VS

Mercedes E Class vs Toyota Supra porównanie

Porównaj moc (585 KM vs 340 KM), bagażnik i cenę (258 800 zł vs 321 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Mercedes E Class czy Toyota Supra.

Mercedes E Class vs Toyota Supra: najważniejsze różnice

Mercedes E Class

4,7 (2 Opinie)
oceń
  • zauważalnie tańszy
  • znacznie większa moc
  • wyraźnie bardziej bardziej oszczędny
  • minimalnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • znacznie większy bagażnik
szczegóły

Toyota Supra

4,1 (1 Opinie)
oceń
  • nieco lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

E Class

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Mercedes E Class jest zauważalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 258 800 zł , podczas gdy Toyota Supra kosztuje 321 800 zł . Różnica wynosi około 63 015 zł.

W spalaniu również widać różnice: Mercedes E Class zużywa 1,5 L/100km i jest tym samym wyraźnie bardziej oszczędniejszy niż Toyota Supra, który spala 8,1 L/100km. To około 6,6 L/100km różnicy.

Supra

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Mercedes E Class ma znacznie więcej mocy585 KM zamiast 340 KM. To różnica około 245 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Mercedes E Class jest minimalnie szybszy – 4 s wobec 4,3 s. Różnica wynosi około 0,3 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Mercedes E Class ciągnie zauważalnie mocniej – 750 Nm wobec 500 Nm. Różnica to około 250 Nm.

E Class

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Miejsca siedzące: Mercedes E Class oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 2.

Pod względem masy własnej Toyota Supra jest nieco lżejszy – 1 570 kg wobec 1 810 kg. Różnica to około 240 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Mercedes E Class oferuje znacznie więcej miejsca – 540 L wobec 290 L. To różnica około 250 L litrów.

Pod względem ładowności Mercedes E Class wypada zdecydowanie lepiej – 640 kg wobec 245 kg. Różnica to około 395 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Mercedes E Class nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 258 800 zł
E Class

Mercedes E Class

  • Typ silnika : Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in, Mild Hybrid Diesel
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 186 - 585 KM
  • Zużycie L/100km : 1,5 - 7,5 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 101 - 116 km
Mercedes E Class
Toyota Supra

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Mercedes E Class

E‑Klasa to biznesowa elegancja w najlepszym wydaniu — wnętrze stawia komfort i technologię ponad wszystko, a linia nadwozia mówi jasno: tu rządzi klasa. Dla tych, którzy chcą podróżować z prestiżem i bez zmartwień, ale też oczekują, że samochód odwdzięczy się przy okazji przyjemną dynamiką, to bardzo rozsądny wybór.

szczegóły

Toyota Supra

Supra to sportowy klasyk w nowoczesnym wydaniu — agresywne linie i muskularna sylwetka przyciągają wzrok od pierwszego spojrzenia. Za kierownicą potrafi rozbudzić uśmiech i chęć szybszej jazdy, więc jeśli szukasz auta z charakterem, Supra odwdzięczy się emocjami i stylem.

szczegóły
Mercedes E Class
Toyota Supra

Koszty i Zużycie

Cena
258 800 - 613 400 zł
Cena
321 800 zł
Zużycie L/100km
1,5 - 7,5 L/100km
Zużycie L/100km
8,1 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
101 - 116 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
39 - 172 g/km
CO2
183 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Sedan
Typ nadwozia
Coupé
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
2
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 810 - 2 390 kg
Masa własna
1 570 kg
Pojemność bagażnika
370 - 540 L
Pojemność bagażnika
290 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 880 mm
Szerokość
1 854 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
530 - 640 kg
Ładowność
245 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in, Mild Hybrid Diesel
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Moc KM
186 - 585 KM
Moc KM
340 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4 - 8,5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,3 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
320 - 750 Nm
Moment obrotowy
500 Nm
Liczba cylindrów
4 - 6
Liczba cylindrów
6
Moc kW
137 - 430 kW
Moc kW
250 kW
Pojemność silnika
1 993 - 2 999 cm3
Pojemność silnika
2 998 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 025
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
E, F, B, D
Klasa efektywności CO2
G
Marka
Mercedes-Benz
Marka
Toyota
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.