VS

Jeep Compass vs GWM HAVAL H6 porównanie

Porównaj moc (225 KM vs 243 KM), bagażnik i cenę (175 300 zł vs 140 500 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Jeep Compass czy GWM HAVAL H6.

Jeep Compass vs GWM HAVAL H6: najważniejsze różnice

Jeep Compass

2,4 (4 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej bardziej oszczędny
  • niewiele szybszy od 0 do 100 km/h
  • ledwo lżejszy
szczegóły

GWM HAVAL H6

4,6 (1 Opinie)
oceń
  • widocznie tańszy
  • ledwo większa moc
  • niewiele większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Compass

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

GWM HAVAL H6 jest widocznie tańszy – jego cena zaczyna się od 140 500 zł , podczas gdy Jeep Compass kosztuje 175 300 zł . Różnica wynosi około 34 748 zł.

W spalaniu również widać różnice: Jeep Compass zużywa 3 L/100km i jest tym samym wyraźnie bardziej oszczędniejszy niż GWM HAVAL H6, który spala 5,9 L/100km. To około 2,9 L/100km różnicy.

HAVAL H6

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika GWM HAVAL H6 ma ledwo więcej mocy243 KM zamiast 225 KM. To różnica około 18 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Jeep Compass jest niewiele szybszy – 8 s wobec 8,3 s. Różnica wynosi około 0,3 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: GWM HAVAL H6 ciągnie zauważalnie mocniej – 530 Nm wobec 345 Nm. Różnica to około 185 Nm.

Compass

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Jeep Compass jest ledwo lżejszy – 1 667 kg wobec 1 765 kg. Różnica to około 98 kg.

Pod względem pojemności bagażnika GWM HAVAL H6 oferuje niewiele więcej miejsca – 560 L wobec 550 L. To różnica około 10 L litrów.

Pod względem ładowności Jeep Compass wypada wyraźnie lepiej – 473 kg wobec 375 kg. Różnica to około 98 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Jeep Compass przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 175 300 zł
Compass

Jeep Compass

  • Typ silnika : Mild Hybrid Benzyna, Elektryczny, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 145 - 225 KM
  • Zużycie L/100km : 3 - 5,8 L/100km
  • Zużycie kWh/100km : 17,5 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 95 - 500 km
Jeep Compass
GWM HAVAL H6

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Jeep Compass

Jeep Compass to kompaktowy SUV, który łączy amerykański charakter z praktycznym wnętrzem i pewnym prowadzeniem na różnych nawierzchniach. Dla kupujących szukających uniwersalnego auta do miasta i lekkich wypadów za miasto oferuje solidny kompromis między komfortem a zdolnościami terenowymi, a przy tym nie próbuje być bardziej hardkorowy niż trzeba.

szczegóły

GWM HAVAL H6

Haval H6 to atrakcyjnie wykończony SUV, który kusi przestronnym wnętrzem i bogatym wyposażeniem w przystępnej cenie. Na drodze sprawia wrażenie pewnego i komfortowego towarzysza podróży, a dla oszczędnych kierowców będzie rozsądnym wyborem — z charakterem, ale bez nadmiernych pretensji.

szczegóły
Jeep Compass
GWM HAVAL H6

Koszty i Zużycie

Cena
175 300 - 221 400 zł
Cena
140 500 - 152 400 zł
Zużycie L/100km
3 - 5,8 L/100km
Zużycie L/100km
5,9 L/100km
Zużycie kWh/100km
17,5 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
95 - 500 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 130 g/km
CO2
134 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 667 - 2 198 kg
Masa własna
1 765 kg
Pojemność bagażnika
550 L
Pojemność bagażnika
560 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 928 mm
Szerokość
1 886 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
472 - 473 kg
Ładowność
375 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Elektryczny, Hybryda plug-in
Typ silnika
Hybryda pełna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa, Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
145 - 225 KM
Moc KM
243 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
8 - 10,3 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,3 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
230 - 345 Nm
Moment obrotowy
530 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
4
Moc kW
107 - 165 kW
Moc kW
179 kW
Pojemność silnika
1 199 - 1 596 cm3
Pojemność silnika
1 499 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 025 - 2 026
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
D, A, B
Klasa efektywności CO2
D
Marka
Jeep
Marka
GWM
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.