VS

SsangYong Torres vs Subaru Forester porównanie

Porównaj moc (207 KM vs 136 KM), bagażnik i cenę (173 500 zł vs 177 900 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – SsangYong Torres czy Subaru Forester.

SsangYong Torres vs Subaru Forester: najważniejsze różnice

SsangYong Torres

4,4 (1 Opinie)
oceń
  • prawie niezauważalnie tańszy
  • odczuwalnie większa moc
  • minimalnie bardziej oszczędny
  • w niewielkim stopniu lżejszy
  • odczuwalnie większy bagażnik
szczegóły

Subaru Forester

3,8 (3 Opinie)
oceń
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Torres

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

SsangYong Torres jest prawie niezauważalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 173 500 zł , podczas gdy Subaru Forester kosztuje 177 900 zł . Różnica wynosi około 4 393 zł.

W spalaniu również widać różnice: SsangYong Torres zużywa 7,9 L/100km i jest tym samym minimalnie oszczędniejszy niż Subaru Forester, który spala 8,1 L/100km. To około 0,2 L/100km różnicy.

Forester

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika SsangYong Torres ma odczuwalnie więcej mocy207 KM zamiast 136 KM. To różnica około 71 KM.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: SsangYong Torres ciągnie zdecydowanie mocniej – 339 Nm wobec 182 Nm. Różnica to około 157 Nm.

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej SsangYong Torres jest w niewielkim stopniu lżejszy – 1 498 kg wobec 1 693 kg. Różnica to około 195 kg.

Pod względem pojemności bagażnika SsangYong Torres oferuje odczuwalnie więcej miejsca – 703 L wobec 508 L. To różnica około 195 L litrów.

Pod względem ładowności SsangYong Torres wypada trochę lepiej – 552 kg wobec 492 kg. Różnica to około 60 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

SsangYong Torres przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 173 500 zł
Torres

SsangYong Torres

  • Typ silnika : Benzyna, Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Manuel, Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 163 - 207 KM
  • Zużycie L/100km : 7,9 - 9,1 L/100km
  • Zużycie kWh/100km : 18,7 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 462 km
SsangYong Torres
Subaru Forester

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

SsangYong Torres

SsangYong Torres to rasowy SUV o muskularnej sylwetce i charakterze, który na ulicy nie daje się zignorować. Wnętrze jest praktyczne i przestronne, a oferowane wyposażenie oraz rozsądna relacja ceny do możliwości czynią go ciekawą alternatywą dla tych, którzy chcą terenowego wyglądu bez przepłacania.

szczegóły

Subaru Forester

Subaru Forester to samochód dla tych, którzy wolą praktyczność i spokój ducha zamiast jazgotliwej mody — solidny, przewidywalny i gotowy na wszystko, co postawi przed nim droga. Przemyślane wnętrze, pewne prowadzenie i charakterystyczny napęd na cztery koła sprawiają, że Forester to rozsądny wybór dla rodziny i aktywnych weekendowiczów, a przy tym nie udaje, że jest kimś, kim nie jest.

szczegóły
SsangYong Torres
Subaru Forester

Koszty i Zużycie

Cena
173 500 - 228 400 zł
Cena
177 900 - 216 100 zł
Zużycie L/100km
7,9 - 9,1 L/100km
Zużycie L/100km
8,1 L/100km
Zużycie kWh/100km
18,7 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
462 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 207 g/km
CO2
183 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
50 L
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
5
Drzwi
-
Masa własna
1 498 - 1 618 kg
Masa własna
1 693 - 1 739 kg
Pojemność bagażnika
703 L
Pojemność bagażnika
508 L
Długość
4 700 mm
Długość
-
Szerokość
1 890 mm
Szerokość
1 830 mm
Wysokość
1 710 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 662 L
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
552 kg
Ładowność
446 - 492 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna, Elektryczny
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna
Skrzynia biegów
Manuel, Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna skrzynia biegów, Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Skrzynia CVT
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
163 - 207 KM
Moc KM
136 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
-
Przyspieszenie 0-100 km/h
12,2 s
Maksymalna prędkość
191 - 194 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
280 - 339 Nm
Moment obrotowy
182 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
4
Moc kW
120 - 152 kW
Moc kW
100 kW
Pojemność silnika
1 497 cm3
Pojemność silnika
1 995 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 023 - 2 024
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
G, A
Klasa efektywności CO2
G
Marka
SsangYong
Marka
Subaru
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.