Porównaj moc (140 KM vs 550 KM), bagażnik i cenę (120 300 zł vs 926 900 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Kia Ceed czy Bentley Flying Spur.
Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.
Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.
Kia Ceed jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 120 300 zł , podczas gdy Bentley Flying Spur kosztuje 926 900 zł . Różnica wynosi około 806 572 zł.
W spalaniu również widać różnice: Bentley Flying Spur zużywa 3,3 L/100km i jest tym samym wyraźnie bardziej oszczędniejszy niż Kia Ceed, który spala 6 L/100km. To około 2,7 L/100km różnicy.
Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.
Pod względem mocy silnika Bentley Flying Spur ma istotnie więcej mocy – 550 KM zamiast 140 KM. To różnica około 410 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h Bentley Flying Spur jest znacznie szybszy – 4,1 s wobec 9,5 s. Różnica wynosi około 5,4 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Bentley Flying Spur ciągnie wyraźnie bardziej mocniej – 770 Nm wobec 253 Nm. Różnica to około 517 Nm.
Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.
Miejsca siedzące: Kia Ceed oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 4.
Pod względem masy własnej Kia Ceed jest wyraźnie bardziej lżejszy – 1 298 kg wobec 2 330 kg. Różnica to około 1 032 kg.
Pod względem ładowności Bentley Flying Spur wypada wyraźnie lepiej – 650 kg wobec 490 kg. Różnica to około 160 kg.
Kia Ceed nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Kia Ceed to praktyczny i stylowy hatchback, który w codziennym użytkowaniu stawia na komfort, pewne prowadzenie i bezpretensjonalny design. To rozsądny wybór dla tych, którzy chcą auta na co dzień bez fajerwerków — niezawodne towarzystwo, które nie będzie się stroić, ale też nie zawiedzie, gdy trzeba zabrać rodzinę i bagaże.
szczegółyBentley Flying Spur to limuzyna, która łączy wyrafinowaną elegancję z wyraźnym charakterem, a wnętrze szyte na miarę otula pasażerów miękkością i prestiżem. To auto dla tych, którzy chcą być przewożeni jak VIP, ale jednocześnie cenią radość z jazdy — z brytyjskim wdziękiem i odrobiną sportowego temperamentu.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
120 300 - 134 800 zł
|
Cena
926 900 - 954 600 zł
|
|
Zużycie L/100km
6 - 6,4 L/100km
|
Zużycie L/100km
3,3 - 12,7 L/100km
|
|
Zużycie kWh/100km
-
|
Zużycie kWh/100km
-
|
|
Zasięg elektryczny
-
|
Zasięg elektryczny
41 km
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
18 kWh
|
|
CO2
137 - 146 g/km
|
CO2
75 - 288 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
80 - 90 L
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
Hatchback
|
Typ nadwozia
Sedan
|
|
Miejsca siedzące
5
|
Miejsca siedzące
4
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
4
|
|
Masa własna
1 298 - 1 372 kg
|
Masa własna
2 330 - 2 505 kg
|
|
Pojemność bagażnika
-
|
Pojemność bagażnika
420 L
|
|
Długość
-
|
Długość
5 316 mm
|
|
Szerokość
1 800 mm
|
Szerokość
2 013 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
1 483 mm
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
478 - 490 kg
|
Ładowność
525 - 650 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Benzyna, Benzyna MHEV
|
Typ silnika
Hybryda plug-in, Benzyna
|
|
Skrzynia biegów
Manualna, Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
|
|
Moc KM
100 - 140 KM
|
Moc KM
544 - 550 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
9,5 - 13,2 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,1 - 4,3 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
285 - 318 km/h
|
|
Moment obrotowy
172 - 253 Nm
|
Moment obrotowy
750 - 770 Nm
|
|
Liczba cylindrów
3 - 4
|
Liczba cylindrów
6 - 8
|
|
Moc kW
74 - 103 kW
|
Moc kW
400 - 404 kW
|
|
Pojemność silnika
998 - 1 482 cm3
|
Pojemność silnika
2 894 - 3 996 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2024
|
Rok modelowy
2 021 - 2 022
|
|
Klasa efektywności CO2
E
|
Klasa efektywności CO2
B, G
|
|
Marka
Kia
|
Marka
Bentley
|