VS

Mercedes VLE vs Subaru Uncharted porównanie

Porównaj moc (276 KM vs 167 KM), bagażnik i cenę (347 000 zł vs 162 500 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Mercedes VLE czy Subaru Uncharted.

Mercedes VLE vs Subaru Uncharted: najważniejsze różnice

Mercedes VLE

  • zauważalnie większa moc
  • wyraźnie większy zasięg elektryczny
  • znacznie większy bagażnik
szczegóły

Subaru Uncharted

  • istotnie tańszy
  • odczuwalnie bardziej oszczędny
  • nieco szybszy od 0 do 100 km/h
  • istotnie lżejszy
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

Subaru Uncharted jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 162 500 zł , podczas gdy Mercedes VLE kosztuje 347 000 zł . Różnica wynosi około 184 544 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Subaru Uncharted: z wynikiem 13,7 kWh/100km jest odczuwalnie bardziej wydajny niż Mercedes VLE, który zużywa 18,6 kWh/100km. Różnica to około 4,9 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Mercedes VLE wypada wyraźnie lepiej: osiąga do 707 km, czyli około 256 km więcej niż Subaru Uncharted.

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Mercedes VLE ma zauważalnie więcej mocy276 KM zamiast 167 KM. To różnica około 109 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Subaru Uncharted jest nieco szybszy – 8,4 s wobec 9,5 s. Różnica wynosi około 1,1 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Mercedes VLE ciągnie wyraźnie mocniej – 400 Nm wobec 268 Nm. Różnica to około 132 Nm.

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Miejsca siedzące: Mercedes VLE oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 5.

Pod względem masy własnej Subaru Uncharted jest istotnie lżejszy – 1 996 kg wobec 2 900 kg. Różnica to około 904 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Mercedes VLE oferuje znacznie więcej miejsca – 795 L wobec 404 L. To różnica około 391 L litrów.

Pod względem ładowności Mercedes VLE wypada widocznie lepiej – 711 kg wobec 469 kg. Różnica to około 242 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Mercedes VLE lepiej wypada w kluczowych aspektach w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 347 000 zł
default

Mercedes VLE

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 276 KM
  • Zużycie kWh/100km : 18,6 - 20,2 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 657 - 707 km
Mercedes VLE
Subaru Uncharted

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Mercedes VLE

Mercedes VLE to przestronny i komfortowy van, który kładzie nacisk na wygodę pasażerów oraz praktyczność użytkowania. Sprawdzi się równie dobrze w roli rodzinnego środka transportu, co w zastosowaniach biznesowych, dzięki solidnemu wykonaniu i przemyślanym rozwiązaniom wnętrza.

szczegóły

Subaru Uncharted

Subaru Uncharted to kompaktowy elektryczny SUV o terenowym zacięciu, który w codziennym użytkowaniu wyróżnia się zwinnością, pewną trakcją dzięki specjalnym trybom jazdy oraz przejrzystą, praktyczną obsługą wnętrza. Do rozważenia są ograniczenia: miejsce na tylnej kanapie jest skromniejsze niż u niektórych rywali, widoczność z tyłu pogarsza brak tylnej wycieraczki, a podczas szybszej jazdy autostradowej wersja z napędem na wszystkie koła może zużywać więcej energii niż oczekiwaliby kierowcy długodystansowi.

szczegóły
Mercedes VLE
Subaru Uncharted

Koszty i Zużycie

Cena
347 000 - 472 500 zł
Cena
162 500 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
18,6 - 20,2 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
13,7 kWh/100km
Zasięg elektryczny
657 - 707 km
Zasięg elektryczny
451 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Bus
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5 - 7
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
2 900 - 3 161 kg
Masa własna
1 996 kg
Pojemność bagażnika
795 L
Pojemność bagażnika
404 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 999 mm
Szerokość
1 870 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
497 - 711 kg
Ładowność
469 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
276 KM
Moc KM
167 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
9,5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,4 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
400 Nm
Moment obrotowy
268 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
203 kW
Moc kW
123 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2026
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Mercedes-Benz
Marka
Subaru
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.