VS

Porsche Taycan vs Ferrari 849 Testarossa Coupe porównanie

Porównaj moc (1 034 KM vs 1 050 KM), bagażnik i cenę (450 700 zł vs 1 976 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Porsche Taycan czy Ferrari 849 Testarossa Coupe.

Porsche Taycan vs Ferrari 849 Testarossa Coupe: najważniejsze różnice

Porsche Taycan

  • znacznie tańszy
  • zdecydowanie większy zasięg elektryczny
  • niewiele szybszy od 0 do 100 km/h
  • zdecydowanie większy bagażnik
szczegóły

Ferrari 849 Testarossa Coupe

  • prawie niezauważalnie większa moc
  • trochę lżejszy
szczegóły

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Taycan

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Porsche Taycan jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 450 700 zł , podczas gdy Ferrari 849 Testarossa Coupe kosztuje 1 976 800 zł . Różnica wynosi około 1 526 078 zł.

Pod względem zasięgu elektrycznego Porsche Taycan wypada zdecydowanie lepiej: osiąga do 680 km, czyli około 659 km więcej niż Ferrari 849 Testarossa Coupe.

849 Testarossa Coupe

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Ferrari 849 Testarossa Coupe ma prawie niezauważalnie więcej mocy1 050 KM zamiast 1 034 KM. To różnica około 16 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Porsche Taycan jest niewiele szybszy – 2,2 s wobec 2,3 s. Różnica wynosi około 0,1 s sekundy.

Taycan

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Miejsca siedzące: Porsche Taycan oferuje więcej miejsc siedzących – 4 wobec 2.

Pod względem masy własnej Ferrari 849 Testarossa Coupe jest trochę lżejszy – 1 890 kg wobec 2 165 kg. Różnica to około 275 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Porsche Taycan oferuje zdecydowanie więcej miejsca – 407 L wobec 74 L. To różnica około 333 L litrów.

Pod względem ładowności Porsche Taycan wypada wyraźnie bardziej lepiej – 635 kg wobec 190 kg. Różnica to około 445 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Porsche Taycan nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 450 700 zł
Taycan

Porsche Taycan

  • Typ silnika Elektryczny
  • Skrzynia biegów Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM 408 - 1 034 KM
  • Zużycie kWh/100km 16,7 - 20,7 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny 552 - 680 km
Porsche Taycan
Ferrari 849 Testarossa Coupe

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Porsche Taycan

Porsche Taycan to elektryczny sportowy sedan, który jeździ jak rasowe coupe — żwawy, precyzyjny i z temperamentem, który nie pozwala zapomnieć, że to Porsche. W środku czeka luksusowa, nowoczesna kabina z dopracowanymi detalami, więc to wybór dla kierowców, którzy chcą ekologii bez rezygnacji z emocji i prestiżu.

szczegóły

Ferrari 849 Testarossa Coupe

Ferrari Testarossa to ikona motoryzacji o charakterystycznej sylwetce, która wciąż kradnie spojrzenia i wywołuje uśmiech u każdego miłośnika sportowych aut. To samochód dla kolekcjonera z temperamentem — idealny na eleganckie przejażdżki i pokazy, gdzie bardziej liczy się styl oraz emocje niż praktyczność codziennego sedana.

szczegóły
Porsche Taycan
Ferrari 849 Testarossa Coupe

Koszty i Zużycie

Cena
450 700 - 1 059 100 zł
Cena
1 976 800 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
9,3 L/100km
Zużycie kWh/100km
16,7 - 20,7 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
552 - 680 km
Zasięg elektryczny
21 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
212 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Coupé
Typ nadwozia
Coupé
Miejsca siedzące
4
Miejsca siedzące
2
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
2 165 - 2 370 kg
Masa własna
1 890 kg
Pojemność bagażnika
326 - 407 L
Pojemność bagażnika
74 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 966 - 1 998 mm
Szerokość
1 999 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
175 - 635 kg
Ładowność
190 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
408 - 1 034 KM
Moc KM
1 050 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,2 - 4,8 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,3 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
410 - 1 340 Nm
Moment obrotowy
-
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
8
Moc kW
300 - 760 kW
Moc kW
772 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
3 990 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 025
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
G
Marka
Porsche
Marka
Ferrari
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.