VS

Land Rover Range Rover vs GWM HAVAL Jolion Pro porównanie

Porównaj moc (615 KM vs 177 KM), bagażnik i cenę (629 100 zł vs 109 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Land Rover Range Rover czy GWM HAVAL Jolion Pro.

Land Rover Range Rover vs GWM HAVAL Jolion Pro: najważniejsze różnice

Land Rover Range Rover

  • zdecydowanie większa moc
  • znacznie bardziej oszczędny
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

GWM HAVAL Jolion Pro

  • znacznie tańszy
  • wyraźnie bardziej lżejszy
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Range Rover

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

GWM HAVAL Jolion Pro jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 109 800 zł , podczas gdy Land Rover Range Rover kosztuje 629 100 zł . Różnica wynosi około 519 280 zł.

W spalaniu również widać różnice: Land Rover Range Rover zużywa 2,7 L/100km i jest tym samym znacznie oszczędniejszy niż GWM HAVAL Jolion Pro, który spala 7,4 L/100km. To około 4,7 L/100km różnicy.

HAVAL Jolion Pro

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Land Rover Range Rover ma zdecydowanie więcej mocy615 KM zamiast 177 KM. To różnica około 438 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Land Rover Range Rover jest istotnie szybszy – 4,5 s wobec 7,9 s. Różnica wynosi około 3,4 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Land Rover Range Rover ciągnie znacznie mocniej – 800 Nm wobec 270 Nm. Różnica to około 530 Nm.

Range Rover

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Miejsca siedzące: Land Rover Range Rover oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 5.

Pod względem masy własnej GWM HAVAL Jolion Pro jest wyraźnie bardziej lżejszy – 1 595 kg wobec 2 504 kg. Różnica to około 909 kg.

Pod względem ładowności Land Rover Range Rover wypada wyraźnie bardziej lepiej – 846 kg wobec 330 kg. Różnica to około 516 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Land Rover Range Rover jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 629 100 zł
Range Rover

Land Rover Range Rover

  • Typ silnika : Hybryda plug-in, Mild Hybrid Benzyna, Mild Hybrid Diesel
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 300 - 615 KM
  • Zużycie L/100km : 2,7 - 11,7 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 116 - 117 km
Land Rover Range Rover
GWM HAVAL Jolion Pro

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Land Rover Range Rover

Range Rover to symbol luksusu i bezkompromisowej wszechstronności, pojazd który równie pewnie czuje się na reprezentacyjnej alei, co na błotnistej drodze, i robi to z nonszalanckim uśmiechem. W kabinie dominuje elegancja i dbałość o detale, więc jeśli szukasz auta łączącego prestiż z praktycznością, Range Rover robi to bardzo przekonująco.

szczegóły

GWM HAVAL Jolion Pro

Haval Jolion Pro to sensowny, dobrze zmontowany crossover, który nie krzyczy o uwagę, za to na co dzień sprawdza się bez dramatów — komfortowo i przewidywalnie. Wersja Pro daje zapewnienie o bogatszym wyposażeniu, rozsądnych kosztach utrzymania i technologii, która ułatwia życie kierowcy, więc jeśli szukasz praktycznego auta z charakterem, warto się mu przyjrzeć.

szczegóły
Land Rover Range Rover
GWM HAVAL Jolion Pro

Koszty i Zużycie

Cena
629 100 - 1 254 200 zł
Cena
109 800 - 121 600 zł
Zużycie L/100km
2,7 - 11,7 L/100km
Zużycie L/100km
7,4 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
116 - 117 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
62 - 265 g/km
CO2
167 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Terenowy
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5 - 7
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
2 504 - 2 810 kg
Masa własna
1 595 kg
Pojemność bagażnika
212 - 818 L
Pojemność bagażnika
-
Długość
-
Długość
-
Szerokość
2 047 mm
Szerokość
1 898 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
589 - 846 kg
Ładowność
330 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Hybryda plug-in, Mild Hybrid Benzyna, Mild Hybrid Diesel
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
300 - 615 KM
Moc KM
177 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,5 - 6,6 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,9 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
650 - 800 Nm
Moment obrotowy
270 Nm
Liczba cylindrów
6 - 8
Liczba cylindrów
4
Moc kW
221 - 452 kW
Moc kW
130 kW
Pojemność silnika
2 997 - 4 395 cm3
Pojemność silnika
1 499 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
B, G
Klasa efektywności CO2
F
Marka
Land Rover
Marka
GWM
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.