Porównaj moc (131 KM vs 549 KM), bagażnik i cenę (117 700 zł vs 988 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Mercedes T Class czy Bentley Continental Coupe.
Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.
Mercedes T Class jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 117 700 zł , podczas gdy Bentley Continental Coupe kosztuje 988 800 zł . Różnica wynosi około 871 126 zł.
W spalaniu również widać różnice: Mercedes T Class zużywa 5,1 L/100km i jest tym samym wyraźnie bardziej oszczędniejszy niż Bentley Continental Coupe, który spala 11,8 L/100km. To około 6,7 L/100km różnicy.
Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.
Pod względem mocy silnika Bentley Continental Coupe ma wyraźnie bardziej więcej mocy – 549 KM zamiast 131 KM. To różnica około 418 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h Bentley Continental Coupe jest znacznie szybszy – 4 s wobec 11,6 s. Różnica wynosi około 7,6 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Bentley Continental Coupe ciągnie zdecydowanie mocniej – 770 Nm wobec 270 Nm. Różnica to około 500 Nm.
Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.
Miejsca siedzące: Mercedes T Class oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 4.
Pod względem masy własnej Mercedes T Class jest zauważalnie lżejszy – 1 556 kg wobec 2 165 kg. Różnica to około 609 kg.
Pod względem ładowności Mercedes T Class wypada odczuwalnie lepiej – 630 kg wobec 475 kg. Różnica to około 155 kg.
Mercedes T Class wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Mercedes T‑Klasa to praktyczny i elegancki gracz wśród rodzinnych vanów, który łączy wszechstronność na co dzień z subtelną nutą luksusu znaną z Mercedesa. Daje poczucie komfortu podczas dłuższych tras, a w mieście zgrabnie radzi sobie z codziennymi zadaniami dzięki sprytnym rozwiązaniom wnętrza i solidnemu wykonaniu — świetny wybór dla tych, którzy chcą przestrzeni bez kompromisów stylu.
szczegółyBentley Continental to rasowy grand tourer w formie eleganckiego coupé — skóra, drewno i kultura jazdy, które mówią więcej niż cyfry na papierze. To auto dla tych, którzy chcą podróżować w luksusie z charakterem, przyciągać spojrzenia i czerpać radość z każdego kilometra.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
117 700 - 156 200 zł
|
Cena
988 800 zł
|
|
Zużycie L/100km
5,1 - 7,4 L/100km
|
Zużycie L/100km
11,8 L/100km
|
|
Zużycie kWh/100km
-
|
Zużycie kWh/100km
-
|
|
Zasięg elektryczny
-
|
Zasięg elektryczny
-
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
135 - 167 g/km
|
CO2
268 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
90 L
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
Kombi z wysokim dachem
|
Typ nadwozia
Coupé
|
|
Miejsca siedzące
5
|
Miejsca siedzące
4
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
2
|
|
Masa własna
1 556 - 1 678 kg
|
Masa własna
2 165 kg
|
|
Pojemność bagażnika
-
|
Pojemność bagażnika
358 L
|
|
Długość
-
|
Długość
4 850 mm
|
|
Szerokość
1 859 mm
|
Szerokość
1 966 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
1 405 mm
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
521 - 630 kg
|
Ładowność
475 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Benzyna, Diesel
|
Typ silnika
Benzyna
|
|
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
|
|
Moc KM
95 - 131 KM
|
Moc KM
549 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
11,6 - 15,1 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
4 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
318 km/h
|
|
Moment obrotowy
200 - 270 Nm
|
Moment obrotowy
770 Nm
|
|
Liczba cylindrów
4
|
Liczba cylindrów
8
|
|
Moc kW
70 - 96 kW
|
Moc kW
404 kW
|
|
Pojemność silnika
1 332 - 1 461 cm3
|
Pojemność silnika
3 996 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2025
|
Rok modelowy
2019
|
|
Klasa efektywności CO2
F, D, E
|
Klasa efektywności CO2
G
|
|
Marka
Mercedes-Benz
|
Marka
Bentley
|