VS

Volvo S90 vs Lynk & Co 01 porównanie

Porównaj moc (455 KM vs 280 KM), bagażnik i cenę (318 900 zł vs 188 900 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Volvo S90 czy Lynk & Co 01.

Volvo S90 vs Lynk & Co 01: najważniejsze różnice

Volvo S90

  • odczuwalnie większa moc
  • w niewielkim stopniu bardziej oszczędny
  • w niewielkim stopniu większy zasięg elektryczny
  • wyraźnie bardziej szybszy od 0 do 100 km/h
  • ledwo lżejszy
szczegóły

Lynk & Co 01

4,8 (4 Opinie)
oceń
  • znacznie tańszy
  • minimalnie większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

S90

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Lynk & Co 01 jest znacznie tańszy – jego cena zaczyna się od 188 900 zł , podczas gdy Volvo S90 kosztuje 318 900 zł . Różnica wynosi około 130 051 zł.

W spalaniu również widać różnice: Volvo S90 zużywa 0,8 L/100km i jest tym samym w niewielkim stopniu oszczędniejszy niż Lynk & Co 01, który spala 0,9 L/100km. To około 0,1 L/100km różnicy.

Pod względem zasięgu elektrycznego Volvo S90 wypada w niewielkim stopniu lepiej: osiąga do 89 km, czyli około 14 km więcej niż Lynk & Co 01.

01

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika Volvo S90 ma odczuwalnie więcej mocy455 KM zamiast 280 KM. To różnica około 175 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Volvo S90 jest wyraźnie bardziej szybszy – 4,7 s wobec 7,7 s. Różnica wynosi około 3 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Volvo S90 ciągnie widocznie mocniej – 709 Nm wobec 535 Nm. Różnica to około 174 Nm.

S90

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Volvo S90 jest ledwo lżejszy – 1 912 kg wobec 1 935 kg. Różnica to około 23 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Lynk & Co 01 oferuje minimalnie więcej miejsca – 466 L wobec 453 L. To różnica około 13 L litrów.

Pod względem ładowności Volvo S90 wypada trochę lepiej – 518 kg wobec 415 kg. Różnica to około 103 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Volvo S90 jest zdecydowanie lepszy w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 318 900 zł
S90

Volvo S90

  • Typ silnika : Mild Hybrid Diesel, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 235 - 455 KM
  • Zużycie L/100km : 0,8 - 5,7 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 89 km
Volvo S90
Lynk & Co 01

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Volvo S90

Volvo S90 to elegancka limuzyna o skandynawskim wdzięku, która stawia komfort i bezpieczeństwo na piedestale, otulając pasażerów luksusowym wnętrzem i przemyślanym designem. Jeśli szukasz auta, które zachowuje klasę bez krzykliwych fajerwerków, dostarcza spokój za kierownicą i odrobinę dyskretnego szyku — idealne rozwiązanie dla tych, którzy wolą być zauważeni przez gust, a nie przez hałas silnika.

szczegóły

Lynk & Co 01

Lynk & Co 01 to SUV, który od pierwszego spojrzenia kusi miejską nonszalancją i wnętrzem zaprojektowanym pod wygodę oraz bezproblemową łączność ze smartfonem. Jazda nim jest przyjemna i bezpretensjonalna — idealna dla tych, którzy wolą auto z charakterem i skandynawsko‑chińskim luzem zamiast kolejnego „wszyscy tacy sami”.

szczegóły
Volvo S90
Lynk & Co 01

Koszty i Zużycie

Cena
318 900 - 361 100 zł
Cena
188 900 - 206 400 zł
Zużycie L/100km
0,8 - 5,7 L/100km
Zużycie L/100km
0,9 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
89 km
Zasięg elektryczny
75 km
Pojemność baterii
14,7 kWh
Pojemność baterii
-
CO2
17 - 149 g/km
CO2
20 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
60 L
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Sedan
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
4
Drzwi
-
Masa własna
1 912 - 2 119 kg
Masa własna
1 935 kg
Pojemność bagażnika
431 - 453 L
Pojemność bagażnika
466 L
Długość
4 969 mm
Długość
-
Szerokość
1 879 mm
Szerokość
1 860 mm
Wysokość
1 440 mm
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
451 - 518 kg
Ładowność
415 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Diesel, Hybryda plug-in
Typ silnika
Hybryda plug-in
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Rodzaj napędu
Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
235 - 455 KM
Moc KM
280 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
4,7 - 7 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,7 s
Maksymalna prędkość
180 km/h
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
480 - 709 Nm
Moment obrotowy
535 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
4
Moc kW
173 - 335 kW
Moc kW
206 kW
Pojemność silnika
1 969 cm3
Pojemność silnika
1 499 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 022 - 2 024
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
E, B
Klasa efektywności CO2
B
Marka
Volvo
Marka
Lynk & Co
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.