VS

SsangYong Musso vs Toyota RAV4 porównanie

Porównaj moc (202 KM vs 309 KM), bagażnik i cenę (147 100 zł vs 193 200 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – SsangYong Musso czy Toyota RAV4.

SsangYong Musso vs Toyota RAV4: najważniejsze różnice

SsangYong Musso

  • wyraźnie tańszy
szczegóły

Toyota RAV4

4,8 (13 Opinie)
oceń
  • wyraźnie większa moc
  • wyraźnie bardziej bardziej oszczędny
  • wyraźnie lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

RAV4

Koszty i zużycie

W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.

SsangYong Musso jest wyraźnie tańszy – jego cena zaczyna się od 147 100 zł , podczas gdy Toyota RAV4 kosztuje 193 200 zł . Różnica wynosi około 46 125 zł.

W spalaniu również widać różnice: Toyota RAV4 zużywa 1,3 L/100km i jest tym samym wyraźnie bardziej oszczędniejszy niż SsangYong Musso, który spala 8,4 L/100km. To około 7,1 L/100km różnicy.

RAV4

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Toyota RAV4 ma wyraźnie więcej mocy309 KM zamiast 202 KM. To różnica około 107 KM.

RAV4

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Toyota RAV4 jest wyraźnie lżejszy – 1 655 kg wobec 2 045 kg. Różnica to około 390 kg.

Pod względem ładowności SsangYong Musso wypada wyraźnie lepiej – 1 010 kg wobec 610 kg. Różnica to około 400 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Toyota RAV4 przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 193 200 zł
RAV4

Toyota RAV4

  • Typ silnika Pełna hybryda, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM 185 - 309 KM
  • Zużycie L/100km 1,3 - 5,3 L/100km
  • Zasięg elektryczny 133 - 137 km
SsangYong Musso
Toyota RAV4

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

SsangYong Musso

SsangYong Musso to twardy i praktyczny pick‑up dla tych, którzy wolą użyteczność od pozowanej elegancji. Nie zdobywa nagród za finezję, za to oferuje solidne prowadzenie, przestronną zabudowę ładunkową i rozsądny stosunek jakości do ceny — świetny kompan do pracy i weekendowych wypadów.

szczegóły

Toyota RAV4

RAV4 to wszechstronny SUV, który łączy komfort codziennej jazdy z poczuciem bezpieczeństwa i przestronnością wnętrza. Sprawdza się dobrze zarówno w miejskich warunkach, jak i na dłuższych trasach, oferując niezawodność i praktyczne rozwiązania dla rodziny.

szczegóły
SsangYong Musso
Toyota RAV4

Koszty i Zużycie

Cena
147 100 - 218 700 zł
Cena
193 200 - 277 600 zł
Zużycie L/100km
8,4 - 9,3 L/100km
Zużycie L/100km
1,3 - 5,3 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
133 - 137 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
221 - 245 g/km
CO2
30 - 121 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
75 L
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Pickup
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
4
Drzwi
-
Masa własna
2 045 - 2 260 kg
Masa własna
1 655 - 1 960 kg
Pojemność bagażnika
-
Pojemność bagażnika
446 - 514 L
Długość
5 095 - 5 405 mm
Długość
-
Szerokość
1 950 mm
Szerokość
1 880 mm
Wysokość
1 840 - 1 855 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
785 - 1 010 kg
Ładowność
515 - 610 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Diesel
Typ silnika
Pełna hybryda, Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Manualna, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Skrzynia CVT
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła, Napęd na tylne koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Moc KM
202 KM
Moc KM
185 - 309 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,8 - 8 s
Maksymalna prędkość
183 - 187 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
400 Nm
Moment obrotowy
-
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
4
Moc kW
149 kW
Moc kW
136 - 227 kW
Pojemność silnika
2 157 cm3
Pojemność silnika
2 487 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 022 - 2 024
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
G
Klasa efektywności CO2
C, D, B
Marka
SsangYong
Marka
Toyota
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.