Porównaj moc (327 KM vs 169 KM), bagażnik i cenę (252 800 zł vs 205 100 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Mazda CX-80 czy Subaru Outback.
Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.
Subaru Outback jest wyraźnie tańszy – jego cena zaczyna się od 205 100 zł , podczas gdy Mazda CX-80 kosztuje 252 800 zł . Różnica wynosi około 47 706 zł.
W spalaniu również widać różnice: Mazda CX-80 zużywa 4 L/100km i jest tym samym zdecydowanie oszczędniejszy niż Subaru Outback, który spala 8,6 L/100km. To około 4,6 L/100km różnicy.
Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.
Pod względem mocy silnika Mazda CX-80 ma zdecydowanie więcej mocy – 327 KM zamiast 169 KM. To różnica około 158 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h Mazda CX-80 jest istotnie szybszy – 6,8 s wobec 10,2 s. Różnica wynosi około 3,4 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Mazda CX-80 ciągnie znacznie mocniej – 550 Nm wobec 252 Nm. Różnica to około 298 Nm.
Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.
Miejsca siedzące: Mazda CX-80 oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 5.
Pod względem masy własnej Subaru Outback jest odczuwalnie lżejszy – 1 643 kg wobec 2 131 kg. Różnica to około 488 kg.
Pod względem pojemności bagażnika Subaru Outback oferuje wyraźnie bardziej więcej miejsca – 561 L wobec 258 L. To różnica około 303 L litrów.
Pod względem ładowności Mazda CX-80 wypada trochę lepiej – 650 kg wobec 557 kg. Różnica to około 93 kg.
Mazda CX-80 wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Mazda CX-80 to elegancki i przestronny SUV dla rodzin, które cenią styl, komfort i łagodnie sportowe prowadzenie. Wnętrze zaskakuje jakością wykończenia i przemyślanym układem, a jazda nim jest przyjemnie pewna — nie krzyczy, po prostu robi swoją robotę.
szczegółyOutback to praktyczny i bezkompromisowy towarzysz dla kierowców, którzy chcą wygody kombi i zdolności terenowych bez przesadnej gadżeciarskiej powłoki. Solidne prowadzenie, przestronne wnętrze i reputacja niezawodności sprawiają, że znakomicie nadaje się na długie trasy i weekendowe wypady za miasto — i nie boi się przy tym odrobiny błota.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
252 800 - 314 500 zł
|
Cena
205 100 - 227 500 zł
|
|
Zużycie L/100km
4 - 5,6 L/100km
|
Zużycie L/100km
8,6 L/100km
|
|
Zużycie kWh/100km
-
|
Zużycie kWh/100km
-
|
|
Zasięg elektryczny
60 km
|
Zasięg elektryczny
-
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
91 - 146 g/km
|
CO2
193 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
SUV
|
Typ nadwozia
Kombi
|
|
Miejsca siedzące
7
|
Miejsca siedzące
5
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
2 131 - 2 240 kg
|
Masa własna
1 643 - 1 676 kg
|
|
Pojemność bagażnika
258 L
|
Pojemność bagażnika
561 L
|
|
Długość
-
|
Długość
-
|
|
Szerokość
1 890 mm
|
Szerokość
1 875 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
649 - 650 kg
|
Ładowność
524 - 557 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Hybryda plug-in, Mild Hybrid Diesel
|
Typ silnika
Benzyna
|
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
|
Szczegóły skrzyni biegów
Skrzynia CVT
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
|
|
Moc KM
254 - 327 KM
|
Moc KM
169 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
6,8 - 8,4 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
10,2 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
500 - 550 Nm
|
Moment obrotowy
252 Nm
|
|
Liczba cylindrów
4 - 6
|
Liczba cylindrów
4
|
|
Moc kW
187 - 241 kW
|
Moc kW
124 kW
|
|
Pojemność silnika
2 488 - 3 283 cm3
|
Pojemność silnika
2 498 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2025
|
Rok modelowy
2024
|
|
Klasa efektywności CO2
B, E
|
Klasa efektywności CO2
G
|
|
Marka
Mazda
|
Marka
Subaru
|