Porównaj moc (122 KM vs 136 KM), bagażnik i cenę (129 000 zł vs 106 600 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Renault Kangoo Compact Van czy Toyota Proace City.
Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.
Toyota Proace City jest odczuwalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 106 600 zł , podczas gdy Renault Kangoo Compact Van kosztuje 129 000 zł . Różnica wynosi około 22 421 zł.
Średnie spalanie jest identyczne – wynosi 5,3 L/100km.
Pod względem zużycia energii przewagę ma Toyota Proace City: z wynikiem 18,1 kWh/100km jest w niewielkim stopniu bardziej wydajny niż Renault Kangoo Compact Van, który zużywa 20,5 kWh/100km. Różnica to około 2,4 kWh/100km.
Pod względem zasięgu elektrycznego Toyota Proace City wypada trochę lepiej: osiąga do 343 km, czyli około 59 km więcej niż Renault Kangoo Compact Van.
Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.
Pod względem mocy silnika Toyota Proace City ma w niewielkim stopniu więcej mocy – 136 KM zamiast 122 KM. To różnica około 14 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h Toyota Proace City jest minimalnie szybszy – 11,5 s wobec 12,3 s. Różnica wynosi około 0,8 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Toyota Proace City ciągnie prawie niezauważalnie mocniej – 300 Nm wobec 270 Nm. Różnica to około 30 Nm.
Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.
Miejsca siedzące: Toyota Proace City oferuje więcej miejsc siedzących – 7 wobec 5.
Pod względem masy własnej Toyota Proace City jest w niewielkim stopniu lżejszy – 1 366 kg wobec 1 639 kg. Różnica to około 273 kg.
Pod względem ładowności Renault Kangoo Compact Van wypada ledwo lepiej – 901 kg wobec 829 kg. Różnica to około 72 kg.
Toyota Proace City wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Renault Kangoo to praktyczny furgon, który w miejskim labiryncie zachowuje się jak wierny pomocnik — pojemny, zwrotny i bez zbędnych fanaberii. Przemyślane wnętrze i solidna konstrukcja sprawiają, że to rozsądny wybór dla rzemieślników i małych firm, które cenią funkcjonalność ponad pokazówkę.
szczegółyToyota Proace City to praktyczny i sprytny towarzysz miejskich zadań, który zaskakuje przestrzenią i łatwością manewrowania w ciasnych uliczkach. Jeśli szukasz niezawodnego użytkowego auta, które nie udaje sportowca, a za to robi solidną robotę każdego dnia, Proace City warto wziąć pod uwagę.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
129 000 - 189 400 zł
|
Cena
106 600 - 226 200 zł
|
|
Zużycie L/100km
5,3 - 5,5 L/100km
|
Zużycie L/100km
5,3 - 6,3 L/100km
|
|
Zużycie kWh/100km
20,5 - 20,6 kWh/100km
|
Zużycie kWh/100km
18,1 kWh/100km
|
|
Zasięg elektryczny
279 - 284 km
|
Zasięg elektryczny
343 km
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
0 - 151 g/km
|
CO2
0 - 146 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
Van
|
Typ nadwozia
Kombi z wysokim dachem
|
|
Miejsca siedzące
2 - 5
|
Miejsca siedzące
5 - 7
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
1 639 - 1 910 kg
|
Masa własna
1 366 - 1 664 kg
|
|
Pojemność bagażnika
-
|
Pojemność bagażnika
641 - 912 L
|
|
Długość
-
|
Długość
-
|
|
Szerokość
1 860 mm
|
Szerokość
1 848 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
670 - 901 kg
|
Ładowność
525 - 829 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Diesel, Elektryczny
|
Typ silnika
Elektryczny, Benzyna, Diesel
|
|
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa, Reduktor
|
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor, Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
|
Moc KM
95 - 122 KM
|
Moc KM
102 - 136 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
12,3 - 14,4 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
11,5 - 13,2 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
245 - 270 Nm
|
Moment obrotowy
205 - 300 Nm
|
|
Liczba cylindrów
4
|
Liczba cylindrów
3 - 4
|
|
Moc kW
70 - 90 kW
|
Moc kW
75 - 100 kW
|
|
Pojemność silnika
1 461 cm3
|
Pojemność silnika
1 199 - 1 499 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2024
|
Rok modelowy
2 025 - 2 026
|
|
Klasa efektywności CO2
E, A
|
Klasa efektywności CO2
A, E
|
|
Marka
Renault
|
Marka
Toyota
|