VS

Renault Scénic vs Toyota Urban Cruiser porównanie

Porównaj moc (218 KM vs 184 KM), bagażnik i cenę (177 500 zł vs 171 300 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Renault Scénic czy Toyota Urban Cruiser.

Renault Scénic vs Toyota Urban Cruiser: najważniejsze różnice

Renault Scénic

4,6 (3 Opinie)
oceń
  • w niewielkim stopniu większa moc
  • wyraźnie większy zasięg elektryczny
  • ledwo lżejszy
  • zdecydowanie większy bagażnik
szczegóły

Toyota Urban Cruiser

4 (1 Opinie)
oceń
  • ledwo tańszy
  • prawie niezauważalnie bardziej oszczędny
  • ledwo szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Scénic

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

Toyota Urban Cruiser jest ledwo tańszy – jego cena zaczyna się od 171 300 zł , podczas gdy Renault Scénic kosztuje 177 500 zł . Różnica wynosi około 6 194 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Toyota Urban Cruiser: z wynikiem 15,1 kWh/100km jest prawie niezauważalnie bardziej wydajny niż Renault Scénic, który zużywa 16,6 kWh/100km. Różnica to około 1,5 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Renault Scénic wypada wyraźnie lepiej: osiąga do 598 km, czyli około 172 km więcej niż Toyota Urban Cruiser.

Urban Cruiser

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Renault Scénic ma w niewielkim stopniu więcej mocy218 KM zamiast 184 KM. To różnica około 34 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Toyota Urban Cruiser jest ledwo szybszy – 7,4 s wobec 7,9 s. Różnica wynosi około 0,5 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Toyota Urban Cruiser ciągnie prawie niezauważalnie mocniej – 307 Nm wobec 300 Nm. Różnica to około 7 Nm.

Scénic

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Renault Scénic jest ledwo lżejszy – 1 822 kg wobec 1 839 kg. Różnica to około 17 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Renault Scénic oferuje zdecydowanie więcej miejsca – 545 L wobec 310 L. To różnica około 235 L litrów.

Pod względem ładowności Renault Scénic wypada w niewielkim stopniu lepiej – 518 kg wobec 421 kg. Różnica to około 97 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Renault Scénic przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 177 500 zł
Scénic

Renault Scénic

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 170 - 218 KM
  • Zużycie kWh/100km : 16,6 - 17,5 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 420 - 598 km
Renault Scénic
Toyota Urban Cruiser

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Renault Scénic

Renault Scénic to praktyczny i wygodny rodzinny van, który zaskakuje przestronnością i łatwością codziennego użytkowania. Jeśli chcesz auta na rodzinne obowiązki, które nie sprawia wrażenia wielkiego pożeracza miejskich miejsc parkingowych, Scénic to rozsądny i sympatyczny kompan.

szczegóły

Toyota Urban Cruiser

Toyota Urban Cruiser to sprytny miejski crossover, który potrafi pomieścić więcej niż sugeruje jego zgrabna sylwetka i bez trudu porusza się po zatłoczonych ulicach. Dla osób ceniących niezawodność, niskie koszty eksploatacji i praktyczne rozwiązania to rozsądny wybór z nutą stylu i bez zbędnego gadżeciarstwa.

szczegóły
Renault Scénic
Toyota Urban Cruiser

Koszty i Zużycie

Cena
177 500 - 225 400 zł
Cena
171 300 - 197 600 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
16,6 - 17,5 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
15,1 - 16,6 kWh/100km
Zasięg elektryczny
420 - 598 km
Zasięg elektryczny
395 - 426 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
5
Drzwi
-
Masa własna
1 822 - 1 927 kg
Masa własna
1 839 - 1 939 kg
Pojemność bagażnika
545 L
Pojemność bagażnika
306 - 310 L
Długość
4 470 mm
Długość
-
Szerokość
1 864 mm
Szerokość
1 800 mm
Wysokość
1 571 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 670 L
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
514 - 518 kg
Ładowność
411 - 421 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
170 - 218 KM
Moc KM
174 - 184 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,9 - 8,6 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,4 - 8,7 s
Maksymalna prędkość
150 - 170 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
280 - 300 Nm
Moment obrotowy
193 - 307 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
125 - 160 kW
Moc kW
128 - 135 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Renault
Marka
Toyota
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.