VS

Mercedes Marco Polo vs Land Rover Range Rover porównanie

Porównaj moc (237 KM vs 615 KM), bagażnik i cenę (294 600 zł vs 629 100 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Mercedes Marco Polo czy Land Rover Range Rover.

Mercedes Marco Polo vs Land Rover Range Rover: najważniejsze różnice

Mercedes Marco Polo

  • wyraźnie bardziej tańszy
  • minimalnie lżejszy
szczegóły

Land Rover Range Rover

  • zdecydowanie większa moc
  • istotnie bardziej oszczędny
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • w niewielkim stopniu większy bagażnik
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Marco Polo

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Mercedes Marco Polo jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 294 600 zł , podczas gdy Land Rover Range Rover kosztuje 629 100 zł . Różnica wynosi około 334 446 zł.

W spalaniu również widać różnice: Land Rover Range Rover zużywa 2,7 L/100km i jest tym samym istotnie oszczędniejszy niż Mercedes Marco Polo, który spala 7,4 L/100km. To około 4,7 L/100km różnicy.

Range Rover

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Land Rover Range Rover ma zdecydowanie więcej mocy615 KM zamiast 237 KM. To różnica około 378 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Land Rover Range Rover jest istotnie szybszy – 4,5 s wobec 7,4 s. Różnica wynosi około 2,9 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Land Rover Range Rover ciągnie zauważalnie mocniej – 800 Nm wobec 500 Nm. Różnica to około 300 Nm.

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: Land Rover Range Rover oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 4.

Pod względem masy własnej Mercedes Marco Polo jest minimalnie lżejszy – 2 450 kg wobec 2 504 kg. Różnica to około 54 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Land Rover Range Rover oferuje w niewielkim stopniu więcej miejsca – 818 L wobec 670 L. To różnica około 148 L litrów.

Pod względem ładowności Land Rover Range Rover wypada zauważalnie lepiej – 846 kg wobec 650 kg. Różnica to około 196 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Land Rover Range Rover wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 629 100 zł
Range Rover

Land Rover Range Rover

  • Typ silnika : Hybryda plug-in, Mild Hybrid Benzyna, Mild Hybrid Diesel
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 300 - 615 KM
  • Zużycie L/100km : 2,7 - 11,7 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 116 - 117 km
Mercedes Marco Polo
Land Rover Range Rover

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Mercedes Marco Polo

Mercedes Marco Polo to luksusowy van-kamper, który przenosi wygodę i elegancję znaną z marki prosto na kempingowe pola i górskie serpentyny. Wnętrze jest sprytnie zaprojektowane, wygodne i gotowe na weekendowe eskapady — idealny wybór dla tych, którzy chcą mieć dom na kółkach bez rezygnacji z komfortu codziennego auta.

szczegóły

Land Rover Range Rover

Range Rover to symbol luksusu i bezkompromisowej wszechstronności, pojazd który równie pewnie czuje się na reprezentacyjnej alei, co na błotnistej drodze, i robi to z nonszalanckim uśmiechem. W kabinie dominuje elegancja i dbałość o detale, więc jeśli szukasz auta łączącego prestiż z praktycznością, Range Rover robi to bardzo przekonująco.

szczegóły
Mercedes Marco Polo
Land Rover Range Rover

Koszty i Zużycie

Cena
294 600 - 423 200 zł
Cena
629 100 - 1 254 200 zł
Zużycie L/100km
7,4 - 8,3 L/100km
Zużycie L/100km
2,7 - 11,7 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
116 - 117 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
194 - 218 g/km
CO2
62 - 265 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
70 L
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Bus
Typ nadwozia
Terenowy
Miejsca siedzące
4
Miejsca siedzące
5 - 7
Drzwi
4 - 5
Drzwi
-
Masa własna
2 450 - 2 545 kg
Masa własna
2 504 - 2 810 kg
Pojemność bagażnika
670 L
Pojemność bagażnika
212 - 818 L
Długość
5 140 mm
Długość
-
Szerokość
1 928 mm
Szerokość
2 047 mm
Wysokość
1 975 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
4 630 L
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
555 - 650 kg
Ładowność
589 - 846 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Diesel
Typ silnika
Hybryda plug-in, Mild Hybrid Benzyna, Mild Hybrid Diesel
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
163 - 237 KM
Moc KM
300 - 615 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,4 - 10,7 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,5 - 6,6 s
Maksymalna prędkość
188 - 220 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
380 - 500 Nm
Moment obrotowy
650 - 800 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
6 - 8
Moc kW
120 - 174 kW
Moc kW
221 - 452 kW
Pojemność silnika
1 950 cm3
Pojemność silnika
2 997 - 4 395 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 025
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
G
Klasa efektywności CO2
B, G
Marka
Mercedes-Benz
Marka
Land Rover
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.