VS

Nissan Townstar vs Renault Kangoo Compact Van porównanie

Porównaj moc (122 KM vs 122 KM), bagażnik i cenę (183 700 zł vs 129 000 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Nissan Townstar czy Renault Kangoo Compact Van.

Nissan Townstar vs Renault Kangoo Compact Van: najważniejsze różnice

Nissan Townstar

5 (1 Opinie)
oceń
szczegóły

Renault Kangoo Compact Van

  • wyraźnie bardziej tańszy
  • ledwo bardziej oszczędny
  • prawie niezauważalnie większy zasięg elektryczny
  • ledwo szybszy od 0 do 100 km/h
  • widocznie lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Townstar

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Renault Kangoo Compact Van jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 129 000 zł , podczas gdy Nissan Townstar kosztuje 183 700 zł . Różnica wynosi około 54 696 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Renault Kangoo Compact Van: z wynikiem 20,5 kWh/100km jest ledwo bardziej wydajny niż Nissan Townstar, który zużywa 20,7 kWh/100km. Różnica to około 0,2 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Renault Kangoo Compact Van wypada prawie niezauważalnie lepiej: osiąga do 284 km, czyli około 19 km więcej niż Nissan Townstar.

Kangoo Compact Van

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Oba modele oferują taką samą moc – 122 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Renault Kangoo Compact Van jest ledwo szybszy – 12,3 s wobec 13,3 s. Różnica wynosi około 1 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Renault Kangoo Compact Van ciągnie minimalnie mocniej – 270 Nm wobec 245 Nm. Różnica to około 25 Nm.

Townstar

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Miejsca siedzące: Nissan Townstar oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 5.

Pod względem masy własnej Renault Kangoo Compact Van jest widocznie lżejszy – 1 639 kg wobec 2 041 kg. Różnica to około 402 kg.

Pod względem ładowności Renault Kangoo Compact Van wypada zauważalnie lepiej – 901 kg wobec 594 kg. Różnica to około 307 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Renault Kangoo Compact Van jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 129 000 zł
Kangoo Compact Van

Renault Kangoo Compact Van

  • Typ silnika : Diesel, Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Manuel, Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 95 - 122 KM
  • Zużycie L/100km : 5,3 - 5,5 L/100km
  • Zużycie kWh/100km : 20,5 - 20,6 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 279 - 284 km
Nissan Townstar
Renault Kangoo Compact Van

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Nissan Townstar

Nissan Townstar to miejski kombivan, który łączy sprytne rozwiązania użytkowe z wygodą codziennej jazdy — idealny dla tych, którzy potrzebują przestrzeni bez zbędnego przepychu. Dostępny także w wersji elektrycznej, sprawia wrażenie praktycznego i rozsądnego wyboru dla przedsiębiorców i rodzin, które cenią ekonomię i prostotę obsługi.

szczegóły

Renault Kangoo Compact Van

Renault Kangoo to praktyczny furgon, który w miejskim labiryncie zachowuje się jak wierny pomocnik — pojemny, zwrotny i bez zbędnych fanaberii. Przemyślane wnętrze i solidna konstrukcja sprawiają, że to rozsądny wybór dla rzemieślników i małych firm, które cenią funkcjonalność ponad pokazówkę.

szczegóły
Nissan Townstar
Renault Kangoo Compact Van

Koszty i Zużycie

Cena
183 700 - 193 400 zł
Cena
129 000 - 189 400 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
5,3 - 5,5 L/100km
Zużycie kWh/100km
20,7 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
20,5 - 20,6 kWh/100km
Zasięg elektryczny
265 km
Zasięg elektryczny
279 - 284 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 - 151 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Kombi z wysokim dachem
Typ nadwozia
Van
Miejsca siedzące
7
Miejsca siedzące
2 - 5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
2 041 kg
Masa własna
1 639 - 1 910 kg
Pojemność bagażnika
0 L
Pojemność bagażnika
-
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 859 mm
Szerokość
1 860 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
594 kg
Ładowność
670 - 901 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Diesel, Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
122 KM
Moc KM
95 - 122 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
13,3 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
12,3 - 14,4 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
245 Nm
Moment obrotowy
245 - 270 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
4
Moc kW
90 kW
Moc kW
70 - 90 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
1 461 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
E, A
Marka
Nissan
Marka
Renault
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.