VS

Mercedes G Class vs Bentley Bentayga porównanie

Porównaj moc (605 KM vs 550 KM), bagażnik i cenę (546 300 zł vs 908 400 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Mercedes G Class czy Bentley Bentayga.

Mercedes G Class vs Bentley Bentayga: najważniejsze różnice

Mercedes G Class

  • znacznie tańszy
  • niewiele większa moc
  • zdecydowanie bardziej oszczędny
  • wyraźnie bardziej większy zasięg elektryczny
  • prawie niezauważalnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • odczuwalnie większy bagażnik
szczegóły

Bentley Bentayga

  • prawie niezauważalnie lżejszy
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

G Class

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

Mercedes G Class jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 546 300 zł , podczas gdy Bentley Bentayga kosztuje 908 400 zł . Różnica wynosi około 362 169 zł.

W spalaniu również widać różnice: Mercedes G Class zużywa 8,7 L/100km i jest tym samym zdecydowanie oszczędniejszy niż Bentley Bentayga, który spala 13 L/100km. To około 4,3 L/100km różnicy.

Pod względem zasięgu elektrycznego Mercedes G Class wypada wyraźnie bardziej lepiej: osiąga do 479 km, czyli około 429 km więcej niż Bentley Bentayga.

Bentayga

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Mercedes G Class ma niewiele więcej mocy605 KM zamiast 550 KM. To różnica około 55 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Mercedes G Class jest prawie niezauważalnie szybszy – 4,4 s wobec 4,5 s. Różnica wynosi około 0,1 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Mercedes G Class ciągnie odczuwalnie mocniej – 1 164 Nm wobec 770 Nm. Różnica to około 394 Nm.

G Class

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Bentley Bentayga jest prawie niezauważalnie lżejszy – 2 415 kg wobec 2 485 kg. Różnica to około 70 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Mercedes G Class oferuje odczuwalnie więcej miejsca – 640 L wobec 484 L. To różnica około 156 L litrów.

Pod względem ładowności Bentley Bentayga wypada nieco lepiej – 835 kg wobec 715 kg. Różnica to około 120 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Mercedes G Class jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 546 300 zł
G Class

Mercedes G Class

  • Typ silnika : Mild Hybrid Benzyna, Mild Hybrid Diesel, Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 387 - 605 KM
  • Zużycie L/100km : 8,7 - 14,7 L/100km
  • Zużycie kWh/100km : 28 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 479 km
Mercedes G Class
Bentley Bentayga

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Mercedes G Class

Klasa G to ikona motoryzacji — kanciaste nadwozie i surowy charakter, które przyciągają spojrzenia niezależnie od miejsca. Dla kupującego to przede wszystkim deklaracja stylu i komfortu w jednym, samochód który chętnie pokazuje, kto tu rządzi, nawet gdy nie musi.

szczegóły

Bentley Bentayga

Bentayga to luksusowy SUV, który łączy ręczne wykonanie wnętrza z wyraźną prezencją na drodze — wsiadasz do niego jak do prywatnego salonu. Za kierownicą daje bezkompromisowy komfort i poczucie statusu, a jego sylwetka przyciąga spojrzenia jak gwiazda na czerwonym dywanie.

szczegóły
Mercedes G Class
Bentley Bentayga

Koszty i Zużycie

Cena
546 300 - 876 500 zł
Cena
908 400 - 1 180 800 zł
Zużycie L/100km
8,7 - 14,7 L/100km
Zużycie L/100km
13 L/100km
Zużycie kWh/100km
28 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
479 km
Zasięg elektryczny
50 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
17,3 kWh
CO2
0 - 336 g/km
CO2
294 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
75 - 85 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Terenowy
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
4 - 5
Drzwi
-
Drzwi
5
Masa własna
2 485 - 3 085 kg
Masa własna
2 415 - 2 514 kg
Pojemność bagażnika
640 L
Pojemność bagażnika
484 L
Długość
-
Długość
5 125 - 5 305 mm
Szerokość
1 931 - 1 984 mm
Szerokość
1 998 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 728 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 774 L
Ładowność
115 - 715 kg
Ładowność
736 - 835 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna, Mild Hybrid Diesel, Elektryczny
Typ silnika
Benzyna, Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów, Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
387 - 605 KM
Moc KM
462 - 550 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,4 - 5,8 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,5 - 5,3 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
254 - 290 km/h
Moment obrotowy
760 - 1 164 Nm
Moment obrotowy
700 - 770 Nm
Liczba cylindrów
6 - 8
Liczba cylindrów
6 - 8
Moc kW
285 - 445 kW
Moc kW
340 - 404 kW
Pojemność silnika
2 989 - 3 982 cm3
Pojemność silnika
2 995 - 3 996 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 025 - 2 026
Rok modelowy
2 020 - 2 022
Klasa efektywności CO2
G, A
Klasa efektywności CO2
G
Marka
Mercedes-Benz
Marka
Bentley
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.