VS

Renault Scénic vs smart #3 porównanie

Porównaj moc (218 KM vs 272 KM), bagażnik i cenę (177 500 zł vs 215 200 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Renault Scénic czy smart #3.

Renault Scénic vs smart #3: najważniejsze różnice

Renault Scénic

4,6 (3 Opinie)
oceń
  • odczuwalnie tańszy
  • odczuwalnie większy zasięg elektryczny
  • widocznie większy bagażnik
szczegóły

smart #3

5 (1 Opinie)
oceń
  • trochę większa moc
  • minimalnie bardziej oszczędny
  • zauważalnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • prawie niezauważalnie lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Scénic

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Renault Scénic jest odczuwalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 177 500 zł , podczas gdy smart #3 kosztuje 215 200 zł . Różnica wynosi około 37 735 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma smart #3: z wynikiem 16,3 kWh/100km jest minimalnie bardziej wydajny niż Renault Scénic, który zużywa 16,6 kWh/100km. Różnica to około 0,3 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Renault Scénic wypada odczuwalnie lepiej: osiąga do 598 km, czyli około 143 km więcej niż smart #3.

#3

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika smart #3 ma trochę więcej mocy272 KM zamiast 218 KM. To różnica około 54 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h smart #3 jest zauważalnie szybszy – 5,8 s wobec 7,9 s. Różnica wynosi około 2,1 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: smart #3 ciągnie odczuwalnie mocniej – 384 Nm wobec 300 Nm. Różnica to około 84 Nm.

Scénic

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej smart #3 jest prawie niezauważalnie lżejszy – 1 810 kg wobec 1 822 kg. Różnica to około 12 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Renault Scénic oferuje widocznie więcej miejsca – 545 L wobec 370 L. To różnica około 175 L litrów.

Pod względem ładowności Renault Scénic wypada trochę lepiej – 518 kg wobec 450 kg. Różnica to około 68 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

smart #3 ma tylko małą przewagę w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

215 206 zł
#3

smart #3

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła
  • Moc KM : 272 KM
  • Zużycie kWh/100km : 16,3 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 455 km
Renault Scénic
smart #3

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Renault Scénic

Renault Scénic to praktyczny i wygodny rodzinny van, który zaskakuje przestronnością i łatwością codziennego użytkowania. Jeśli chcesz auta na rodzinne obowiązki, które nie sprawia wrażenia wielkiego pożeracza miejskich miejsc parkingowych, Scénic to rozsądny i sympatyczny kompan.

szczegóły

smart #3

smart #3 to kompaktowy crossover o nowoczesnej stylistyce i zaskakująco przestronnym wnętrzu, który świetnie odnajduje się w miejskim ruchu, a przy tym wygląda bardziej na koncept niż na codzienny wóz. Dla kupującego szukającego auta łatwego w prowadzeniu, praktycznego i z charakterem, smart #3 to ciekawa alternatywa — niepozorny, ale potrafi wywołać uśmiech za kierownicą.

szczegóły
Renault Scénic
smart #3

Koszty i Zużycie

Cena
177 500 - 225 400 zł
Cena
215 200 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
16,6 - 17,5 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
16,3 kWh/100km
Zasięg elektryczny
420 - 598 km
Zasięg elektryczny
455 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
5
Drzwi
-
Masa własna
1 822 - 1 927 kg
Masa własna
1 810 kg
Pojemność bagażnika
545 L
Pojemność bagażnika
370 L
Długość
4 470 mm
Długość
-
Szerokość
1 864 mm
Szerokość
1 844 mm
Wysokość
1 571 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 670 L
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
514 - 518 kg
Ładowność
450 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Moc KM
170 - 218 KM
Moc KM
272 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,9 - 8,6 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,8 s
Maksymalna prędkość
150 - 170 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
280 - 300 Nm
Moment obrotowy
384 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
125 - 160 kW
Moc kW
200 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Renault
Marka
smart
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.