VS

Mercedes SL Class vs SsangYong Korando porównanie

Porównaj moc (816 KM vs 190 KM), bagażnik i cenę (577 600 zł vs 138 300 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Mercedes SL Class czy SsangYong Korando.

Mercedes SL Class vs SsangYong Korando: najważniejsze różnice

Mercedes SL Class

  • znacznie większa moc
  • znacznie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

SsangYong Korando

4,4 (1 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej tańszy
  • nieco bardziej oszczędny
  • zdecydowanie większy zasięg elektryczny
  • w niewielkim stopniu lżejszy
  • zdecydowanie większy bagażnik
szczegóły

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

SL Class

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

SsangYong Korando jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 138 300 zł , podczas gdy Mercedes SL Class kosztuje 577 600 zł . Różnica wynosi około 439 281 zł.

W spalaniu również widać różnice: SsangYong Korando zużywa 7,5 L/100km i jest tym samym nieco oszczędniejszy niż Mercedes SL Class, który spala 9 L/100km. To około 1,5 L/100km różnicy.

Pod względem zasięgu elektrycznego SsangYong Korando wypada zdecydowanie lepiej: osiąga do 339 km, czyli około 327 km więcej niż Mercedes SL Class.

Korando

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Mercedes SL Class ma znacznie więcej mocy816 KM zamiast 190 KM. To różnica około 626 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Mercedes SL Class jest znacznie szybszy – 2,9 s wobec 8,4 s. Różnica wynosi około 5,5 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Mercedes SL Class ciągnie zdecydowanie mocniej – 1 420 Nm wobec 360 Nm. Różnica to około 1 060 Nm.

SL Class

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: SsangYong Korando oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 4.

Pod względem masy własnej SsangYong Korando jest w niewielkim stopniu lżejszy – 1 517 kg wobec 1 810 kg. Różnica to około 293 kg.

Pod względem pojemności bagażnika SsangYong Korando oferuje zdecydowanie więcej miejsca – 551 L wobec 240 L. To różnica około 311 L litrów.

Pod względem ładowności SsangYong Korando wypada lekko lepiej – 463 kg wobec 375 kg. Różnica to około 88 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

SsangYong Korando wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 138 300 zł
Korando

SsangYong Korando

  • Typ silnika Benzyna, Elektryczny
  • Skrzynia biegów Manualna, Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM 163 - 190 KM
  • Zużycie L/100km 7,5 - 8,6 L/100km
  • Zużycie kWh/100km 16,8 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny 339 km
Mercedes SL Class
SsangYong Korando

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Mercedes SL Class

Mercedes SL to luksusowy roadster, który łączy wyrafinowaną elegancję z sportowym charakterem, kusząc otwartą jazdą i klasą godną salonu. Za kierownicą czuć rasowe prowadzenie i komfort na dłuższe trasy, a jego wygląd zawsze zbiera spojrzenia — idealny wybór dla tych, którzy chcą jeździć z rozmachem, lecz bez krzykliwych gestów.

szczegóły

SsangYong Korando

Korando to SUV dla tych, którzy cenią praktyczność i komfort w codziennej jeździe zamiast efektownych popisów; solidne wyposażenie i przemyślana ergonomia robią tu dobrą robotę. Jeśli szukasz auta, które sprawdzi się w mieście i na weekendowych wyprawach, a przy tym nie krzyczy designem na każdym rogu, warto mu się przyjrzeć bliżej.

szczegóły
Mercedes SL Class
SsangYong Korando

Koszty i Zużycie

Cena
577 600 - 1 123 900 zł
Cena
138 300 - 215 200 zł
Zużycie L/100km
9 - 13,6 L/100km
Zużycie L/100km
7,5 - 8,6 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
16,8 kWh/100km
Zasięg elektryczny
12 km
Zasięg elektryczny
339 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
206 - 309 g/km
CO2
0 - 197 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
50 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Roadster
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
4
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
5
Masa własna
1 810 - 2 195 kg
Masa własna
1 517 - 1 840 kg
Pojemność bagażnika
110 - 240 L
Pojemność bagażnika
551 L
Długość
-
Długość
4 450 - 4 465 mm
Szerokość
1 915 mm
Szerokość
1 870 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 620 - 1 645 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 248 L
Ładowność
145 - 375 kg
Ładowność
410 - 463 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna MHEV, Benzyna, Hybryda plug-in
Typ silnika
Benzyna, Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Manualna, Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów, Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
435 - 816 KM
Moc KM
163 - 190 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,9 - 4,7 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,4 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
156 - 191 km/h
Moment obrotowy
500 - 1 420 Nm
Moment obrotowy
260 - 360 Nm
Liczba cylindrów
4 - 8
Liczba cylindrów
4
Moc kW
320 - 600 kW
Moc kW
120 - 140 kW
Pojemność silnika
1 991 - 3 982 cm3
Pojemność silnika
1 497 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2 021 - 2 023
Klasa efektywności CO2
G
Klasa efektywności CO2
F, G, A
Marka
Mercedes-Benz
Marka
SsangYong
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.