Porównaj moc (345 KM vs 226 KM), bagażnik i cenę (283 100 zł vs 114 000 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Alpine A110 czy CUPRA Raval.
W kwestii ekonomii oba modele pokazują ciekawe różnice.
CUPRA Raval jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 114 000 zł , podczas gdy Alpine A110 kosztuje 283 100 zł . Różnica wynosi około 169 125 zł.
Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.
Pod względem mocy silnika Alpine A110 ma wyraźnie więcej mocy – 345 KM zamiast 226 KM. To różnica około 119 KM.
W przyspieszeniu 0–100 km/h Alpine A110 jest wyraźnie bardziej szybszy – 3,8 s wobec 6,8 s. Różnica wynosi około 3 s sekundy.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Alpine A110 ciągnie odczuwalnie mocniej – 420 Nm wobec 290 Nm. Różnica to około 130 Nm.
Wnętrze, bagażnik i ładowność mają kluczowe znaczenie w codziennym użytkowaniu. Liczy się komfort i elastyczność.
Miejsca siedzące: CUPRA Raval oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 2.
Pod względem masy własnej Alpine A110 jest widocznie lżejszy – 1 150 kg wobec 1 610 kg. Różnica to około 460 kg.
Pod względem pojemności bagażnika CUPRA Raval oferuje zdecydowanie więcej miejsca – 441 L wobec 96 L. To różnica około 345 L litrów.
Pod względem ładowności CUPRA Raval wypada zdecydowanie lepiej – 475 kg wobec 210 kg. Różnica to około 265 kg.
CUPRA Raval nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
Alpine A110 to rasowe sportowe coupe, które zamiast chwalić się cyferkami stawia na lekkość i bezpośredni kontakt z drogą. Za kółkiem oferuje zwinność i radość z jazdy — samochód dla tych, którzy wolą precyzję i uśmiech na twarzy zamiast surowej siły.
szczegółyCUPRA Raval to kompaktowy, sportowo zestrojony elektryk, który zaskakuje przestronnym i praktycznym bagażnikiem oraz nowoczesnym systemem multimedialnym opartym na Androidzie. Jeździ pewnie i z dużą trakcją, ale nie jest tak zabawny w prowadzeniu jak niektóre bardziej żywiołowe konkurencyjne maluchy, a na początku oferta obejmuje głównie droższe wersje.
szczegóły
Koszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
283 100 - 1 449 600 zł
|
Cena
114 000 - 204 400 zł
|
|
Zużycie L/100km
6,7 - 6,9 L/100km
|
Zużycie L/100km
-
|
|
Zużycie kWh/100km
-
|
Zużycie kWh/100km
13,7 - 16,1 kWh/100km
|
|
Zasięg elektryczny
-
|
Zasięg elektryczny
300 - 444 km
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
152 - 157 g/km
|
CO2
0 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
Coupé
|
Typ nadwozia
Hatchback
|
|
Miejsca siedzące
2
|
Miejsca siedzące
5
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
1 150 - 1 194 kg
|
Masa własna
1 610 - 1 615 kg
|
|
Pojemność bagażnika
96 L
|
Pojemność bagażnika
441 L
|
|
Długość
-
|
Długość
-
|
|
Szerokość
1 798 mm
|
Szerokość
1 784 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
166 - 210 kg
|
Ładowność
470 - 475 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Benzyna
|
Typ silnika
Elektryczny
|
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
|
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
|
|
Moc KM
252 - 345 KM
|
Moc KM
116 - 226 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,8 - 4,5 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
6,8 - 7,1 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
320 - 420 Nm
|
Moment obrotowy
290 Nm
|
|
Liczba cylindrów
4
|
Liczba cylindrów
-
|
|
Moc kW
185 - 254 kW
|
Moc kW
85 - 166 kW
|
|
Pojemność silnika
1 798 cm3
|
Pojemność silnika
-
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2024
|
Rok modelowy
2026
|
|
Klasa efektywności CO2
F, E
|
Klasa efektywności CO2
A
|
|
Marka
Alpine
|
Marka
CUPRA
|