VS

Toyota Proace Transporter vs VW Polo porównanie

Porównaj moc (150 KM vs 207 KM), bagażnik i cenę (162 100 zł vs 88 500 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Toyota Proace Transporter czy VW Polo.

Toyota Proace Transporter vs VW Polo: najważniejsze różnice

Toyota Proace Transporter

szczegóły

VW Polo

4,2 (4 Opinie)
oceń
  • zdecydowanie tańszy
  • odczuwalnie większa moc
  • wyraźnie bardziej oszczędny
  • istotnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • wyraźnie bardziej lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Proace Transporter

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

VW Polo jest zdecydowanie tańszy – jego cena zaczyna się od 88 500 zł , podczas gdy Toyota Proace Transporter kosztuje 162 100 zł . Różnica wynosi około 73 681 zł.

W spalaniu również widać różnice: VW Polo zużywa 5,1 L/100km i jest tym samym wyraźnie oszczędniejszy niż Toyota Proace Transporter, który spala 6,4 L/100km. To około 1,3 L/100km różnicy.

Polo

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika VW Polo ma odczuwalnie więcej mocy207 KM zamiast 150 KM. To różnica około 57 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h VW Polo jest istotnie szybszy – 6,5 s wobec 12,1 s. Różnica wynosi około 5,6 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Toyota Proace Transporter ciągnie w niewielkim stopniu mocniej – 370 Nm wobec 320 Nm. Różnica to około 50 Nm.

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Miejsca siedzące: Toyota Proace Transporter oferuje więcej miejsc siedzących – 6 wobec 5.

Pod względem masy własnej VW Polo jest wyraźnie bardziej lżejszy – 1 143 kg wobec 1 656 kg. Różnica to około 513 kg.

Pod względem ładowności Toyota Proace Transporter wypada istotnie lepiej – 1 323 kg wobec 457 kg. Różnica to około 866 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

VW Polo nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 88 500 zł
Polo

VW Polo

  • Typ silnika Benzyna
  • Skrzynia biegów Manualna, Automatyczna
  • Rodzaj napędu Napęd na przednie koła
  • Moc KM 80 - 207 KM
  • Zużycie L/100km 5,1 - 6,5 L/100km
Toyota Proace Transporter
VW Polo

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Toyota Proace Transporter

Toyota Proace to praktyczny i niezawodny partner dla przedsiębiorcy, który stawia na prostotę i funkcjonalność zamiast niepotrzebnych udziwnień. Nie oczekuj show, ale liczyć możesz na solidność i wygodę w codziennej pracy — trochę nudny, ale skuteczny.

szczegóły

VW Polo

Polo to zgrabne i praktyczne auto miejskie, które łączy niskie koszty utrzymania z komfortową i przewidywalną jazdą. Sprawdzi się zarówno jako pierwszy samochód dla młodego kierowcy, jak i codzienny środek transportu dla osób ceniących solidne wykonanie i stonowany design.

szczegóły
Toyota Proace Transporter
VW Polo

Koszty i Zużycie

Cena
162 100 - 261 400 zł
Cena
88 500 - 158 100 zł
Zużycie L/100km
6,4 - 6,7 L/100km
Zużycie L/100km
5,1 - 6,5 L/100km
Zużycie kWh/100km
23,8 - 23,9 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
349 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 177 g/km
CO2
116 - 148 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Van
Typ nadwozia
Hatchback
Miejsca siedzące
3 - 6
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 656 - 2 100 kg
Masa własna
1 143 - 1 378 kg
Pojemność bagażnika
-
Pojemność bagażnika
351 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 920 mm
Szerokość
1 751 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
955 - 1 323 kg
Ładowność
432 - 457 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Diesel, Elektryczny
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Manualna, Automatyczna
Skrzynia biegów
Manualna, Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Reduktor, Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
120 - 150 KM
Moc KM
80 - 207 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
12,1 - 13,3 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
6,5 - 15,6 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
260 - 370 Nm
Moment obrotowy
93 - 320 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
3 - 4
Moc kW
88 - 110 kW
Moc kW
59 - 152 kW
Pojemność silnika
1 499 - 2 184 cm3
Pojemność silnika
999 - 1 984 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2025
Rok modelowy
2 024 - 2 025
Klasa efektywności CO2
F, A, G
Klasa efektywności CO2
D, E
Marka
Toyota
Marka
VW
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.