VS

Citroen C3 vs VW ID.Polo porównanie

Porównaj moc (113 KM vs 211 KM), bagażnik i cenę (70 200 zł vs 109 800 zł ) w jednym miejscu. Sprawdź, który samochód jest lepszym wyborem – Citroen C3 czy VW ID.Polo.

Citroen C3 vs VW ID.Polo: najważniejsze różnice

Citroen C3

4,9 (2 Opinie)
oceń
  • wyraźnie bardziej tańszy
  • widocznie lżejszy
szczegóły

VW ID.Polo

  • istotnie większa moc
  • wyraźnie bardziej oszczędny
  • widocznie większy zasięg elektryczny
  • widocznie szybszy od 0 do 100 km/h
  • odczuwalnie większy bagażnik
szczegóły

By Achim Sedelmaier

Szczegóły techniczne: konkretne różnice między modelami

C3

Koszty i zużycie

Porównanie ceny i zużycia paliwa często pokazuje największe różnice. Tu decyduje się, który model lepiej pasuje do budżetu.

Citroen C3 jest wyraźnie bardziej tańszy – jego cena zaczyna się od 70 200 zł , podczas gdy VW ID.Polo kosztuje 109 800 zł . Różnica wynosi około 39 558 zł.

Pod względem zużycia energii przewagę ma VW ID.Polo: z wynikiem 13,3 kWh/100km jest wyraźnie bardziej wydajny niż Citroen C3, który zużywa 16,7 kWh/100km. Różnica to około 3,4 kWh/100km.

Pod względem zasięgu elektrycznego VW ID.Polo wypada widocznie lepiej: osiąga do 454 km, czyli około 129 km więcej niż Citroen C3.

ID.Polo

Silnik i osiągi

Moc, moment obrotowy i przyspieszenie wiele mówią o tym, jak auto prowadzi się na co dzień. Tu widać, kto oferuje więcej dynamiki.

Pod względem mocy silnika VW ID.Polo ma istotnie więcej mocy211 KM zamiast 113 KM. To różnica około 98 KM.

W przyspieszeniu 0–100 km/h VW ID.Polo jest widocznie szybszy – 7,1 s wobec 9,9 s. Różnica wynosi około 2,8 s sekundy.

Różnica widoczna jest również w momencie obrotowym: VW ID.Polo ciągnie wyraźnie mocniej – 290 Nm wobec 205 Nm. Różnica to około 85 Nm.

C3

Przestrzeń i praktyczność

Samochód rodzinny czy codzienny towarzysz – który oferuje więcej miejsca, komfortu i elastyczności?

Oba samochody oferują miejsce dla 5 osób.

Pod względem masy własnej Citroen C3 jest widocznie lżejszy – 1 226 kg wobec 1 568 kg. Różnica to około 342 kg.

Pod względem pojemności bagażnika VW ID.Polo oferuje odczuwalnie więcej miejsca – 441 L wobec 310 L. To różnica około 131 L litrów.

Pod względem ładowności VW ID.Polo wypada prawie niezauważalnie lepiej – 444 kg wobec 423 kg. Różnica to około 21 kg.

Kto wygrywa wyścig w analizie danych?

VW ID.Polo przewyższa rywala w niemal każdym aspekcie w obiektywnym porównaniu danych.
Ta ocena pokazuje jedynie, który model zdobywa więcej punktów na papierze – nie który z dwóch samochodów jest dla Ciebie właściwy.

od 109 800 zł
ID.Polo

VW ID.Polo

  • Typ silnika : Elektryczny
  • Skrzynia biegów : Automatyczna
  • Rodzaj napędu : Napęd na przednie koła
  • Moc KM : 116 - 211 KM
  • Zużycie kWh/100km : 13,3 - 13,7 kWh/100km
  • Zasięg elektryczny : 442 - 454 km
Citroen C3
VW ID.Polo

Koszty i Zużycie

Zobacz analizę szczegółową

Silnik i osiągi

Zobacz analizę szczegółową

Wymiary i Nadwozie

Zobacz analizę szczegółową

Citroen C3

Citroën C3 to miejski zwinny maluch o wyrazistym, pogodnym wyglądzie, który wyróżnia się przyjaznym wnętrzem i ciekawymi detalami. Świetny na zakupy i codzienne przemieszczanie po mieście — komfortowe zawieszenie i dobre wyciszenie sprawiają, że prowadzenie staje się przyjemnością, a żywe kolory i akcenty dodają mu osobowości, której brak u wielu konkurentów.

szczegóły

VW ID.Polo

VW ID. Polo stawia na codzienną użyteczność: jest cichy i komfortowy, ma zaskakująco duży bagażnik oraz przejrzystą, klasyczną obsługę z fizycznymi przyciskami. Nie jest najbardziej porywający w prowadzeniu, a szybkie odcinki autostrady i bardzo długie trasy (zwłaszcza w bazowej wersji) nie należą do jego mocnych stron.

szczegóły
Citroen C3
VW ID.Polo

Koszty i Zużycie

Cena
70 200 - 126 000 zł
Cena
109 800 - 184 300 zł
Zużycie L/100km
5 - 5,6 L/100km
Zużycie L/100km
-
Zużycie kWh/100km
16,7 - 17,2 kWh/100km
Zużycie kWh/100km
13,3 - 13,7 kWh/100km
Zasięg elektryczny
212 - 325 km
Zasięg elektryczny
442 - 454 km
Pojemność baterii
-
Pojemność baterii
-
CO2
0 - 126 g/km
CO2
0 g/km
Pojemność zbiornika paliwa
-
Pojemność zbiornika paliwa
-

Wymiary i Nadwozie

Typ nadwozia
SUV
Typ nadwozia
Hatchback
Miejsca siedzące
2 - 5
Miejsca siedzące
5
Drzwi
-
Drzwi
-
Masa własna
1 226 - 1 518 kg
Masa własna
1 568 - 1 576 kg
Pojemność bagażnika
310 L
Pojemność bagażnika
441 L
Długość
-
Długość
-
Szerokość
1 755 mm
Szerokość
1 816 mm
Wysokość
-
Wysokość
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Maksymalna pojemność bagażnika
-
Ładowność
227 - 423 kg
Ładowność
444 kg

Silnik i osiągi

Typ silnika
Elektryczny, Benzyna, Mild Hybrid Benzyna
Typ silnika
Elektryczny
Skrzynia biegów
Automatyczna, Manuel
Skrzynia biegów
Automatyczna
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor, Manualna skrzynia biegów, Automatyczna dwusprzęgłowa
Szczegóły skrzyni biegów
Reduktor
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Rodzaj napędu
Napęd na przednie koła
Moc KM
101 - 113 KM
Moc KM
116 - 211 KM
Przyspieszenie 0-100 km/h
9,9 - 12 s
Przyspieszenie 0-100 km/h
7,1 s
Maksymalna prędkość
-
Maksymalna prędkość
-
Moment obrotowy
120 - 205 Nm
Moment obrotowy
290 Nm
Liczba cylindrów
3
Liczba cylindrów
-
Moc kW
74 - 83 kW
Moc kW
85 - 155 kW
Pojemność silnika
1 199 cm3
Pojemność silnika
-

Ogólne

Rok modelowy
2 024 - 2 026
Rok modelowy
2026
Klasa efektywności CO2
A, D, C
Klasa efektywności CO2
A
Marka
Citroen
Marka
VW
DriveDuel wykorzystuje analizę danych i sztuczną inteligencję do analizy danych pojazdów oraz tworzenia treści. Treści są regularnie sprawdzane i ulepszane. Wyświetlane ceny są wartościami orientacyjnymi opartymi na niemieckich cenach katalogowych, dostosowanych do stawek VAT obowiązujących w danym kraju. Podatki rejestracyjne obowiązujące w poszczególnych krajach nie są uwzględnione. Informacje te nie są prawnie wiążące.