VS

Alpine A110 vs Maxus Deliver 5 porównanie

Porównaj moc (345 KM vs 163 KM), bagażnik i cenę (283 100 zł vs 203 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Alpine A110 czy Maxus Deliver 5.

Alpine A110 vs Maxus Deliver 5: najważniejsze różnice

Alpine A110

  • znacznie większa moc
  • znacznie szybszy od 0 do 100 km/h
  • znacznie lżejszy
szczegóły

Maxus Deliver 5

  • wyraźnie tańszy
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

A110

Koszty i zużycie

Cena zakupu i efektywność to często pierwsze kryteria przy wyborze auta. Tutaj widać, który model lepiej wypada w dłuższej perspektywie – przy tankowaniu, ładowaniu lub zakupie.

Maxus Deliver 5 jest wyraźnie tańszy – jego cena zaczyna się od 203 800 zł , podczas gdy Alpine A110 kosztuje 283 100 zł . Różnica wynosi około 79 300 zł.

Deliver 5

Silnik i osiągi

Pod maską widać, który model jest bardziej sportowy i kto ma lepszy start.

Pod względem mocy silnika Alpine A110 ma znacznie więcej mocy345 KM zamiast 163 KM. To różnica około 182 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Alpine A110 jest znacznie szybszy – 3,8 s wobec 10,7 s. Różnica wynosi około 6,9 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: Alpine A110 ciągnie znacznie mocniej – 420 Nm wobec 240 Nm. Różnica to około 180 Nm.

A110

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Miejsca siedzące: Maxus Deliver 5 oferuje więcej miejsc siedzących – 6 wobec 2.

Pod względem masy własnej Alpine A110 jest znacznie lżejszy – 1 150 kg wobec 1 925 kg. Różnica to około 775 kg.

Pod względem ładowności Maxus Deliver 5 wypada znacznie lepiej – 1 190 kg wobec 210 kg. Różnica to około 980 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

Alpine A110 nie daje rywalowi większych szans w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 283 100 zł
A110

Alpine A110

  • Typ silnika : Benzyna
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła
  • Moc KM : 252 - 345 KM
  • Zużycie L/100km : 6,7 - 6,9 L/100km
Alpine A110
Maxus Deliver 5

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Alpine A110

Alpine A110 to rasowe sportowe coupe, które zamiast chwalić się cyferkami stawia na lekkość i bezpośredni kontakt z drogą. Za kółkiem oferuje zwinność i radość z jazdy — samochód dla tych, którzy wolą precyzję i uśmiech na twarzy zamiast surowej siły.

szczegóły

Maxus Deliver 5

Maxus Deliver 5 to praktyczny van dla firm, który wymiata w kategorii użyteczności — duża przestrzeń ładunkowa i proste rozwiązania usprawniają codzienne zadania. Kierowcy chwalą wygodną kabinę i przyjazne prowadzenie, a przedsiębiorcy docenią rozsądne koszty eksploatacji i solidne wykonanie; to pojazd, który woli robić robotę niż pozować.

szczegóły
Alpine A110
Maxus Deliver 5

Koszty i Zużycie

Cena
283 100 - 1 449 600 zł
Cena
203 800 - 216 900 zł
Zużycie L/100km
6,7 - 6,9 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
21 - 22,5 kWh/100km
Zasięg elektryczny
-
Zasięg elektryczny
321 - 335 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
152 - 157 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Coupé
Typ nadwozia
Van
Miejsca siedzące
2
Miejsca siedzące
3 - 6
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 150 - 1 194 kg
Masa własna
1 925 - 2 085 kg
Pojemność bagażnika
96 L
Pojemność bagażnika
-
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 798 mm
Szerokość
1 874 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
166 - 210 kg
Ładowność
1 025 - 1 190 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Benzyna
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
252 - 345 KM
Moc KM
163 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,8 - 4,5 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
10,7 - 11 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
320 - 420 Nm
Moment obrotowy
240 Nm
Liczba cylindrów
4
Liczba cylindrów
-
Moc kW
185 - 254 kW
Moc kW
120 kW
Pojemność silnika
1 798 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2024
Rok modelowy
2 024 - 2 025
Klasa efektywności CO2
F, E
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Alpine
Marka
Maxus
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.