VS

SsangYong Musso vs GWM HAVAL H6 porównanie

Porównaj moc (202 KM vs 243 KM), bagażnik i cenę (147 100 zł vs 140 500 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – SsangYong Musso czy GWM HAVAL H6.

SsangYong Musso vs GWM HAVAL H6: najważniejsze różnice

SsangYong Musso

szczegóły

GWM HAVAL H6

4,6 (1 Opinie)
oceń
  • minimalnie tańszy
  • lekko większa moc
  • wyraźnie bardziej bardziej oszczędny
  • lekko lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

HAVAL H6

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

GWM HAVAL H6 jest minimalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 140 500 zł , podczas gdy SsangYong Musso kosztuje 147 100 zł . Różnica wynosi około 6 589 zł.

W spalaniu również widać różnice: GWM HAVAL H6 zużywa 5,9 L/100km i jest tym samym wyraźnie bardziej oszczędniejszy niż SsangYong Musso, który spala 8,4 L/100km. To około 2,5 L/100km różnicy.

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika GWM HAVAL H6 ma lekko więcej mocy243 KM zamiast 202 KM. To różnica około 41 KM.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: GWM HAVAL H6 ciągnie zauważalnie mocniej – 530 Nm wobec 400 Nm. Różnica to około 130 Nm.

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej GWM HAVAL H6 jest lekko lżejszy – 1 765 kg wobec 2 045 kg. Różnica to około 280 kg.

Pod względem ładowności SsangYong Musso wypada wyraźnie bardziej lepiej – 1 010 kg wobec 375 kg. Różnica to około 635 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

GWM HAVAL H6 jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 140 500 zł
HAVAL H6

GWM HAVAL H6

  • Typ silnika : Hybryda pełna
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 243 KM
  • Zużycie L/100km : 5,9 L/100km
SsangYong Musso
GWM HAVAL H6

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

SsangYong Musso

SsangYong Musso to twardy i praktyczny pick‑up dla tych, którzy wolą użyteczność od pozowanej elegancji. Nie zdobywa nagród za finezję, za to oferuje solidne prowadzenie, przestronną zabudowę ładunkową i rozsądny stosunek jakości do ceny — świetny kompan do pracy i weekendowych wypadów.

szczegóły

GWM HAVAL H6

Haval H6 to atrakcyjnie wykończony SUV, który kusi przestronnym wnętrzem i bogatym wyposażeniem w przystępnej cenie. Na drodze sprawia wrażenie pewnego i komfortowego towarzysza podróży, a dla oszczędnych kierowców będzie rozsądnym wyborem — z charakterem, ale bez nadmiernych pretensji.

szczegóły
SsangYong Musso
GWM HAVAL H6

Koszty i Zużycie

Cena
147 100 - 218 700 zł
Cena
140 500 - 152 400 zł
Zużycie L/100km
8,4 - 9,3 L/100km
Zużycie L/100km
5,9 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
221 - 245 g/km
CO2
134 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
75 L
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Pickup
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
4
Drzwi
-
Masa własna
2 045 - 2 260 kg
Masa własna
1 765 kg
Pojemność bagażnika
-
Pojemność bagażnika
560 L
Długość
5 095 - 5 405 mm
Długość
-
Szerokość
1 950 mm
Szerokość
1 886 mm
Wysokość
1 840 - 1 855 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
785 - 1 010 kg
Ładowność
375 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Diesel
Typ silnika
Hybryda pełna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
202 KM
Moc KM
243 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
Przyspieszenie 0-100 km/h
8,3 s
Maksymalna prędkość
183 - 187 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
400 Nm
Moment obrotowy
530 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
4
Moc kW
149 kW
Moc kW
179 kW
Pojemność silnika
2 157 cm3
Pojemność silnika
1 499 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 022 - 2 024
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
G
Klasa efektywności CO2
D
Marka
SsangYong
Marka
GWM
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.