VS

Hyundai Santa Fe vs Mitsubishi Eclipse Cross porównanie

Porównaj moc (288 KM vs 218 KM), bagażnik i cenę (265 100 zł vs 210 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Hyundai Santa Fe czy Mitsubishi Eclipse Cross.

Hyundai Santa Fe vs Mitsubishi Eclipse Cross: najważniejsze różnice

Hyundai Santa Fe

4,7 (1 Opinie)
oceń
  • odczuwalnie większa moc
  • niewiele lżejszy
  • zauważalnie większy bagażnik
szczegóły

Mitsubishi Eclipse Cross

4,9 (2 Opinie)
oceń
  • zauważalnie tańszy
  • istotnie większy zasięg elektryczny
  • minimalnie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Santa Fe

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Mitsubishi Eclipse Cross jest zauważalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 210 800 zł , podczas gdy Hyundai Santa Fe kosztuje 265 100 zł . Różnica wynosi około 54 295 zł.

Pod względem zasięgu elektrycznego Mitsubishi Eclipse Cross wypada istotnie lepiej: osiąga do 627 km, czyli około 573 km więcej niż Hyundai Santa Fe.

Eclipse Cross

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Hyundai Santa Fe ma odczuwalnie więcej mocy288 KM zamiast 218 KM. To różnica około 70 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Mitsubishi Eclipse Cross jest minimalnie szybszy – 7,9 s wobec 8 s. Różnica wynosi około 0,1 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Hyundai Santa Fe ciągnie wyraźnie mocniej – 380 Nm wobec 300 Nm. Różnica to około 80 Nm.

Santa Fe

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Miejsca siedzące: Hyundai Santa Fe oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 5.

Pod względem masy własnej Hyundai Santa Fe jest niewiele lżejszy – 1 920 kg wobec 1 922 kg. Różnica to około 2 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Hyundai Santa Fe oferuje zauważalnie więcej miejsca – 704 L wobec 545 L. To różnica około 159 L litrów.

Pod względem ładowności Hyundai Santa Fe wypada wyraźnie lepiej – 665 kg wobec 413 kg. Różnica to około 252 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Mitsubishi Eclipse Cross wygrywa pewnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 210 800 zł
Eclipse Cross

Mitsubishi Eclipse Cross

  • Typ silnika Elektryczny
  • Skrzynia biegów Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na przednie koła
  • Moc KM 218 KM
  • Zużycie kWh/100km 16,7 - 17,1 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny 615 - 627 km
Hyundai Santa Fe
Mitsubishi Eclipse Cross

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Hyundai Santa Fe

Santa Fe to rodzinny SUV, który łączy przestronność i wygodę z dopracowanym wyglądem — świetny wybór, gdy priorytetem jest komfort na dłuższych trasach i bezstresowe pakowanie całego dobytku. W środku zaskakuje solidnym wykończeniem i praktycznymi detalami, a prowadzenie daje poczucie pewności; to samochód dla rozsądnych kierowców, którzy wolą klasę zamiast krzykliwych popisów.

szczegóły

Mitsubishi Eclipse Cross

Mitsubishi Eclipse Cross to SUV, który przyciąga wzrok odważną, niemal rzeźbiarską sylwetką i nietuzinkowym designem. Na co dzień sprawdza się jako praktyczny i wygodny towarzysz rodzinnych podróży — prowadzi się pewnie, oferuje przyzwoite wyposażenie i charakter, którym łatwo zaskarbić sobie uwagę na parkingu.

szczegóły
Hyundai Santa Fe
Mitsubishi Eclipse Cross

Koszty i Zużycie

Cena
265 100 - 302 900 zł
Cena
210 800 - 246 800 zł
Zużycie L/100km
3,8 - 7,2 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
16,7 - 17,1 kWh/100km
Zasięg elektryczny
54 km
Zasięg elektryczny
615 - 627 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
90 - 162 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5 - 7
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 920 - 2 165 kg
Masa własna
1 922 - 1 950 kg
Pojemność bagażnika
621 - 704 L
Pojemność bagażnika
545 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 900 mm
Szerokość
1 908 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
560 - 665 kg
Ładowność
385 - 413 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Pełna hybryda, Hybryda plug-in
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
239 - 288 KM
Moc KM
218 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
8 - 9,2 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,9 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
380 Nm
Moment obrotowy
300 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
-
Moc kW
176 - 212 kW
Moc kW
160 kW
Pojemność silnika
1 598 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
E, F, B
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Hyundai
Marka
Mitsubishi
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.