VS

MG MG3 vs CUPRA Raval porównanie

Porównaj moc (194 KM vs 226 KM), bagażnik i cenę (79 000 zł vs 114 000 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – MG MG3 czy CUPRA Raval.

MG MG3 vs CUPRA Raval: najważniejsze różnice

MG MG3

5 (1 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej tańszy
  • odczuwalnie lżejszy
szczegóły

CUPRA Raval

  • w niewielkim stopniu większa moc
  • nieco szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

MG3

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

MG MG3 jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 79 000 zł , podczas gdy CUPRA Raval kosztuje 114 000 zł . Różnica wynosi około 34 967 zł.

Raval

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika CUPRA Raval ma w niewielkim stopniu więcej mocy226 KM zamiast 194 KM. To różnica około 32 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h CUPRA Raval jest nieco szybszy – 6,8 s wobec 8 s. Różnica wynosi około 1,2 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: CUPRA Raval ciągnie wyraźnie bardziej mocniej – 290 Nm wobec 148 Nm. Różnica to około 142 Nm.

MG3

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej MG MG3 jest odczuwalnie lżejszy – 1 237 kg wobec 1 610 kg. Różnica to około 373 kg.

Pod względem ładowności CUPRA Raval wypada niewiele lepiej – 475 kg wobec 448 kg. Różnica to około 27 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

CUPRA Raval wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 114 000 zł
Raval

CUPRA Raval

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 116 - 226 KM
  • Zużycie kWh/100km : 13,7 - 16,1 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 300 - 444 km
MG MG3
CUPRA Raval

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

MG MG3

MG3 to zadziorny miejski hatchback, który zwraca uwagę śmiałą stylizacją i ekonomicznym podejściem do codziennej eksploatacji. Dla kierowcy szukającego praktycznego, niedrogiego auta z charakterem i odrobiną humoru MG3 stanowi sensowną alternatywę, która nie udaje więcej niż potrafi.

szczegóły

CUPRA Raval

CUPRA Raval to kompaktowy, sportowo zestrojony elektryk, który zaskakuje przestronnym i praktycznym bagażnikiem oraz nowoczesnym systemem multimedialnym opartym na Androidzie. Jeździ pewnie i z dużą trakcją, ale nie jest tak zabawny w prowadzeniu jak niektóre bardziej żywiołowe konkurencyjne maluchy, a na początku oferta obejmuje głównie droższe wersje.

szczegóły
MG MG3
CUPRA Raval

Koszty i Zużycie

Cena
79 000 - 109 800 zł
Cena
114 000 - 204 400 zł
Zużycie L/100km
4,4 - 6,1 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
13,7 - 16,1 kWh/100km
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
300 - 444 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
100 - 137 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
Hatchback
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 237 - 1 285 kg
Masa własna
1 610 - 1 615 kg
Pojemność bagażnika
-
Pojemność bagażnika
441 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 797 mm
Szerokość
1 784 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
373 - 448 kg
Ładowność
470 - 475 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Hybryda pełna
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
116 - 194 KM
Moc KM
116 - 226 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
8 - 10,8 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
6,8 - 7,1 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
148 Nm
Moment obrotowy
290 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
-
Moc kW
85 - 143 kW
Moc kW
85 - 166 kW
Pojemność silnika
1 490 - 1 495 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
E, C
Klasa efektywności CO2
A
Marka
MG
Marka
CUPRA
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.