Porównaj moc (143 KM vs 147 KM), bagażnik i cenę (109 600 zł vs 116 900 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Nissan Juke czy Kia EV2.
Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.
Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.
Nissan Juke jest niewiele tańszy – jego cena zaczyna się od 109 600 zł , podczas gdy Kia EV2 kosztuje 116 900 zł . Różnica wynosi około 7 249 zł.
Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.
Pod względem mocy silnika Kia EV2 ma niewiele więcej mocy – 147 KM zamiast 143 KM. To różnica około 4 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h Kia EV2 jest lekko szybszy – 8,7 s wobec 10,1 s. Różnica wynosi około 1,4 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Kia EV2 ciągnie lekko mocniej – 250 Nm wobec 200 Nm. Różnica to około 50 Nm.
Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.
Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.
Pod względem masy własnej Nissan Juke jest widocznie lżejszy – 1 274 kg wobec 1 620 kg. Różnica to około 346 kg.
Pod względem ładowności Kia EV2 wypada nieco lepiej – 475 kg wobec 427 kg. Różnica to około 48 kg.
Kia EV2 wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Juke to samochód, który nie boi się zwracać na siebie uwagi — jego odważna sylwetka mówi wyraźnie, że właściciel ma poczucie stylu i trochę dystansu do konwenansów. W miejskiej dżungli sprawdza się jako sprytny towarzysz, łącząc praktyczność z charakterem, dzięki czemu codzienne dojazdy przestają być nudne.
szczegółyKia EV2 to kompaktowy, praktyczny elektryk o nowoczesnej stylistyce, który dobrze sprawdzi się na co dzień w mieście i podczas dłuższych tras. Wnętrze jest przemyślane i wygodne, a auto kładzie nacisk na oszczędność eksploatacji i łatwość obsługi.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
109 600 - 163 200 zł
|
Cena
116 900 - 162 100 zł
|
|
Zużycie L/100km
4,7 - 6 L/100km
|
Zużycie L/100km
-
|
|
Zużycie kWh/100km
-
|
Zużycie kWh/100km
15,1 - 16,3 kWh/100km
|
|
Zasięg elektryczny
-
|
Zasięg elektryczny
317 - 453 km
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
105 - 136 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
SUV
|
Typ nadwozia
SUV
|
|
Miejsca siedzące
5
|
Miejsca siedzące
4 - 5
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
1 274 - 1 405 kg
|
Masa własna
1 620 - 1 625 kg
|
|
Pojemność bagażnika
354 - 422 L
|
Pojemność bagażnika
-
|
|
Długość
-
|
Długość
-
|
|
Szerokość
1 800 mm
|
Szerokość
1 800 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
405 - 427 kg
|
Ładowność
400 - 475 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Benzyna, Hybryda pełna
|
Typ silnika
Elektryczny
|
|
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Automatyczna skrzynia biegów
|
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
|
Moc KM
114 - 143 KM
|
Moc KM
135 - 147 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
10,1 - 11,8 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,7 - 9,7 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
200 Nm
|
Moment obrotowy
250 Nm
|
|
Liczba cylindrów
3 - 4
|
Liczba cylindrów
-
|
|
Moc kW
84 - 105 kW
|
Moc kW
100 - 108 kW
|
|
Pojemność silnika
999 - 1 598 cm3
|
Pojemność silnika
-
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2025
|
Rok modelowy
2026
|
|
Klasa efektywności CO2
D, E, C
|
Klasa efektywności CO2
A
|
|
Marka
Nissan
|
Marka
Kia
|