VS

BMW X1 vs Renault Austral porównanie

Porównaj moc (326 KM vs 148 KM), bagażnik i cenę (195 900 zł vs 153 300 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – BMW X1 czy Renault Austral.

BMW X1 vs Renault Austral: najważniejsze różnice

BMW X1

4,2 (6 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej większa moc
  • wyraźnie bardziej bardziej oszczędny
  • znacznie szybszy od 0 do 100 km/h
szczegóły

Renault Austral

4,9 (5 Opinie)
oceń
  • widocznie tańszy
  • minimalnie lżejszy
szczegóły

Wszystkie szczegóły dotyczące osiągów, zużycia paliwa, zasięgu i pojemności bagażnika znajdziesz w porównaniu technicznym poniżej – wraz z opiniami użytkowników o obu modelach.

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

X1

Koszty i zużycie

Cena i efektywność to kluczowe czynniki przy zakupie auta – właśnie tu często widać największe kontrasty.

Renault Austral jest widocznie tańszy – jego cena zaczyna się od 153 300 zł , podczas gdy BMW X1 kosztuje 195 900 zł . Różnica wynosi około 42 611 zł.

W spalaniu również widać różnice: BMW X1 zużywa 2,5 L/100km i jest tym samym wyraźnie bardziej oszczędniejszy niż Renault Austral, który spala 6,4 L/100km. To około 3,9 L/100km różnicy.

Austral

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika BMW X1 ma wyraźnie bardziej więcej mocy326 KM zamiast 148 KM. To różnica około 178 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h BMW X1 jest znacznie szybszy – 5,4 s wobec 9,9 s. Różnica wynosi około 4,5 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: BMW X1 ciągnie istotnie mocniej – 477 Nm wobec 270 Nm. Różnica to około 207 Nm.

X1

Przestrzeń i praktyczność

Poza mocą liczy się też wygoda i funkcjonalność. Tu decyduje się, który samochód jest bardziej praktyczny i wszechstronny.

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Renault Austral jest minimalnie lżejszy – 1 548 kg wobec 1 575 kg. Różnica to około 27 kg.

Pod względem ładowności BMW X1 wypada ledwo lepiej – 500 kg wobec 455 kg. Różnica to około 45 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

BMW X1 przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 195 900 zł
X1

BMW X1

  • Typ silnika : Mild Hybrid Diesel, Mild Hybrid Benzyna, Benzyna, Diesel, Hybryda plug-in
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
  • Moc KM : 136 - 326 KM
  • Zużycie L/100km : 2,5 - 7,7 L/100km
  • Zasięg elektryczny : 81 km
BMW X1
Renault Austral

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

BMW X1

BMW X1 to kompaktowy SUV, który zaskakuje pewnym prowadzeniem i elegancką sylwetką, oferując jednocześnie praktyczność niezbędną na co dzień. Wnętrze jest przemyślane i solidne, a całość sprawia wrażenie auta, które dobrze wygląda na mieście i nie zawiedzie podczas rodzinnych wypadów.

szczegóły

Renault Austral

Renault Austral to elegancki i praktyczny SUV, który łączy nowoczesny design z przemyślanym wnętrzem stworzonym pod codzienną wygodę kierowcy i pasażerów. Na drodze zachowuje się spokojnie i pewnie, oferując komfort i użyteczne rozwiązania — to sprytny wybór dla kogoś szukającego auta, które sprawdzi się zarówno w mieście, jak i na dalszych trasach.

szczegóły
BMW X1
Renault Austral

Koszty i Zużycie

Cena
195 900 - 284 700 zł
Cena
153 300 - 174 800 zł
Zużycie L/100km
2,5 - 7,7 L/100km
Zużycie L/100km
6,4 L/100km
Zużycie kWh/100km
-
Zużycie kWh/100km
-
Zasięg elektryczny
81 km
Zasięg elektryczny
-
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
57 - 175 g/km
CO2
145 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
SUV
Miejsca siedzące
5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 575 - 1 935 kg
Masa własna
1 548 kg
Pojemność bagażnika
490 - 540 L
Pojemność bagażnika
-
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 845 mm
Szerokość
1 825 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
490 - 500 kg
Ładowność
455 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Mild Hybrid Diesel, Mild Hybrid Benzyna, Benzyna, Diesel, Hybryda plug-in
Typ silnika
Mild Hybrid Benzyna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Skrzynia CVT
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła, Napęd na cztery koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
136 - 326 KM
Moc KM
148 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,4 - 9,2 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
9,9 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
230 - 477 Nm
Moment obrotowy
270 Nm
Liczba cylindrów
3 - 4
Liczba cylindrów
4
Moc kW
100 - 240 kW
Moc kW
109 kW
Pojemność silnika
1 499 - 1 998 cm3
Pojemność silnika
1 332 cm3

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 025
Rok modelowy
2025
Klasa efektywności CO2
D, E, F, B
Klasa efektywności CO2
E
Marka
BMW
Marka
Renault
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.