VS

Toyota bZ4X vs NIO EL6 porównanie

Porównaj moc (380 KM vs 490 KM), bagażnik i cenę (188 800 zł vs 235 000 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Toyota bZ4X czy NIO EL6.

Toyota bZ4X vs NIO EL6: najważniejsze różnice

Toyota bZ4X

4,5 (10 Opinie)
oceń
  • wyraźnie tańszy
  • znacznie bardziej oszczędny
  • w niewielkim stopniu większy zasięg elektryczny
  • ledwo szybszy od 0 do 100 km/h
  • nieco lżejszy
szczegóły

NIO EL6

4,1 (1 Opinie)
oceń
  • odczuwalnie większa moc
  • odczuwalnie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

bZ4X

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Toyota bZ4X jest wyraźnie tańszy – jego cena zaczyna się od 188 800 zł , podczas gdy NIO EL6 kosztuje 235 000 zł . Różnica wynosi około 46 169 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma Toyota bZ4X: z wynikiem 13,5 kWh/100km jest znacznie bardziej wydajny niż NIO EL6, który zużywa 20,4 kWh/100km. Różnica to około 6,9 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego Toyota bZ4X wypada w niewielkim stopniu lepiej: osiąga do 591 km, czyli około 62 km więcej niż NIO EL6.

EL6

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika NIO EL6 ma odczuwalnie więcej mocy490 KM zamiast 380 KM. To różnica około 110 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Toyota bZ4X jest ledwo szybszy – 4,4 s wobec 4,5 s. Różnica wynosi około 0,1 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: NIO EL6 ciągnie zdecydowanie mocniej – 700 Nm wobec 338 Nm. Różnica to około 362 Nm.

bZ4X

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Toyota bZ4X jest nieco lżejszy – 1 900 kg wobec 2 215 kg. Różnica to około 315 kg.

Pod względem pojemności bagażnika NIO EL6 oferuje odczuwalnie więcej miejsca – 597 L wobec 452 L. To różnica około 145 L litrów.

Pod względem ładowności Toyota bZ4X wypada lekko lepiej – 565 kg wobec 475 kg. Różnica to około 90 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Toyota bZ4X ma niewielką przewagę w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 188 800 zł
bZ4X

Toyota bZ4X

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 167 - 380 KM
  • Zużycie kWh/100km : 13,5 - 16,6 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 444 - 591 km
Toyota bZ4X
NIO EL6

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Toyota bZ4X

Toyota bZ4X to elektryczny SUV, który stawia na praktyczność i łatwość obsługi zamiast krzykliwych wodotrysków. Jeśli szukasz cichego, wygodnego auta do miasta i dalszych tras z rozsądnymi oczekiwaniami, warto go przetestować — może nie rozkocha od pierwszego spojrzenia, ale potrafi przekonać w codziennym użytkowaniu.

szczegóły

NIO EL6

NIO EL6 to elektryczny SUV o eleganckiej sylwetce i wnętrzu, które czuje się jak salon na kółkach — nowoczesne rozwiązania i przemyślane usługi serwisowe dodają mu autostradowego sznytu. Dla kierowcy szukającego komfortu, technologii i odrobiny charakteru to ciekawa alternatywa, która nie boi się wyróżnić na miejskim tle.

szczegóły
Toyota bZ4X
NIO EL6

Koszty i Zużycie

Cena
188 800 - 261 400 zł
Cena
235 000 - 327 300 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
13,5 - 16,6 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
20,4 - 21,2 kWh/100km
Zasięg elektryczny
444 - 591 km
Zasięg elektryczny
406 - 529 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
73,5 - 90 kWh
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
5
Masa własna
1 900 - 2 180 kg
Masa własna
2 215 - 2 235 kg
Pojemność bagażnika
452 L
Pojemność bagażnika
597 L
Długość
-
Długość
4 854 mm
Szerokość
1 860 mm
Szerokość
1 987 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 703 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 430 L
Ładowność
375 - 565 kg
Ładowność
455 - 475 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
167 - 380 KM
Moc KM
490 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,4 - 8,6 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,5 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
200 km/h
Moment obrotowy
268 - 338 Nm
Moment obrotowy
700 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
123 - 280 kW
Moc kW
360 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2 025 - 2 026
Rok modelowy
2023
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Toyota
Marka
NIO
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.