryczny
54 km
|
Zasięg elektryczny
77 - 449 km
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
90 - 162 g/km
|
CO2
0 - 136 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
SUV
|
Typ nadwozia
Hatchback
|
|
Miejsca siedzące
5 - 7
|
Miejsca siedzące
5
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
1 920 - 2 165 kg
|
Masa własna
1 436 - 1 792 kg
|
|
Pojemność bagażnika
621 - 704 L
|
Pojemność bagażnika
360 - 430 L
|
|
Długość
-
|
Długość
-
|
|
Szerokość
1 900 mm
|
Szerokość
1 830 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
560 - 665 kg
|
Ładowność
458 - 542 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Pełna hybryda, Hybryda plug-in
|
Typ silnika
Benzyna MHEV, Hybryda plug-in, Elektryczny, Diesel
|
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa, Reduktor, Automatyczna skrzynia biegów
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
|
Moc KM
239 - 288 KM
|
Moc KM
130 - 224 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
8 - 9,2 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,1 - 10,9 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
380 Nm
|
Moment obrotowy
230 - 360 Nm
|
|
Liczba cylindrów
4
|
Liczba cylindrów
3 - 4
|
|
Moc kW
176 - 212 kW
|
Moc kW
96 - 165 kW
|
|
Pojemność silnika
1 598 cm3
|
Pojemność silnika
1 199 - 1 598 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2025
|
Rok modelowy
2 025 - 2 026
|
|
Klasa efektywności CO2
E, F, B
|
Klasa efektywności CO2
D, B, A, E
|
|
Marka
Hyundai
|
Marka
DS Automobiles
|