Porównaj moc (326 KM vs 280 KM), bagażnik i cenę (161 400 zł vs 112 000 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – BMW 2 Series Active Tourer czy Toyota Yaris.
Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.
Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.
Toyota Yaris jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 112 000 zł , podczas gdy BMW 2 Series Active Tourer kosztuje 161 400 zł . Różnica wynosi około 49 420 zł.
W spalaniu również widać różnice: BMW 2 Series Active Tourer zużywa 2,9 L/100km i jest tym samym odczuwalnie oszczędniejszy niż Toyota Yaris, który spala 3,8 L/100km. To około 0,9 L/100km różnicy.
Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.
Pod względem mocy silnika BMW 2 Series Active Tourer ma nieco więcej mocy – 326 KM zamiast 280 KM. To różnica około 46 KM.
Oba modele przyspieszają niemal tak samo – 5,5 s od 0 do 100 km/h.
Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: BMW 2 Series Active Tourer ciągnie nieco mocniej – 477 Nm wobec 390 Nm. Różnica to około 87 Nm.
Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?
Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.
Pod względem masy własnej Toyota Yaris jest zdecydowanie lżejszy – 1 090 kg wobec 1 545 kg. Różnica to około 455 kg.
Pod względem pojemności bagażnika BMW 2 Series Active Tourer oferuje widocznie więcej miejsca – 470 L wobec 286 L. To różnica około 184 L litrów.
Pod względem ładowności Toyota Yaris wypada niewiele lepiej – 525 kg wobec 505 kg. Różnica to około 20 kg.
BMW 2 Series Active Tourer wygrywa pojedynek wyraźnie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.
BMW Serii 2 Active Tourer to wygodny i praktyczny kompaktowy van, który łączy elegancję BMW z rodzinną funkcjonalnością — idealny dla tych, którzy potrzebują więcej przestrzeni, ale nie chcą rezygnować ze stylu. Na drodze potrafi zaskoczyć pewnym prowadzeniem jak na swoją klasę, a przy tym nie udaje sportowego coupe — to po prostu rozsądny wybór dla kierowców ceniących komfort z odrobiną przyjemności.
szczegółyToyota Yaris to zwinny i niezawodny towarzysz miejskich przygód, który daje pewność za kierownicą i nie robi scen przy stacji benzynowej. Wnętrze jest praktyczne i przyjemne, a design ma charakter — świetny wybór dla tych, którzy chcą sensownego samochodu z odrobiną osobowości.
szczegółyKoszty i Zużycie |
|
|---|---|
|
Cena
161 400 - 248 400 zł
|
Cena
112 000 - 209 100 zł
|
|
Zużycie L/100km
2,9 - 6,2 L/100km
|
Zużycie L/100km
3,8 - 8,7 L/100km
|
|
Zużycie kWh/100km
-
|
Zużycie kWh/100km
-
|
|
Zasięg elektryczny
82 km
|
Zasięg elektryczny
-
|
|
Pojemność baterii
-
|
Pojemność baterii
-
|
|
CO2
65 - 140 g/km
|
CO2
87 - 197 g/km
|
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Pojemność zbiornika paliwa
-
|
Wymiary i Nadwozie |
|
|---|---|
|
Typ nadwozia
MPV
|
Typ nadwozia
Hatchback
|
|
Miejsca siedzące
5
|
Miejsca siedzące
4 - 5
|
|
Drzwi
-
|
Drzwi
-
|
|
Masa własna
1 545 - 1 920 kg
|
Masa własna
1 090 - 1 356 kg
|
|
Pojemność bagażnika
406 - 470 L
|
Pojemność bagażnika
141 - 286 L
|
|
Długość
-
|
Długość
-
|
|
Szerokość
1 824 mm
|
Szerokość
1 745 - 1 805 mm
|
|
Wysokość
-
|
Wysokość
-
|
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
Maksymalna pojemność bagażnika
-
|
|
Ładowność
465 - 505 kg
|
Ładowność
289 - 525 kg
|
Silnik i osiągi |
|
|---|---|
|
Typ silnika
Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Diesel, Mild Hybrid Diesel, Hybryda plug-in
|
Typ silnika
Hybryda pełna, Benzyna
|
|
Skrzynia biegów
Automatyczna
|
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
|
|
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
|
Szczegóły skrzyni biegów
Skrzynia CVT, Manualna skrzynia biegów
|
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
|
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
|
|
Moc KM
122 - 326 KM
|
Moc KM
116 - 280 KM
|
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,5 - 10,3 s
|
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,5 - 9,7 s
|
|
Maksymalna prędkość
-
|
Maksymalna prędkość
-
|
|
Moment obrotowy
230 - 477 Nm
|
Moment obrotowy
390 Nm
|
|
Liczba cylindrów
3 - 4
|
Liczba cylindrów
3
|
|
Moc kW
90 - 240 kW
|
Moc kW
85 - 206 kW
|
|
Pojemność silnika
1 499 - 1 998 cm3
|
Pojemność silnika
1 490 - 1 618 cm3
|
Ogólne |
|
|---|---|
|
Rok modelowy
2 024 - 2 025
|
Rok modelowy
2026
|
|
Klasa efektywności CO2
E, D, B
|
Klasa efektywności CO2
B, G
|
|
Marka
BMW
|
Marka
Toyota
|