VS

Nissan Townstar Compact Van vs Toyota Proace Max porównanie

Porównaj moc (130 KM vs 279 KM), bagażnik i cenę (151 000 zł vs 291 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Nissan Townstar Compact Van czy Toyota Proace Max.

Nissan Townstar Compact Van vs Toyota Proace Max: najważniejsze różnice

Nissan Townstar Compact Van

  • znacznie tańszy
  • widocznie bardziej oszczędny
  • wyraźnie bardziej lżejszy
szczegóły

Toyota Proace Max

  • zdecydowanie większa moc
  • odczuwalnie większy zasięg elektryczny
szczegóły

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Townstar Compact Van

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

Nissan Townstar Compact Van jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 151 000 zł , podczas gdy Toyota Proace Max kosztuje 291 800 zł . Różnica wynosi około 140 830 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Nissan Townstar Compact Van: z wynikiem 20,9 kWh/100km jest widocznie bardziej wydajny niż Toyota Proace Max, który zużywa 26,2 kWh/100km. Różnica to około 5,3 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Toyota Proace Max wypada odczuwalnie lepiej: osiąga do 424 km, czyli około 161 km więcej niż Nissan Townstar Compact Van.

Proace Max

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Toyota Proace Max ma zdecydowanie więcej mocy279 KM zamiast 130 KM. To różnica około 149 KM.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Toyota Proace Max ciągnie znacznie mocniej – 410 Nm wobec 245 Nm. Różnica to około 165 Nm.

Townstar Compact Van

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Miejsca siedzące: Nissan Townstar Compact Van oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 3.

Pod względem masy własnej Nissan Townstar Compact Van jest wyraźnie bardziej lżejszy – 1 399 kg wobec 2 790 kg. Różnica to około 1 391 kg.

Pod względem ładowności Toyota Proace Max wypada znacznie lepiej – 1 460 kg wobec 775 kg. Różnica to około 685 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Nissan Townstar Compact Van delikatnie się wyróżnia w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 151 000 zł
Townstar Compact Van

Nissan Townstar Compact Van

  • Typ silnika Elektryczny, Benzyna
  • Skrzynia biegów Automatyczna, Manualna
  • Rodzaj napędu Napęd na przednie koła
  • Moc KM 122 - 130 KM
  • Zużycie L/100km 6,6 - 6,9 L/100km
  • Zużycie kWh/100km 20,9 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny 263 km
Nissan Townstar Compact Van
Toyota Proace Max

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Nissan Townstar Compact Van

Nissan Townstar to sprytny i praktyczny partner do miejskich zadań — zwrotny jak hatchback i pakowny jak mały furgon. Komfortowe wnętrze i opcja napędu elektrycznego sprawiają, że to rozsądny wybór dla flot i przedsiębiorców, którzy cenią sobie oszczędność i spokój podczas pracy.

szczegóły

Toyota Proace Max

Toyota Proace Max, często nazywana po prostu Proace, to van zaprojektowany z myślą o praktyce — oferuje imponującą przestrzeń i pomysłowe rozwiązania, które sprawdzą się i na placu budowy, i podczas rodzinnego wyjazdu. Nie jest to samochód dla poszukiwaczy adrenaliny, ale za to niezawodnie odwala robotę, oszczędza czas właściciela i rzadko zaskakuje niespodziankami.

szczegóły
Nissan Townstar Compact Van
Toyota Proace Max

Koszty i Zużycie

Cena
151 000 - 192 000 zł
Cena
291 800 - 312 500 zł
Zużycie L/100km
6,6 - 6,9 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
20,9 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
26,2 kWh/100km
Zasięg elektryczny
263 km
Zasięg elektryczny
424 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 155 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Furgon
Typ nadwozia
Furgon
Miejsca siedzące
2 - 5
Miejsca siedzące
3
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 399 - 1 908 kg
Masa własna
2 790 kg
Pojemność bagażnika
-
Pojemność bagażnika
-
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 860 mm
Szerokość
2 050 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
571 - 775 kg
Ładowność
710 - 1 460 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny, Benzyna
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manualna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor, Manualna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
122 - 130 KM
Moc KM
279 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
240 - 245 Nm
Moment obrotowy
410 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
-
Moc kW
90 - 96 kW
Moc kW
205 kW
Pojemność silnika
1 332 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2 025 - 2 026
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
A, E
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Nissan
Marka
Toyota
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.