VS

BMW 3 Series Touring vs Ferrari 12Cilindri Coupe porównanie

Porównaj moc (530 KM vs 830 KM), bagażnik i cenę (210 400 zł vs 1 735 200 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – BMW 3 Series Touring czy Ferrari 12Cilindri Coupe.

BMW 3 Series Touring vs Ferrari 12Cilindri Coupe: najważniejsze różnice

BMW 3 Series Touring

4,3 (1 Opinie)
oceń
  • istotnie tańszy
  • znacznie bardziej oszczędny
  • istotnie większy bagażnik
szczegóły

Ferrari 12Cilindri Coupe

  • wyraźnie większa moc
  • odczuwalnie szybszy od 0 do 100 km/h
  • prawie niezauważalnie lżejszy
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

3 Series Touring

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

BMW 3 Series Touring jest istotnie tańszy – jego cena zaczyna się od 210 400 zł , podczas gdy Ferrari 12Cilindri Coupe kosztuje 1 735 200 zł . Różnica wynosi około 1 524 761 zł.

W spalaniu również widać różnice: BMW 3 Series Touring zużywa 2,5 L/100km i jest tym samym znacznie oszczędniejszy niż Ferrari 12Cilindri Coupe, który spala 15,5 L/100km. To około 13 L/100km różnicy.

12Cilindri Coupe

Silnik i osiągi

Moc, moment i przyspieszenie to klasyczne parametry, na których skupiają się entuzjaści – tu widać ciekawe różnice.

Pod względem mocy silnika Ferrari 12Cilindri Coupe ma wyraźnie więcej mocy830 KM zamiast 530 KM. To różnica około 300 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h Ferrari 12Cilindri Coupe jest odczuwalnie szybszy – 2,9 s wobec 3,6 s. Różnica wynosi około 0,7 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: BMW 3 Series Touring ciągnie ledwo mocniej – 700 Nm wobec 678 Nm. Różnica to około 22 Nm.

3 Series Touring

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Miejsca siedzące: BMW 3 Series Touring oferuje więcej miejsc siedzących – 5 wobec 2.

Pod względem masy własnej Ferrari 12Cilindri Coupe jest prawie niezauważalnie lżejszy – 1 560 kg wobec 1 650 kg. Różnica to około 90 kg.

Pod względem pojemności bagażnika BMW 3 Series Touring oferuje istotnie więcej miejsca – 500 L wobec 270 L. To różnica około 230 L litrów.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

BMW 3 Series Touring dominuje w porównaniu w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 210 400 zł
3 Series Touring

BMW 3 Series Touring

  • Typ silnika : Mild Hybrid Diesel, Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 150 - 530 KM
  • Zużycie L/100km : 2,5 - 10,3 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 91 - 97 km
BMW 3 Series Touring
Ferrari 12Cilindri Coupe

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

BMW 3 Series Touring

BMW serii 3 Touring to kombi, które łączy rodzinną użyteczność z prowadzeniem godnym sportowego sedana, nie rezygnując przy tym z elegancji i praktyczności. Świetne rozłożenie masy, dopracowane zawieszenie i stylowa kabina sprawiają, że to samochód dla kogoś, kto chce pakowności bez kompromisów w przyjemności z jazdy — i przy okazji nie wygląda jak dostawkowy van.

szczegóły

Ferrari 12Cilindri Coupe

Ferrari 12Cilindri Coupe to samochód, który już wyglądem obiecuje show — agresywne linie i charakterystyczne brzmienie sprawią, że nie przejdziesz obok niego obojętnie. Za kierownicą czujesz sportową precyzję i włoski temperament, a do tego dostajesz kawał stylu i statusu — oczywiście z lekkim uśmiechem w stronę portfela.

szczegóły
BMW 3 Series Touring
Ferrari 12Cilindri Coupe

Koszty i Zużycie

Cena
210 400 - 470 900 zł
Cena
1 735 200 zł
Zużycie L/100km
2,5 - 10,3 L/100km
Zużycie L/100km
15,5 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
91 - 97 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
57 - 233 g/km
CO2
353 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
92 L

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
Kombi
Typ nadwozia
Coupé
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
2
Drzwi
-
Drzwi
2
Masa własna
1 650 - 2 025 kg
Masa własna
1 560 kg
Pojemność bagażnika
410 - 500 L
Pojemność bagażnika
270 L
Długość
-
Długość
4 733 mm
Szerokość
1 827 - 1 903 mm
Szerokość
1 980 mm
Wysokość
-
Wysokość
1 292 mm
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
430 - 520 kg
Ładowność
-

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Diesel, Benzyna, Mild Hybrid Benzyna, Hybryda plug-in
Typ silnika
Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna skrzynia biegów
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na tylne koła
Moc KM
150 - 530 KM
Moc KM
830 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,6 - 8,8 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,9 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
340 km/h
Moment obrotowy
250 - 700 Nm
Moment obrotowy
678 Nm
Liczba cylindrów
4 - 6
Liczba cylindrów
12
Moc kW
110 - 390 kW
Moc kW
611 kW
Pojemność silnika
1 995 - 2 998 cm3
Pojemność silnika
6 496 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 025
Rok modelowy
2024
Klasa efektywności CO2
D, E, F, G, B
Klasa efektywności CO2
G
Marka
BMW
Marka
Ferrari
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.