VS

VW ID.3 vs Lynk & Co 02 porównanie

Porównaj moc (231 KM vs 272 KM), bagażnik i cenę (149 300 zł vs 158 100 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – VW ID.3 czy Lynk & Co 02.

VW ID.3 vs Lynk & Co 02: najważniejsze różnice

VW ID.3

4,8 (6 Opinie)
oceń
  • prawie niezauważalnie tańszy
  • wyraźnie bardziej oszczędny
  • odczuwalnie większy zasięg elektryczny
  • niewiele lżejszy
szczegóły

Lynk & Co 02

4,8 (2 Opinie)
oceń
  • trochę większa moc
  • zauważalnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • ledwo większy bagażnik
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

ID.3

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

VW ID.3 jest prawie niezauważalnie tańszy – jego cena zaczyna się od 149 300 zł , podczas gdy Lynk & Co 02 kosztuje 158 100 zł . Różnica wynosi około 8 785 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma VW ID.3: z wynikiem 13,9 kWh/100km jest wyraźnie bardziej wydajny niż Lynk & Co 02, który zużywa 17,1 kWh/100km. Różnica to około 3,2 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego VW ID.3 wypada odczuwalnie lepiej: osiąga do 629 km, czyli około 184 km więcej niż Lynk & Co 02.

02

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Lynk & Co 02 ma trochę więcej mocy272 KM zamiast 231 KM. To różnica około 41 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Lynk & Co 02 jest zauważalnie szybszy – 5,5 s wobec 7,1 s. Różnica wynosi około 1,6 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: VW ID.3 ciągnie minimalnie mocniej – 350 Nm wobec 323 Nm. Różnica to około 27 Nm.

ID.3

Przestrzeń i praktyczność

Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej VW ID.3 jest niewiele lżejszy – 1 885 kg wobec 1 895 kg. Różnica to około 10 kg.

Pod względem pojemności bagażnika Lynk & Co 02 oferuje ledwo więcej miejsca – 410 L wobec 383 L. To różnica około 27 L litrów.

Pod względem ładowności VW ID.3 wypada nieco lepiej – 464 kg wobec 375 kg. Różnica to około 89 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

VW ID.3 wygrywa minimalnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 149 300 zł
ID.3

VW ID.3

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła
  • Moc KM : 170 - 231 KM
  • Zużycie kWh/100km : 13,9 - 14,4 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 410 - 629 km
VW ID.3
Lynk & Co 02

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

VW ID.3

VW ID.3 to elektryczny hatchback, który robi wrażenie świeżym designem i praktycznym wnętrzem, idealny dla osób szukających codziennego komfortu bez komplikacji. Jazda nim jest cicha i przewidywalna, a manewrowanie w mieście przyjemne — to auto, które łatwo polubić i jeszcze łatwiej polecić.

szczegóły

Lynk & Co 02

Lynk & Co 02 przyciąga wzrok śmiałą, młodzieżową stylistyką i miejskim charakterem — to auto dla tych, którzy nie chcą być anonimowi w korku. W codziennej eksploatacji oferuje zwinne prowadzenie i praktyczne wnętrze, a elastyczne opcje nabycia i bogate wyposażenie sprawiają, że jest ciekawą alternatywą dla nudnych kompaktów.

szczegóły
VW ID.3
Lynk & Co 02

Koszty i Zużycie

Cena
149 300 - 209 100 zł
Cena
158 100 - 175 700 zł
Zużycie L/100km
-
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
13,9 - 14,4 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
17,1 - 17,6 kWh/100km
Zasięg elektryczny
410 - 629 km
Zasięg elektryczny
435 - 445 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Hatchback
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 885 - 1 966 kg
Masa własna
1 895 kg
Pojemność bagażnika
383 L
Pojemność bagażnika
410 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 809 mm
Szerokość
1 845 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
422 - 464 kg
Ładowność
375 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Moc KM
170 - 231 KM
Moc KM
272 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,1 - 8 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,5 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
350 Nm
Moment obrotowy
323 Nm
Liczba cylindrów
-
Liczba cylindrów
-
Moc kW
125 - 170 kW
Moc kW
200 kW
Pojemność silnika
-
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2026
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
A
Klasa efektywności CO2
A
Marka
VW
Marka
Lynk & Co
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.