VS

Toyota Yaris Cross vs VinFast VF 8 porównanie

Porównaj moc (130 KM vs 408 KM), bagażnik i cenę (121 400 zł vs 213 000 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Toyota Yaris Cross czy VinFast VF 8.

Toyota Yaris Cross vs VinFast VF 8: najważniejsze różnice

Toyota Yaris Cross

4,3 (14 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej tańszy
  • zdecydowanie lżejszy
  • ledwo większy bagażnik
szczegóły

VinFast VF 8

  • istotnie większa moc
  • wyraźnie bardziej szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

Yaris Cross

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Toyota Yaris Cross jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 121 400 zł , podczas gdy VinFast VF 8 kosztuje 213 000 zł . Różnica wynosi około 91 591 zł.

VF 8

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika VinFast VF 8 ma istotnie więcej mocy408 KM zamiast 130 KM. To różnica około 278 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h VinFast VF 8 jest wyraźnie bardziej szybszy – 5,5 s wobec 10,7 s. Różnica wynosi około 5,2 s sekundy.

Yaris Cross

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Toyota Yaris Cross jest zdecydowanie lżejszy – 1 180 kg wobec 2 455 kg. Różnica to około 1 275 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Toyota Yaris Cross oferuje ledwo więcej miejsca – 397 L wobec 376 L. To różnica około 21 L litrów.

Pod względem ładowności VinFast VF 8 wypada niewiele lepiej – 515 kg wobec 510 kg. Różnica to około 5 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

VinFast VF 8 nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 213 000 zł
VF 8

VinFast VF 8

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 353 - 408 KM
  • Zużycie kWh/100km : 21,9 - 22,9 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 457 - 471 km
Toyota Yaris Cross
VinFast VF 8

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Toyota Yaris Cross

Toyota Yaris Cross to zwrotny, kompaktowy crossover, który łączy miejską zwinność Yarisa z praktycznością i wyższą pozycją za kierownicą charakterystyczną dla SUV‑ów. W praktyce sprawdza się jako uniwersalne auto do codziennego użytkowania, oferując oszczędną eksploatację i wygodne, dobrze zaprojektowane wnętrze.

szczegóły

VinFast VF 8

VinFast VF8 to elektryczny SUV z ambicją namieszać w segmencie, łączący nowoczesny design z przestronnym wnętrzem dla rodzin i osób lubiących wygodę. Przyjemne prowadzenie i bogata elektronika robią dobre pierwsze wrażenie, choć zanim podpiszesz umowę warto sprawdzić dostępność serwisu i perspektywy wartości na rynku wtórnym.

szczegóły
Toyota Yaris Cross
VinFast VF 8

Koszty i Zużycie

Cena
121 400 - 175 700 zł
Cena
213 000 - 239 400 zł
Zużycie L/100km
4,5 - 4,8 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
21,9 - 22,9 kWh/100km
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
457 - 471 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
87,7 kWh
CO2
101 - 108 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
5
Masa własna
1 180 - 1 290 kg
Masa własna
2 455 - 2 520 kg
Pojemność bagażnika
320 - 397 L
Pojemność bagażnika
376 L
Długość
-
Długość
4 750 mm
Szerokość
1 765 mm
Szerokość
1 934 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 667 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
1 373 L
Ładowność
485 - 510 kg
Ładowność
450 - 515 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Hybryda pełna
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Skrzynia CVT
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Moc KM
116 - 130 KM
Moc KM
353 - 408 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
10,7 - 11,3 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,5 - 5,9 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
200 km/h
Moment obrotowy
-
Moment obrotowy
500 - 620 Nm
Liczba cylindrów
3
Liczba cylindrów
-
Moc kW
85 - 96 kW
Moc kW
260 - 300 kW
Pojemność silnika
1 490 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2026
Rok modelowy
2023
Klasa efektywności CO2
C
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Toyota
Marka
VinFast
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.