VS

Renault Kangoo Compact Van vs Toyota Corolla Cross porównanie

Porównaj moc (122 KM vs 180 KM), bagażnik i cenę (129 000 zł vs 162 500 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Renault Kangoo Compact Van czy Toyota Corolla Cross.

Renault Kangoo Compact Van vs Toyota Corolla Cross: najważniejsze różnice

Renault Kangoo Compact Van

  • wyraźnie tańszy
szczegóły

Toyota Corolla Cross

4,8 (6 Opinie)
oceń
  • wyraźnie większa moc
  • niewiele bardziej oszczędny
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • trochę lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Kangoo Compact Van

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Renault Kangoo Compact Van jest wyraźnie tańszy – jego cena zaczyna się od 129 000 zł , podczas gdy Toyota Corolla Cross kosztuje 162 500 zł . Różnica wynosi około 33 478 zł.

W spalaniu również widać różnice: Toyota Corolla Cross zużywa 4,9 L/100km i jest tym samym niewiele oszczędniejszy niż Renault Kangoo Compact Van, który spala 5,3 L/100km. To około 0,4 L/100km różnicy.

Corolla Cross

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Toyota Corolla Cross ma wyraźnie więcej mocy180 KM zamiast 122 KM. To różnica około 58 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Toyota Corolla Cross jest istotnie szybszy – 7,6 s wobec 12,3 s. Różnica wynosi około 4,7 s sekundy.

Kangoo Compact Van

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Toyota Corolla Cross jest trochę lżejszy – 1 380 kg wobec 1 639 kg. Różnica to około 259 kg.

Pod względem ładowności Renault Kangoo Compact Van wypada widocznie lepiej – 901 kg wobec 560 kg. Różnica to około 341 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Toyota Corolla Cross wygrywa pojedynek minimalną różnicą w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 162 500 zł
Corolla Cross

Toyota Corolla Cross

  • Typ silnika : Hybryda pełna
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 140 - 180 KM
  • Zużycie L/100km : 4,9 - 5,3 L/100km
Renault Kangoo Compact Van
Toyota Corolla Cross

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Renault Kangoo Compact Van

Renault Kangoo to praktyczny furgon, który w miejskim labiryncie zachowuje się jak wierny pomocnik — pojemny, zwrotny i bez zbędnych fanaberii. Przemyślane wnętrze i solidna konstrukcja sprawiają, że to rozsądny wybór dla rzemieślników i małych firm, które cenią funkcjonalność ponad pokazówkę.

szczegóły

Toyota Corolla Cross

Toyota Corolla Cross to wygodny i praktyczny crossover, który świetnie sprawdzi się jako rodzinne auto na co dzień. Łączy oszczędne prowadzenie z przestrzenią i niezawodnością Toyoty, a przy tym nie próbuje udawać sportowca — jest po prostu rozsądnym wyborem.

szczegóły
Renault Kangoo Compact Van
Toyota Corolla Cross

Koszty i Zużycie

Cena
129 000 - 189 400 zł
Cena
162 500 - 214 800 zł
Zużycie L/100km
5,3 - 5,5 L/100km
Zużycie L/100km
4,9 - 5,3 L/100km
Zużycie kWh/100km
20,5 - 20,6 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
279 - 284 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 151 g/km
CO2
112 - 120 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Van
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
2 - 5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 639 - 1 910 kg
Masa własna
1 380 - 1 500 kg
Pojemność bagażnika
-
Pojemność bagażnika
414 - 425 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 860 mm
Szerokość
1 825 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
670 - 901 kg
Ładowność
515 - 560 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Diesel, Elektryczny
Typ silnika
Hybryda pełna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Skrzynia CVT
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
95 - 122 KM
Moc KM
140 - 180 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
12,3 - 14,4 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,6 - 10 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
245 - 270 Nm
Moment obrotowy
-
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
4
Moc kW
70 - 90 kW
Moc kW
103 - 132 kW
Pojemność silnika
1 461 cm3
Pojemność silnika
1 798 - 1 987 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2024
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
E, A
Klasa efektywności CO2
C, D
Marka
Renault
Marka
Toyota
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.